Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Region
Policja zabezpieczyła narkotyki warte ponad 10 mln zł! [WIDEO, ZDJĘCIA]
Ponad 6 tysięcy roślin konopi oraz blisko 215 kg marihuany odkryli policjanci w dwóch nielegalnych uprawach konopi indyjskich. Zatrzymano trzech obywateli Wietnamu, którzy są podejrzani o udział w tym procederze.
fot. KWP Rzeszów

Sprawą zajmowali się policjanci z wydziałów kryminalnych komend wojewódzkich w Rzeszowie i Lublinie wspomagani przez funkcjonariuszy z warszawskiej ABW. Przed kilkunastoma dniami weszli do budynku w miejscowości pod Warszawą. Policjanci zabezpieczyli ponad 5 tysięcy roślin oraz 200 kilogramów suszu. Wnętrze hali było wyposażone w urządzenia, które służyły do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylowania. Wartość instalacji może sięgać 700 tys. zł. Do prowadzenia uprawy nielegalnie pobierano prąd. Kara finansowa dla właściciela budynku wyniesie 240 tys. zł. Za kradzież prądu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu w wieku 30 lat. W Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie usłyszeli zarzuty posiadania i wytwarzania narkotyków. Grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Usłyszeli także zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na ponad 9 milionów zł.

Kolejna uprawa pod Rzeszowem

W piątek, policjanci z Rzeszowa i Lublina ujawnili kolejną nielegalną uprawę, tym razem w podrzeszowskiej  miejscowości. W wynajętym budynku uprawiano blisko 1300 krzewów konopi, z których można wytworzyć 30 kilogramów narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 15 kg marihuany. Ich czarnorynkową wartość szacuje się na ponad milion złotych. Wewnątrz hali magazynowej, w której prowadzono nielegalny proceder, znajdowała się drewniana konstrukcja podzielona na 7 pomieszczeń. Policjanci zabezpieczyli instalację elektryczną, nawadniającą oraz nawiewy i filtry powietrza. Wartość samego wyposażenia szacuje się na około 300 tys. złotych. Na miejscu zatrzymano 57-letniego obywatela Wietnamu. Prokurator przedstawił mu zarzuty posiadania i wytwarzania narkotyków oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Trafił do aresztu na trzy miesiące.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Rampampam 87.206.122.129 12.04.2017

Lalala marihuana to ulga dla organów ścigania...  

user
Popuś 87.206.122.129 11:30:32 12-04-2017
Legalna miało być haha 
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium