Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Jarosław
Wysokie stężenie dobra w Radymnie [ZDJĘCIA]
Trwa akcja pomocy dla zmagającego się z nowotworem złośliwym Mateusza Rojka z Radymna. Końcem marca radymniańska hala sportowa wypełniła się aromatami dań przyrządzanych przez uczestników popularnego telewizyjnego show Master Chef, rozbrzmiała wokalem półfinalistki programu Must be the Music, ale przede wszystkim zaludniła mieszkańcami Radymna, gotowymi wesprzeć Mateusza w walce z chorobą. Warto podkreślić, że wydarzenie zostało zorganizowane przez nastolatków, rówieśników głównego bohatera akcji.
fot. Bartłomiej Pacek
Widzowie mogli zobaczyć mistrzów kuchni przy pracy, posłuchać o ich kulinarnych i życiowych pasjach i inspiracjach, a przede wszystkim spróbować przygotowanych przez nich dań.

Impreza rozpoczęła się o g. 15, od mocnego wejścia uczestników programu Master Chef. Do Radymna przyjechał Michał Fabiszewski, ścisły finalista show, pochodzący z Podkarpacia Paweł Gradowski i Marek Pukas, a także Joanna Studnicka, Marta Ignasiak, Bartosz Adamski, Mateusz Łuczaj oraz Sławomir Sobański. Widzowie mogli zobaczyć mistrzów kuchni przy pracy, posłuchać o ich kulinarnych i życiowych pasjach i inspiracjach,  spróbować przygotowanych przez nich dań, a przy okazji złożyć datek na leczenie Mateusza.

Głównemu  wydarzeniu towarzyszyły występy wokalne i taneczne przygotowane przez podopiecznych świetlicy „Wzrastanie” z Radymna, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu organizatora inicjatywy – Kacpra Studzińskiego oraz krótkie przemówienia patronów imprezy: dyrektora biura senatorskiego Mieczysława Golby Andrzeja Homy oraz radnej sejmiku wojewódzkiego Anny Huk. Swoje wsparcie okazały także dwie lokalne szkoły oraz przedszkole parafialne. 

Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu przygotował stoisko z cieszącymi się dużym wzięciem wypiekami. Z kolei Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie przygotował pokaz musztry kelnerskiej, ale prawdziwym  hitem, który rozpalił emocje, był przygotowany przez uczniów tej szkoły pokaz sztuki barmańskiej. Całość zwieńczył występ znanej z talent show Must be the Music Łucji Ganczarskiej z Łańcuta. 

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium