Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl, Region
Pojazdy o wartości 410 tys. zł zatrzymane na granicy [ZDJĘCIA]
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki współdziałając z przemyskimi policjantami oraz pogranicznicy z Korczowej 29 bm. zatrzymali 3 skradzione pojazdy.
fot. serwis BiOSG
fot. serwis BiOSG

Przemyscy funkcjonariusze zatrzymali dwa skradzione zaledwie kilka dni wcześniej samochody:  z Andory trafił do Polski mercedes vito (r. prod. 2016) o wartości 220 tysięcy złotych, a z Holandii renault scenic (r. prod. 2012) oszacowany na 40 tysięcy złotych. Oba były zaparkowane na parkingu w okolicach przejścia granicznego w Medyce. 

Funkcjonariusze przejścia granicznego w Korczowej  zatrzymali naczepę marki LAG (r. prod 2003 roku, wartość ok. 150 tys. zł). Ciężarówką z kradzioną naczepą kierował 47-letni obywatel Ukrainy. 

fot. serwis BiOSG

Jak zaznacza Anna Michalska z biura prasowego BiOSG: zatrzymania kradzionych pojazdów to m.in. wynik skutecznego działania funkcjonariuszy BiOSG z Zespołu ds. Przeciwdziałania Przestępczości Samochodowej, który istnieje od 2015 r., a w jego skład wchodzą strażnicy graniczni i specjaliści w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej. Zespół współpracuje również z funkcjonariuszami służb policyjnych i granicznych z krajów Unii Europejskich. Ma na koncie liczne sukcesy; w ubiegłym roku zatrzymano 134 samochody o wartość ponad 7 milionów złotych.

fot. serwis BiOSG
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium