Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przeworsk, Kańczuga
Dyskusje nad „Małą Soliną” pod Kańczugą
Od jakiegoś czasu w gminie Kańczuga trwa dyskusja na temat powstającego w pobliżu zbiornika retencyjnego. Jedni wypatrują w nim szansy dla regionu i mówią o „małej Solinie”. Inni głośna krzyczą, że nie jest możliwe, by takowa powstała. Gdzie leży racja?
fot. Kamil Jacek Zarański
Pod Kańczugą trwają prace przy budowie dużego zbiornika retencyjnego. Choć plany dotyczące tej inwestycji zrodziły się kilka lat wstecz, dopiero niedawno rozgorzała dyskusja na temat jej ostatecznego kształtu.
Pod Kańczugą trwają prace przy budowie dużego (70 ha) zbiornika retencyjnego. Choć plany dotyczące tej inwestycji zrodziły się kilka lat wstecz, dopiero niedawno rozgorzała dyskusja na temat jej ostatecznego kształtu. W lokalnych mediach burmistrz Kańczugi Jacek Sołek roztaczał optymistyczną wizję częściowo napełnionego wodą zbiornika jako szansy dla regionu i impulsu do działania dla lokalnych przedsiębiorców. Twierdził, że taki wariant byłby dużo tańszy w utrzymaniu niż planowany zbiornik suchy. 

Wizja inwestycji, która otrzymała nawet obiecującą nazwę „małej Soliny”, w końcu musiała się jednak zderzyć z rzeczywistością.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak informuje dyrektor Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie Małgorzata Wajda, rzeka Mleczka, na której powstaje zbiornik, na pierwszy rzut oka niepozorna, po obfitych opadach potrafi czynić spore spustoszenia, na co było już kilka przykładów w przeszłości. 
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
MK 91.193.208.124 23.03.2015

" W lokalnych mediach burmistrz Kańczugi Jacek Sołek roztaczał optymistyczną wizję częściowo napełnionego wodą zbiornika jako szansy dla regionu i impulsu do działania dla lokalnych przedsiębiorców."70 ha   jak wiadomo  , to jest 700 000 m 2 lustra wody . Lub - co na jedno- wychodzi , 0  ,7 km 2  powierzchni. ALE CO KONKRETNIE MIELIBY TZW   LOKALNI BIZNESMENI, CO , KONKRETNIE?  BO WĄTPIĘ ,ŻEBY NP. STWORZYLI DZIĘKI TEMU NP. NOWE , DOBRZE PŁATNE  MIEJSCA PRACY.

user
to ja 91.235.230.242 02.04.2015

jak można było znowu zagłosować na tego człowieka...!!!

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium