Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Jarosław
Szpital w Jarosławiu na plusie
Strata Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu za 2015 rok wynosiła ponad 1,8 mln zł. Przewidywana za rok 2016 mogła dojść do 3 mln zł. – Sytuacja stała się na tyle poważna, że należało podjąć niezbędne, chociaż trudne działania, w celu zachowania równowagi finansowej – mówił, obejmując w lutym ubiegłego roku funkcję dyrektora COM Stanisław Krasny. Działania przyniosły skutek. Szpital zamknął ubiegły rok 28 tysiącami zysku.
fot. Roman Kijanka
Prace ruszą w najbliższym czasie. Dyrektor COM razem z pracownikami szpitala już przygotowują się do wejścia wykonawcy. Budynek w tle zostanie podniesiony i na nim powstanie lądowisko dla śmigłowców.

– Uregulowanie finansów szpitala pozwala na spokojniejsze planowanie zadań inwestycyjnych, niezbędnych, aby miał bazę i infrastrukturę na miarę potrzeb pacjentów i standardów leczniczych – uważa dyrektor.

Stan finansowy szpitala został przedstawiony Radzie Społecznej COM w tym miesiącu. Dyrekcja przekazała także informacje o planach na rok bieżący. Zmiany w powiatowej placówce oraz zamiary związane z jej rozwojem zostały przez nią zaopiniowane pozytywnie . Władze powiatu podziękowały dyrektorowi za wprowadzenie właściwej strategii i skuteczne (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
7 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Czytelnik 83.31.149.17 03.04.2017
pytanie dlaczego jest na plusie ? otóż dlatego, że ludzie opijają ten szpital szerokim łukiem ! i jadą do Przemyśla, czy Przeworska i Rzeszowa, gdzie otrzymają odpowiednią pomoc medyczną i diagnozę.  Każdy zresztą wie jaką opinię ma szpital na 3 maja proszę poczytać zresztą na różnych forach jak  ludzie się wypowiadają.   Jak można mieć takie podejście do pacjenta jak w Jarosławiu, gdzie pacjent  musi wręcz się płaszczyć przed lekarzem,  dla mnie to nie zrozumiałe.  Lekarze weterynarii w pobliskiej lecznicy dla zwierząt mają więcej empatii a  niżeli Jarosławscy lekarze, którzy powinni dać pacjentowi do zrozumienia , że zależy  im na pacjencie.    Liczę jednak na to, że kiedyś się to zmieni i pacjent znów poczuje się  tam tak  jak na to zasługuje. 
user
p-k 185.18.135.126 03.04.2017

Szpital na plusie?To co sprzedał kartofle, które miały być na obiady dla pacjentów?

user
INKA 73.196.92.5 23:56:32 21-05-2017

O pacjentach umierajacych z glodu w jaroslawskim szpitalu nikt jeszcze do tej pory nie slyszal ,natomiast o podgryzanych przez gryzonie zwlokach owszem tak.Nie ma co ukrywac nowy dyrektor zastal szpital w dlugach i juz placowke z dlugow wyprowadzil.Teraz czas na dobre zmiany i inwestycje,ktore jak sie okazuje zamierza przeprowadzic! Chwala mu za to ,bo ten szpital to ruina,Niestety sam leczyc zapewne nie potrafi,wiec tylko niezla kondycja szpitala pozwoli sciagnac tu  dobrych specjalistow ,Ale wszystko to wymaga czasu i wsparcia , ktorego jak widze przynajmniej tu na tym forum mu brak

user
Ewa 31.0.42.253 03.04.2017

Rodzilam  w tym szpitalu z wyboru,  choć wszyscy mi odradzali (szczególnie ci,  co nigdy w ogóle tam nie byli na jakimkolwiek oddziale ) . Nie narzekam na personel,  nikt mi nic złego nie powiedział,  nie traktował źle i dostałam wszelką pomoc zarówno ja jak i moje dziecko! Spotkałam się z sympatią położnych i lekarzy. Byłam tam ponad tydzień bo dziecko miało silna żółtaczke. Dziecko było pod stałą opieka neonatologa-pediatry,   miała zrobione wszelkie badania i była leczona fototerapia. 

Moje 3 sąsiadki z bloku pracują w tym szpitalu. Jedna poznałam na porodówce, bardzo mi pomogła,  żeby mąż mógł zobaczyć dziecko między naświetlania i ja żebym miała z nią kontakt kiedy tylko się da. 


user
kruk 31.128.12.51 04.04.2017

28 .000 na plusie.

Zaoszczędzone na chorych - na oddziałach brak płynów do odkażania rąk, ręczników papierowych, no i papieru toaletowego. Przy wszechobecnych biegunkach, grypach żołądkowych i innych syfach taki stan jest przecież dopuszczalny - w ramach oszczędności.

user
okimo 95.155.66.36 05.04.2017

..bowiem szpital był  kiedyś  synonimem kariery dla  tych co to jeszcze licząc od gomułki  za punkty dodatkowe studiowali a potem  wytworzyli specyficzny wizerunek   ...  itp 

user
Monika 217.96.210.232 05.06.2017

Az strach przebywac w tym szpitalu,  podejscie do pacjenta okropne. Pojedzcie do Rzeszowa Przemysla szanuja pacjentow a tutaj lepiej poczekac do rana ze zlamana reka niz tutaj sie wyleczyć

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium