Życie Podkarpackie nr 47/2017 Życie Podkarpackie nr 47/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 326/2017, Środa 22 listopada 2017 r., Marka i Cecylii
Opublikowano
Region, Przemyśl, Lubaczów, Jarosław, Przeworsk
Uwaga na szczepionki przeciwko wściekliźnie!
Do 13 kwietnia br. w naszym regionie prowadzona będzie akcja doustnych szczepień lisów przeciwko wściekliźnie. Specjalnie przygotowane dla nich preparaty od wtorku, 4 bm., są zrzucane z samolotów i wykładane ręcznie.
fot. archiwum
Szczepienie lisów prowadzone jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Szczepienie prowadzone jest na terenie całego województwa podkarpackiego. To zabieg prowadzony cyklicznie, w okresie od wiosny do jesieni. Podkarpacki wojewódzki lekarz weterynarii Janusz Ciołek informuje, że dystrybucja szczepionek poprzez zrzuty będzie się odbywała z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych, natomiast ręcznie pakiety będą wykładane wokół zabudowań ludzkich, dlatego należy zachować wzmożoną ostrożność, gdyż kontakt człowieka z preparatem ukrytym w wydającej specyficzny zapach przynęcie wymaga jednak konsultacji lekarskiej. Trzeba pamiętać, że w przypadku dostania się szczepionki na skórę, należy ją natychmiast przemyć wodą z mydłem. Podnoszenie szczepionek nie jest też wskazane z innego powodu. Po dotknięciu przez człowieka stają się one zupełnie bezwartościowe, bowiem lisy nie ruszą przynęty, jeśli wyczują na nich zapach ludzkiej skóry.

Podkarpacki wojewódzki lekarz weterynarii apeluje ponadto, by w czasie trwania akcji szczepień i 2 tygodnie po jej zakończeniu trzymać w zamknięciu zwierzęta domowe i gospodarskie, nie pozwalając im na kontakt ze szczepionką i powstrzymywać się od polowań.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy wierzysz w uzdrawiającą moc modlitwy?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
nr 47/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium