Życie Podkarpackie nr 33/2017 Życie Podkarpackie nr 33/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 232/2017, Niedziela 20 sierpnia 2017 r., Bernarda i Sobiesława
Opublikowano
Przemyśl
Twoja droga do sprawności. Akcja profilaktyczna
Skręcenia, bóle stawów i kręgosłupa, napięciowe bóle głowy – to najczęstsze przyczyny wizyt w gabinetach rehabilitacyjnych. Brzmi znajomo? Czas zadbać o swój organizm i wrócić do formy – 11 kwietnia ruszają Dni Otwarte nowo powstałego Centrum Rehabilitacji.
fot. Marcin Łabuda
Jak wstawać z łóżka, by nie obciążać kręgosłupa? Jaką pozycję przyjąć podczas pracy przy komputerze? Dlaczego Twoje dziecko śpi zawsze na jednym boku? – na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści podczas prozdrowotnej akcji „Twoja droga do sprawności”.

Od 11 do 13 kwietnia Centrum Rehabilitacji otwiera swoje „drzwi”, by umożliwić przemyślanom, i nie tylko, zasięgnięcie porad dotyczących zdrowia. Dni Otwarte będą też okazją do skorzystania z nieodpłatnych specjalistycznych konsultacji fizjoterapeutycznych, które mogą pomóc poznać przyczyny nękającego nas bólu i zapoczątkować skuteczną rehabilitację.
– Konsultacje dedykowane są szczególnie osobom starszym, pracującym przy komputerze, prowadzącym siedzący tryb życia i intensywnie uprawiającym sport, ale nie tylko. Podczas akcji profilaktycznej motywację do zadbania o zdrowy styl życia znajdzie każdy. Mogą nas odwiedzić osoby, które od niedawna muszą opiekować się osobą niesamodzielną, a nie potrafią jeszcze odnaleźć się w nowej roli. Dowiedzą się, jak pielęgnować bliskich, by poprawić ich komfort. Rodzice maluchów z kolei zasięgną informacji, jak odpowiednio dobrać obuwie czy tornister, przygotować stanowisko pracy ucznia – wymienia magister fizjoterapii, koordynatorka akcji profilaktycznej Marta Szlanda-Mikuła.
fot. Marcin Łabuda
– Opowiemy, na co zwracać uwagę na co dzień – która pozycja podczas siedzenia, pisania czy nawet snu pociechy powinna nas zaniepokoić. Co oznaczają starte podeszwy i szuranie butami...  dodaje M. Szlanda-Mikuła.

Poczuj się lepiej przed świętami!

Każdy z odwiedzających będzie mógł obejrzeć sale ćwiczeń i urządzenia do kinezo- i hydroterapii, pracownię fizykoterapii czy masażu. Zapytać wykwalifikowany personel o wskazania i przeciwwskazania do konkretnych zabiegów. A osoby, które zdecydują się na proponowaną terapię, będą mogły skorzystać z próbnego zabiegu z pakietu leczniczego. Porady i konsultacje fizjoterapeutyczne skierowane są w szczególności do osób:

✔ z zespołami bólowymi kręgosłupa,

✔ borykających się z chorobami zwyrodnieniowymi stawów kończyn i kręgosłupa,

✔ wymagających: rehabilitacji pozabiegowej (po rekonstrukcjach więzadeł, endoprotezoplastykach), rehabilitacji pourazowej (po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach),

✔ z dysfunkcjami neurologicznymi, np. korzeniowymi zespołami neurologicznymi, niedowładami poudarowymi,

✔ wymagających opieki przed- i pooperacyjnej.

Jeżeli zaliczasz się do którejś z wymienionych grup pacjentów, specjaliści Centrum Rehabilitacji mogą Ci pomóc. Jeśli na liście nie odnalazłeś swojego problemu lub masz wątpliwości, a środki przeciwbólowe lub zastrzyki nie przynoszą ulgi, zgłoś się na konsultację.

Właściwa diagnoza  pewny sukces

– Naszym pacjentom zapewniamy terapię indywidualnie dostosowaną do zaistniałych problemów i potrzeb. Interesuje nas przyczyna dysfunkcji, dlatego poszukujemy źródeł problemu, nie skupiamy się jedynie na objawach. Wywiad z pacjentem uważamy za klucz do sukcesu, a dobrze postawioną diagnozę za pewnik skutecznej terapii – dodaje M. Szlanda-Mikuła. 

Specjaliści z Centrum Rehabilitacji szczególnie troskliwą opieką chcą też objąć najmłodszych pacjentów. W przyjaznej, ciepłej atmosferze pomogą skorygować wady postawy, jak skolioza, koślawość kolan czy choćby płaskostopie.

Zadzwoń – umów się

Aby uniknąć kolejek i oczekiwania, zadzwoń do CR już dziś i umów się na indywidualne bezpłatne konsultacje. Rejestracja trwa w godzinach od 8.30 do 15, pod numerem telefonu 16 736 82 38

fot. Marcin Łabuda
Konsultacje realizowane będą w ramach prozdrowotnej akcji profilaktycznej od 11 do 13 kwietnia, w godzinach od 8 do 18. 

Osoby, które przyjdą ze skierowaniem od lekarza, zostaną przyjęte bez kolejki. Warto wziąć ze sobą aktualne wyniki badań, tomografii, rtg, a także wszelkie inne dokumentujące wcześniejszy przebieg leczenia. Centrum Rehabilitacji – nawiązując do medycznych tradycji – zajmuje wygodne, nowoczesne przestrzenie parteru kamienicy przy ul. Grottgera 4, czyli budynku dawnej przychodni.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 33/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium