Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Jarosław
Żłobek czy katolickie liceum? Co wybrać?
W kontrowersyjnej decyzji o utworzeniu żłobka w części pomieszczeń Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu pojawił się nowy wątek w postaci propozycji uruchomienia w siedzibie szkoły katolickiego liceum. – Czy liceum powstanie? Tego jeszcze nie wiem. Pojawił się taki pomysł i należy go rozważyć. Ostateczne decyzje nie zostały podjęte. Na razie ustalamy, czy utworzenie takiej placówki w ogóle jest możliwe – zaznacza burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.
fot. Roman Kijanka
Ewa Jankowska, dyrektor gimnazjum, przyznaje, że wśród wielu pomysłów wykorzystania budynku po szkole, która będzie wygaszana, pojawiło się takie rozwiązanie, jednak jest w fazie wstępnych rozważań. – Sam pomysł nie jest zły, ale rozmawialiśmy o nim, jak o jednej z możliwości. Trudno powiedzieć, jak sprawa się potoczy, czy dojdzie do skonkretyzowania projektu – mówi dyrektor.

Przyznaje, że na prośbę burmistrza zainteresowani utworzeniem katolickiej szkoły średniej w Jarosławiu przygotowali pismo i przekazali je do W. Palucha. Zaznaczają w nim, że inicjatywa powołania nowej szkoły w miejscu bezpośrednio sąsiadującym z kolegiatą jarosławską jest godna uwagi i wpisuje się w tradycję i historię miasta. Prośbę o wsparcie inicjatywy utworzenia publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy parafii pw. Bożego Ciała podpisała E. Jankowska, dyrektor gimnazjum oraz ks. Marian Bocho, proboszcz parafii i ks. Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej przy Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Zapewniają, że projekt spotkał się z życzliwością metropolity przemyskiego i proszą o zgodę na dzierżawę budynku, pozostawienie w nim sprzętu szkolnego i pomoc w realizacji zamierzeń.
fot. Roman Kijanka
Ewa Jankowska, dyrektor gimnazjum
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
h 95.160.153.198 19.03.2017

Proponuję jednak katolickie muzeum zgodnie z linią partii PiS. Po co nam żłobek?

user
Andrzej 94.254.145.78 20.03.2017

oczywiscie  ,kawałek brzozy sie znajdzie i już hula

user
jarek 31.128.21.176 21.03.2017

oj piewcy źli radni PiS dali kasę na żłobek, zły rząd PiS dał dotację na żłobek, piewca sukcesu jednej z regionalnych gazet napisał będzie wreście żłobek, a teraz czytam, że są inne pomysły. To kto mówi prawdę, a kto się z nią mija.

user
andrzej 94.254.145.78 23.03.2017

to bedzie co pan z gorki sobie zażyczy ,czy to takie trudne do zrozumienia, ma byc liceum katolickie  to bedzie a na razie  trwaja  takie badania  na niby ,sondaze  ale to pic na wode  moze byc  i juz chyba jest postanowione   pan kazał i koniec


nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium