Życie Podkarpackie nr 25/2017 Życie Podkarpackie nr 25/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2017, Sobota 24 czerwca 2017 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Przemyśl
Ukraińcy chętnie pracują w Polsce
Z roku na rok przybywa w Polsce obywateli Ukrainy, coraz chętniej zatrudnianych przez tutejszych przedsiębiorców. Nasi wschodni sąsiedzi decydują się na pracę u nas głównie z powodu dużo wyższych zarobków niż u siebie.
fot. zbiory własne
4% Ukraińców decyduje się na pracę w naszym kraju z powodu wyższych zarobków, a zdecydowana większość, bo aż 94%, twierdzi, że przyjedzie do Polski jeszcze raz.

Mają od 25 do 44 lat

Z wewnętrznego badania IPF Group, przeprowadzonego na grupie ponad 200 Ukraińców pracujących w Polsce, wynika, że zdecydowana większość z nich to mężczyźni (67%). Kobiety stanowią tylko 33% ogólnej liczby. Najczęściej są to osoby w wieku od 25 do 44 lat (71%). Zaskakującym może być fakt, że prawie połowa znajdujących zatrudnienie w Polsce posiada wyższe wykształcenie, 32% zasadnicze zawodowe, a co piąty – średnie. Zdecydowanie dobrą (...)

Sonda
Czy uważasz, że obcokrajowcy powinni swobodnie pracować w Polsce?
  • Tak, Polacy też swobodnie pracują za granicą
  • Tylko w branżach, w których Polacy nie chcą pracować lub brakuje specjalistów
  • Nie, w Polsce powinni pracować Polacy
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
11 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
asdf 83.31.69.88 29.03.2017

Tak, a Polak albo nadal zarabia grosze u siebie albo musi jechać na Zachód za chlebem.

user
tracz 185.38.225.3 29.03.2017

Ukraińcy Banderowcy ?

Nacjonaliści ?

Na uczelni w Przemyślu, gdzie  kształcą się Ukraińcy, gloryfikuje się Banderowców jawnie ..

A co na to władze Przemyśla ?

user
Bujak 31.182.224.163 05:21:33 30-03-2017

Buda!

user
Antyruss 31.182.193.124 29.03.2017

Bo nasza władza jest z Ukrainy. 

user
Piotr 85.89.174.196 30.03.2017

Rozwala mnie "poprawność polityczna" na jednym z forów przemyskich. Jesteś tam wyzywany od ksenofobów od razu itd i takie tam pierdoły. No, ale cóż, "swij swigo chroni".

A co do tematu, pracują za niższe stawki, ale polacy też nie są bez skazy. Praca jest tylko robić się nie chce, bo 500 się należy. A co potem? Zęby w ścianę i płacz. No ale każdy się wyśpi jak sobie pościeli, chcesz być dziadem to dziadem umrzesz. Mimo wszytko jestem za zamknięciem granicy w Medyce i anulowaniem budowy przejścia w Niżankowicach. Najpierw nas najadą, zajmą miejsca pracy w urzędach, a potem będą stawiać warunki.

user
DOC 94.40.33.161 30.03.2017

Za bardzo się panoszą u Nas!!!Niech władza coś z tym zrobi

user
soter 185.18.134.14 30.03.2017

Za kilka lat zabraknie siły roboczej w naszym kraju .Ktoś musi zarabiać na nasze  emerytury i wypełnić lukę po naszych emigrantach .Kogo byśmy chcieli ? Arabów , Chińczyków ?

user
Minchia Palermo 185.18.135.88 31.03.2017

W kraju jak Polska Rzeczpospolita Polska powinni pracowac tylko bolszewiki,faryzeusze,lutry,napoleoni,szowinisci,typ nonszalanckiej bezczelności!!!!!!! Zresztą każdy wciąż karze pomagać tzn.Nasz Pierdolniety Rzad ze Stolicy....Inni tak A Polacy Choj!!!! Nawet emeryturyy niedlugo nie bedzie niestety nie bedzie....Moze trzeba bedzie dwoje lub wiecej zatrudnic na jednego aby dostal zasrane kilka zloty....A co za głupek wymyślił złoty żeby on był   złoty to  by nikt nie wyjezdzal nigdzie....Wszystkie Kraje powinni zrobić jak  Ameryka ze trzeba miec pozwolenie zaproszenie na wyjazd...Jesliktos zyje to niech to zrobi co napisalam wtedy bedzie ok!!!!!! POWODZENIA TEMU KOMUS KAPITO!? Ciao Bello Tesoro Melato....

user
lala,.,hahaha :-) :-) :-) :-) 185.18.135.88 31.03.2017
W naszym kraju tylko ludzi interesuje dobrze zjesc dobry sex dużo wolnego i dużo weekendow...Dużo kasy nic nie robic!!!.Prace każdy pierdoli...A jak inni zajmą miejsce to wtedy się budza jak niedzwiedzie ze snu i rycza jak woly ze ktos cos tam sie dzieje.. Polska najbardziej wykształcony kraj w europie A najwiecej glupich aroganckich ignorantow...ktorzy wiedza ze ON WIE ALE NIE UMIE TEGO WYJASNIC....TAKICH MAMY LUDZI WYKSZTA£CONYCH PO CIULU...TO BUCE..DO  IM DALEKO..A SWIETA TO TYLKBUSWIETAO MAJA POWOD ZEBY SIE NAZREC POJEBAC WYSPAC I WOLNE WEEKENDY GRILLE A POTEM PRACA ALBO WOGOLE.. NAJLEPIEJ BOMBE NA TEN KRAJ TYLKO BOMBE TAKA JAK NA JAPONIE ALBO GORSZA NIZ W CZEROBYLU!!!!!
user
mars 31.182.203.6 17:39:59 31-03-2017

do lala,.,hahaha :-) :-) :-) :-) - proponuję naukę j.polskiego w piśmie natychmiast!! ten bełkot na forum łamany polsko-ukraiński PORAŻA 

user
lolo 185.18.135.69 31.03.2017

Jak zarobki na ukrainie sa 400 zł na nasze a dostanie 1400 zł to pewnie ze bedzie robił,tak jak Polak w Anglii czy Niemiec,Włoszech itd.

Sonda
Najlepszą pizzę w Przemyślu jadam w...
  • Biesiadowo
  • Cafe Pizzy
  • Cafe Żaczek
  • Cuda Wiankach
  • Da Grasso
  • Fasto Pizzy
  • Galicyjskiej
  • La Bambie
  • La Coście
  • Mamma Mii
  • Marghericie
  • Piąte przez dziesiąte
  • Piramidzie
  • Pizzerii nad Sanem
  • Pizzy Hit
  • Ramzesie
  • Tuniu Pizzy
  • Innej
nr 25/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium