Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Jarosław
Mają już prawie Kilometr Dobra
Jarosławskie benedyktynki zajmują pierwsze miejsce w układaniu zebranych złotówek w Kilometry Dobra. W ich przypadku celem jest to uratowanie zrujnowanego budynku i stworzenie w nim przedszkola. Z trzydziestu różnych organizacji, biorących udział w akcji, siostry wypadają najlepiej. Mają już ponad 39 tys. zł, co w przeliczeniu daje prawie kilometr złotówek.
Układają ciąg złotówek, by pobić rekord i zbudować przedszkole.

Monety jednozłotowe, zbierane podczas akcji Kilometry Dobra, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, mają posłużyć do pobicia rekordu Guinnessa. To pierwszy cel, ale podstawowym jest wsparcie akcji charytatywnych i pomoc innym lub – jak w przypadku Jarosławia – budowa katolickiego przedszkola. Każdy z 30 uczestników przedsięwzięcia nakreślił sobie inny priorytet. Jedni mają na razie ułożonych kilka metrów złotówek, które mają być darem serca. Inni nazbierali trochę więcej. Benedyktynek z Jarosławia nikt nie wyprzedził. Im udało się uzbierać już niemal kilometr.   

– Naszą inicjatywę wspierają uczniowie. Złotówki zbierane są podczas imprez. Każda przekazana złotówka zbliża nas do modernizacji zniszczonego budynku i stworzenia w nim przyjaznego miejsca dla dzieci – mówi koordynatorka jarosławskich Kilometrów Dobra Monika Broszko. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium