Życie Podkarpackie nr 47/2017 Życie Podkarpackie nr 47/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 326/2017, Środa 22 listopada 2017 r., Marka i Cecylii
Opublikowano
Jarosław, Region, Powiat jarosławski
Zawodnik widmo, drugi "tańszy niż w papierach". Wpadka jednego z klubów sportowych
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy ds. Cudzoziemców przeprowadzili w tym tygodniu kontrolę legalności zatrudnienia obcokrajowców w jednym z klubów sportowych działających na terenie powiatu jarosławskiego.
fot. serwis BiOSG

W trakcie kontroli wyszły na jaw nieprawidłowości dotyczące szczegółów zatrudnienia 31letniego piłkarza, obywatela Ukrainy. Zawodnik wykonywał swoje obowiązki za wynagrodzenie niższe od tego, które widniało w złożonym wcześniej przez pracodawcę oświadczeniu o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. W związku z nieprawidłowościami funkcjonariusze SG skierowali do sądu wniosek o ukaranie prezesa klubu. Grozi mu kara grzywny do 3 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze SG z Korczowej ujawnili także, że zgodnie z wydanym kilka miesięcy wcześniej pozwoleniem w klubie miał grać zawodnik z Serbii, tymczasem mimo upływu 3 miesięcy. Prezes klubu był w takim wypadku zobowiązany do powiadomienia o fakcie Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Niedopełnienie tego obowiązku stanowi naruszenie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Funkcjonariusze SG za niedopełnienie obowiązku ukarali prezesa mandatem karnym.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy wierzysz w uzdrawiającą moc modlitwy?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
nr 47/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium