Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Nowa sieć szkół „klepnięta” przez radnych. „Solidarność” ma wiele zastrzeżeń.
Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Przemyślu negatywnie wyraziła się o projekcie uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Przemyscy radni temat podjęli, ale nową szkolną strukturę przegłosowali.
fot. Mariusz Godos
Uczniowie z Gimnazjum nr 5 im. św. Jana Kantego w Przemyślu trafią do Szkoły Podstawowej nr 4.

Związkowcy z „Solidarności” wytknęli autorom przemyskiego projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowej oświatowej rzeczywistości wiele – ich zdaniem – uchybień. Brak szczegółowych informacji dotyczących dalszego funkcjonowania sieci publicznych szkół podstawowych, brak informacji po przekształceniu szkół o sytuacji kadrowej nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, brak prognoz na przyszłe lata szkolne w zakresie liczby uczniów i oddziałów poszczególnych szkół, a także potrzebnych etatów nauczycielskich, pracowników niepedagogicznych czy administracyjno-obsługowych (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
halser 157.25.108.96 01.04.2017

Nic nowego, PISoBOLSZEWIA pełną gębą. Nie rozumiem co te podnóżki kaczystów bulwersuje.

user
Tyberiusz 31.182.223.107 02.04.2017

Te wszystkie związki tzw. Solidarności, ten Duda z kacperkiem i podobni mogą "wadzy" skoczyć na kant ryby!!!

user
nic dodać 31.182.203.6 02.04.2017

zaczerpnięte  wiadomości z internetu i wypowiedź nauczyciela z JAROSłAWIA - cytuję....

 CYTATY Nauczyciela z Jarosławia - roszczeniowca !!!!  .... cyt"Jeszcze rok temu lekcje dodatkowe były płatne obecnie są do odebrania" - a ja pytam jakim jesteś belfrem ,że trzeba uczniom udzielać dodatkowych lekcji czy czasem nieudolnym?. ......cyt""nauczanie indywidualne było płatne obecnie jest za darmo" - a to dlatego nierobo ,że lata temu  stworzono wam taką możliwość , byście garnęli kasę od biednych rodziców, a w ramach lekcji szkolnych pierdzieli tylko  w stołek. ".....cyt."np przygotowanie do matury za darmo""- a co robiłaś przez lata nauczania by uczniowie musieli płacić ci za wiadomości?   Ja i tysiące  innych przystępując do matury w latach 70-tych liczyłam/łem /na wiadomości wyniesione z 5-u lat nauczania w technikum i z tym zasobem wiedzy zdając maturę dostałam/łem/się na studia ,gdzie na wszelkie kierunki i uczelnie były egzaminy. Po 1989 roku rozpasało wam się w nauczycielskich DUP.CH ,po uzyskanych PRZYWILEJACH dzięki ZNP tj. roczne płatne w 100% urlopy zdrowotne - kto inny je ma z pracujących ,czy kasjer w biedronce? .Liczba przepracowanych godzin tygodniowo do innych zawodów jak się ma?? .ferie ,wakacje nie licząc urlopu jak to się ma do innych grup pracujących na was?  Roszczeniowa nauczycielska  nierobo z Jarosławia na kasach w super marketach na okrągło są wolne etaty nie musisz być belfrem skoro płacą za mało ,tam zapłacą  ci tyle samo ale nie za 20 godz.pracy tygodniowo jak masz to teraz.   
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium