Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Przemyśl, Przemyśl, Przedmieście Dubieckie
Seria kolizji z udziałem rowerzystów
Do dwóch kolizji z udziałem rowerzystów doszło wczoraj (19 marca) w Przemyślu i Przedmieściu Dubieckim. W jednym z przypadków sprawcą był kierowca jednośladu.
fot. archiwum KMP Przemyśl
O 8.30 na ulicy Glazera w Przemyślu rowerzysta nie zachował ostrożności podczas zjeżdżania ze wzniesienia i uderzył w tył jadącego fiata. Oprócz niegroźnych otarć 64-letni mieszkaniec Przemyśla nie odniósł obrażeń.
Kolejna kolizja miała miejsce o godz. 18 w Przedmieściu Dubieckim. Kierująca osobowym nissanem podczas włączania się do ruchu potrąciła rowerzystkę. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała poszkodowaną do szpitala, ale okazało się, że mieszkanka powiatu przemyskiego nie jest poważnie ranna.
Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.
Policjanci apelują o ostrożność zarówno do rowerzystów, których teraz na drogach będzie przybywać, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przypominają, że rowerzystów również obowiązują przepisy, ruchu drogowego, a rower powinien być wyposażony w odpowiednie oświetlenie z przodu i z tyłu oraz sprawny hamulec i dzwonek.
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium