Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Jarosław
Dali świadectwo swojej wiary – ekstremalna droga krzyżowa
13 marca br. Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu po raz trzeci zorganizował Ekstremalną Drogę Krzyżową 2015.
fot. Monika Maj
Tego dnia również mieszkańcy Jarosławia uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami miasta.

– Towarzysze anonimowi, nieznajomi, ale w jednym momencie stworzyła się między nami bardzo głęboka więź, serdeczność. Stacja po stacji ktoś inny odczytywał tekst rozważań, a między stacjami panowało głębokie skupienie, milczenie. W tej ciszy naprawdę można było się zatrzymać, pomyśleć nad rozważaniami kolejnych stacji i przede wszystkim być z Jezusem i słuchać – tak Sławek relacjonował swój udział w III Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

W tym roku, mimo że pogoda nie dopisała, nie zabrakło chętnych do wspólnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. Każdy z uczestników zaraz po mszy świętej o godzinie 20 otrzymał mapkę z podstawowymi informacjami dotyczącymi trasy wędrówki, a także rozważania i pamiątkowy odblask. Do pokonania były trasy: 20-kilometrowa do Przeworska, 45-kilometrowa do przemyskiej archikatedry i licząca aż 65 km do Kalwarii Pacławskiej. Uczestnicy maszerowali przez całą noc, by nad ranem z satysfakcją dotrzeć do celu.

Po raz pierwszy osoby, które z różnych przyczyn nie mogły wyruszyć w drogę, a pragnęły się włączyć w przeżywanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, mogły w niej uczestniczyć duchowo, poprzez wcześniejsze zapisanie i rozważenie tajemnic drogi krzyżowej.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
misjonarz 193.91.164.35 22.03.2015

Czy chodzenie po podwójnej ciągłej jest zgodne  z kodeksem drogowym?

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium