Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2017, Sobota 23 września 2017 r., Tekli i Bogusława
Opublikowano
Przeworsk
Hiszpanie w Przeworsku
Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku gości 18-osobową grupę uczniów oraz nauczycieli (Esther Marco i Marivi Benito) ze szkoły partnerskiej Institut Puig Castellar w Barcelonie.
fot. ze zbiorów I LO Przeworsk
Polsko-hiszpańska grupa pedagogów i uczniów na wspólnym zdjęciu.

To druga część projektu wymiany młodzieży, który realizowany jest w br. szkolnym przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Przeworsku. Koordynatorem projektu jest nauczyciel LO w Przeworsku Marta Inglot, z którą bezpośrednio współpracują panie: Anna Bąk, Monika Czech i Katarzyna Materna.  – Hiszpańska grupa przebywa u nas już od 31 marca. Od 3 kwietnia trwa bogaty i wszechstronny program tej części wymiany. Najpierw pary polsko-hiszpańskie uczestniczyły w różnych lekcjach, dzięki czemu Hiszpanie mogli poznać i porównać nasze zwyczaje szkolne ze swoimi – wyjaśniła M. Inglot.

Goście z Półwyspu Iberyjskiego zwiedzili już Przeworsk. Przed nimi jeszcze wiele atracji, by wspomnieć m.in. o udziale w warsztatach kulturowych  w WSIiZ w Rzeszowie oraz zwiedzanie stolicy Podkarpacia, wizyta w Kopalni Soli w Bochni, wycieczka do Krakowa i spacer Traktem Królewskim czy zwiedzanie Pałacu i Muzeum Powozów w Łańcucie.

– Oprócz wycieczek dydaktycznych i kulturoznawczych, planowane są spotkania integracyjne i nauka podstawowych zwrotów w języku polskim i hiszpańskim. Mamy nadzieję, że pobyt przyjaciół z Hiszpanii pozostanie na długo w pamięci i hiszpańskich i polskich uczniów, nauczycieli i rodziców – podsumowała koordynator projektu Marta Inglot.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium