Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Jarosław
Szpital w Jarosławiu na plusie
Strata Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu za 2015 rok wynosiła ponad 1,8 mln zł. Przewidywana za rok 2016 mogła dojść do 3 mln zł. – Sytuacja stała się na tyle poważna, że należało podjąć niezbędne, chociaż trudne działania, w celu zachowania równowagi finansowej – mówił, obejmując w lutym ubiegłego roku funkcję dyrektora COM Stanisław Krasny. Działania przyniosły skutek. Szpital zamknął ubiegły rok 28 tysiącami zysku.
fot. Roman Kijanka
Prace ruszą w najbliższym czasie. Dyrektor COM razem z pracownikami szpitala już przygotowują się do wejścia wykonawcy. Budynek w tle zostanie podniesiony i na nim powstanie lądowisko dla śmigłowców.

– Uregulowanie finansów szpitala pozwala na spokojniejsze planowanie zadań inwestycyjnych, niezbędnych, aby miał bazę i infrastrukturę na miarę potrzeb pacjentów i standardów leczniczych – uważa dyrektor.

Stan finansowy szpitala został przedstawiony Radzie Społecznej COM w tym miesiącu. Dyrekcja przekazała także informacje o planach na rok bieżący. Zmiany w powiatowej placówce oraz zamiary związane z jej rozwojem zostały przez nią zaopiniowane pozytywnie . Władze powiatu podziękowały dyrektorowi za wprowadzenie właściwej strategii i skuteczne (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Czytelnik 83.31.149.17 03.04.2017
pytanie dlaczego jest na plusie ? otóż dlatego, że ludzie opijają ten szpital szerokim łukiem ! i jadą do Przemyśla, czy Przeworska i Rzeszowa, gdzie otrzymają odpowiednią pomoc medyczną i diagnozę.  Każdy zresztą wie jaką opinię ma szpital na 3 maja proszę poczytać zresztą na różnych forach jak  ludzie się wypowiadają.   Jak można mieć takie podejście do pacjenta jak w Jarosławiu, gdzie pacjent  musi wręcz się płaszczyć przed lekarzem,  dla mnie to nie zrozumiałe.  Lekarze weterynarii w pobliskiej lecznicy dla zwierząt mają więcej empatii a  niżeli Jarosławscy lekarze, którzy powinni dać pacjentowi do zrozumienia , że zależy  im na pacjencie.    Liczę jednak na to, że kiedyś się to zmieni i pacjent znów poczuje się  tam tak  jak na to zasługuje. 
user
p-k 185.18.135.126 03.04.2017

Szpital na plusie?To co sprzedał kartofle, które miały być na obiady dla pacjentów?

user
Ewa 31.0.42.253 03.04.2017

Rodzilam  w tym szpitalu z wyboru,  choć wszyscy mi odradzali (szczególnie ci,  co nigdy w ogóle tam nie byli na jakimkolwiek oddziale ) . Nie narzekam na personel,  nikt mi nic złego nie powiedział,  nie traktował źle i dostałam wszelką pomoc zarówno ja jak i moje dziecko! Spotkałam się z sympatią położnych i lekarzy. Byłam tam ponad tydzień bo dziecko miało silna żółtaczke. Dziecko było pod stałą opieka neonatologa-pediatry,   miała zrobione wszelkie badania i była leczona fototerapia. 

Moje 3 sąsiadki z bloku pracują w tym szpitalu. Jedna poznałam na porodówce, bardzo mi pomogła,  żeby mąż mógł zobaczyć dziecko między naświetlania i ja żebym miała z nią kontakt kiedy tylko się da. 


user
kruk 31.128.12.51 04.04.2017

28 .000 na plusie.

Zaoszczędzone na chorych - na oddziałach brak płynów do odkażania rąk, ręczników papierowych, no i papieru toaletowego. Przy wszechobecnych biegunkach, grypach żołądkowych i innych syfach taki stan jest przecież dopuszczalny - w ramach oszczędności.

user
okimo 95.155.66.36 05.04.2017

..bowiem szpital był  kiedyś  synonimem kariery dla  tych co to jeszcze licząc od gomułki  za punkty dodatkowe studiowali a potem  wytworzyli specyficzny wizerunek   ...  itp 

Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium