Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Dlaczego usunięto z Rynku kontrowersyjną wystawę
W odpowiedzi na liczne protesty przemyślan prezydent Robert Choma zdecydował o przeniesieniu kontrowersyjnej wystawy w inne miejsce.
–Z wnioskiem o wyrażenie zgody na ustawienie w przemyskim Rynku wystawy „Wybierz życie” zwrócił się do prezydenta miasta pod koniec lutego przedstawiciel Fundacji Pro-prawo do życia. Zgodę otrzymał i ekspozycja stanęła w tym miejscu 8 marca. Jednak w ciągu kolejnych dni do urzędu skierowane zostały bardzo liczne protesty mieszkańców miasta. Odnosiły się przede wszystkim do lokalizacji, czyli przestrzeni publicznej dostępnej dla osób w różnym wieku, a co za tym idzie także treści plansz składających się na wystawę. Wobec wyraźnego sprzeciwu mieszkańców w piątek, 10 marca, prezydent miasta  w rozmowie telefonicznej poinformował przedstawiciela Fundacji o tych faktach, sugerując zmianę umiejscowienia, na co właściciele ekspozycji nie wyrazili zgody. Ta propozycja została powtórzona w piśmie skierowanym do Fundacji Pro – prawo do życia w poniedziałek, 13 marca, wraz z informacją, że wystawa powinna zostać przeniesiona przez organizatora do godz. 18.00 w inne miejsce, wskazując jako propozycję teren boiska przy byłym gimnazjum. Prezydent podkreślił przy tym, że charakter interwencji wpływających do Urzędu przekonuje, że ekspozycja nie realizuje edukacyjno-informacyjnego celu, zakładanego przez organizatorów, szczególnie w ogólnodostępnej przestrzeni publicznej, jaką jest przemyski Rynek. Właściciel ekspozycji poinformował, że nie ma możliwości organizacyjnych do przeniesienia jej we wskazanym dniu, lecz dopiero 15 marca. Prezydent podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję o zmianie lokalizacji, więc po godzinie 18.00 elementy wystawy przetransportowały służby miejskie. Wystawa jest więc dostępna dla chcących się z nią zapoznać na wspomnianym boisku przy ul. Ratuszowej, w godzinach 7.00 – 22.00. Jednocześnie fundacja zaproponowała kilka innych lokalizacji wystawy w Przemyślu, co będzie przedmiotem dalszych rozmów z jej przedstawicielami – tłumaczy Witold Wołczyk, rzecznik prasowy UM.


Sonda
Drastyczna wystawa antyaborcyjna została usunięta z Rynku, przeniesiona w mniej eksponowane miejsce. Czy to dobra decyzja?
  • Dobra, teraz ogląda ją, kto chce
  • Niewystarczająca, powinna być przeniesiona do budynku, bo wciąż przypadkowi przechodnie mogą się na nią natknąć
  • Epatujące makabrą wystawy powinny być absolutnie zabronione!
  • Zła decyzja, wszyscy powinni oglądać drastyczną prawdę!
fot. Jacek Szwic
"Karteczkowy protest" mieszkańców Przemyśla.
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Msiik 193.242.142.128 14.03.2017

Nie mieszkańców Przemyśla tylko kilku lewicowych scierw.

user
w dupie mam 188.29.164.202 19:55:04 14-03-2017
masz ochote baranie to sobie do domu wez a ludzi nie obrazaj ty prawicowcy bog za pazucha a noz w plecy pajacu jeden 
user
Lew Marek 87.206.165.151 20:20:48 14-03-2017

Na ścianie w domu możesz se wieszać co chcesz, zdjęcia płodów, penisów czy Hitlera, ale w przestrzeni publicznej jest to niedopuszczalne.

user
w dupie mam 188.29.164.202 14.03.2017

pajace niech sobie w domu postawia napostawalo tych fundacji biora pieniadze od panstwa  i glupa rzna jak im nie pasuje miejsce ,albo panu Chomie niech do kosciola wstawia , bo napewno kosciol to popiera 

user
obserwator 83.31.35.229 14.03.2017
Bo to straszliwa zbrodnia  na dzieciach nienarodzonych  , tych którzy obronić się nie mogą. To drażni oczy i uszy , szatan nie śpi , przecież tego typu wystawy pokazują  prawdę o życiu nienarodzonych oraz o straszliwym holokauście na dzieciach , Przecież ci waleczni" zaklejacze "powinni wiedzieć że kiedyś byli płodami , zygotami a z taka energią zaklejają prawdę o życiu , jego początkach oraz mordzie na najsłabszych , bezbronnych . Widziałem jak sprzedawca garnków z bazaru prezes kupców przemyskich  Ryszard M . z wielka energią zakleja zdjęcia prawdy , raczej nie widzę tej energii w działaniu np. dokończenia  tego siedliska brudu , syfu i nędzy jakim jest miejsce zwane zielonym rynkiem. No cóż sa ludzie którzy sami mieli odpowiedzialnych za życie rodziców , mieli szczęście że się urodzili , że mają swoje dzieci i często wnuki i patrząc na swoje potomstwo nie widzą że te  radosne obecnie dzieci były kiedyś też " życiem płodowym"

user
Ann 193.242.142.151 21:16:12 14-03-2017

A co by się zmieniło, gdyby mnie tu nie było???

Nic.

Z mojego punktu widzenia nic.

Bo nie istniejąc nie maiłabym po prostu o tym pojęcia.

Gorzej gdy jestem.

Gdy wspominam moje okropne dzieciństwo pełne płaczu, agresji, niemocy i rozpaczy.

Wielokrotnie powtarzałam mojej mamie, wielkiej obrończyni życia poczętego, że jestem najlepszym dowodem na to, że aborcja jest dobrem, bo gdyby mnie tu nie było, nie cierpiałabym tak bardzo przez całe życie.

Teraz zmieniło się sporo.

Poukładałam sobie wiele w mojej głowie i jakoś daję radę i uśmiecham się do świata lecz i tak wiem, że gdyby mnie tu nie było nie wydarzyło by się nic strasznego.

Bycie może nie raz być dużo gorsze.

Dbajcie więc moi drodzy.

Dbajcie o tych maluczkich co już z nami są.

Bo oni nijak nie mogą już uciec przed cierpieniem braku miłości i osamotnienia , które coraz częściej na maluczkich czycha.


user
psl 87.206.165.151 21:47:34 14-03-2017

Masz rację Anno. Należy dbać przede wszystkim o tych już narodzonych, którzy są już istotami zdolnymi cierpieć, odczuwać strach, doznawać porażek, tragedii i traum, żeby potrafili sobie radzić z niepowodzeniem i tym, co znajduje się poza ich kontrolą.

Choć nie wiem, przez co przeszłaś i być może do pewnego stopnia wciąż przechodzisz, to mogę Cię zrozumieć, bo chwile zwątpienia w swoją egzystencję nie były mi ani obce, ani rzadkie i cieszę się, że w końcu sobie radzisz. Trzymaj tak dalej i nie wątp w sens swoich narodzin!

Pozdrawiam

user
obrońca dzieci 83.31.35.229 14.03.2017
user obserwator 83.31.35.229 2 godziny temu Bo to straszliwa zbrodnia  na dzieciach nienarodzonych  , tych którzy obronić się nie mogą. To drażni oczy i uszy , szatan nie śpi , przecież tego typu wystawy pokazują  prawdę o życiu nienarodzonych oraz o straszliwym holokauście na dzieciach , Przecież ci waleczni" zaklejacze "powinni wiedzieć że kiedyś byli płodami , zygotami a z taka energią zaklejają prawdę o życiu , jego początkach oraz mordzie na najsłabszych , bezbronnych . Widziałem jak sprzedawca garnków z bazaru prezes kupców przemyskich  Ryszard M . z wielka energią zakleja zdjęcia prawdy , raczej nie widzę tej energii w działaniu np. dokończenia  tego siedliska brudu , syfu i nędzy jakim jest miejsce zwane zielonym rynkiem. No cóż sa ludzie którzy sami mieli odpowiedzialnych za życie rodziców , mieli szczęście że się urodzili , że mają swoje dzieci i często wnuki i patrząc na swoje potomstwo nie widzą że te  radosne obecnie dzieci były kiedyś też " życiem płodowym"


user
Legionista 62.6.164.173 15.03.2017

Bola oczy kobiecych wynaturzen ktore zabily swoje dzieci!!!

user
mk 91.193.208.124 19:19:42 15-03-2017

Ból ten nazywa sie 'SUMIENIEM " . Ciężko , , ciężko   uciec od niego . Mozna poprzez  zaklejanie , chlanie wódy , ćpanie , puszczanie się ale  to wraca  , wraca  jak   zły sen

user
J 93.159.154.34 15.03.2017

Taka prosta zasada: żyj i pozwól żyć.

Nie rozumiem dlaczego ludzie za wszelką cenę chcą się pakować w cudze życie? Czy po ulicach chodzą naganiacze zmuszający ludzie do aborcji? Każda kobieta ma prawo robić ze swoim ciałem co jej się podoba. Chce urodzić - proszę bardzo, nie chce - jej sprawa. Chce się przerzucić na inną płeć - ok. 


Co innego gdyby szła z transparentem - aborcja rulez! I oznajmiała wszystkim dookoła, że to fajne i każdy powinien to robić. Jak robią to np homoseksualiści na paradach. Próbują wszystkim dookoła pokazać jakie to fajne brać w dupę. 


Sam bym protestował gdyby aborcja zaczęła być reklamowana w TVN jako "product placement" w serialu. Ale tak nie jest i to jest intymna sprawa każdego człowieka.  

Kolego Msiik, zapewne siedzisz na osiedlu bez pomysłu na życie, w koszulce Wyklętych, o których gówno wiesz, więc zamknij japę, weź się do roboty i dbaj o przyrost naturalny.


user
jhihohj 217.96.192.109 17.03.2017

Ta wystawa powinna byc widoczna nadal w miejscu puclicznym i budzic sumienia ludzkie.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium