Życie Podkarpackie nr 21/2017 Życie Podkarpackie nr 21/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2017, Sobota 27 maja 2017 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Przemyśl
Makabryczna ekspozycja na Rynku [ZDJĘCIA]
W ubiegłą środę, 8 marca, na przemyskim Rynku pojawiła się ekspozycja złożona z kilkunastu dużych plansz, na których były kolorowe zdjęcia rozkawałkowanych i zakrwawionych płodów ludzkich, zestawione z czarno-białymi zdjęciami zwłok w tak zwanych dołach katyńskich, a także ofiar rzezi dokonanej przez Turków na Ormianach i ofiar głodu na Ukrainie.
fot. Jacek Szwic

– Uważam, że wystawa ta może stać w przestrzeni publicznej. Jeśli chodzi o małe dziecko, to można być spokojnym, ponieważ ono nie rozumie tego, co widzi, ponieważ nie przetwarza jeszcze rzeczywistości. Takie obrazy nie utrwalą się w jego pamięci. Natomiast jeżeli można pokazywać anonimowo zdjęcia ofiar zbrodni znane i publikowane w mediach, to można też pokazać ofiary aborcji – mówi Mark Kulpa, inicjator wystawy.

Okiem psychologa

– Pokazywanie w takiej formie zdjęć oddających przemoc, makabrę i zjawiska drastyczne jest przemocą – komentuje psycholog Joanna Markin. – Dzieci i młodzież są szczególnie narażone na przemoc, gdyż ich mechanizmy obronne nie są w pełni ukształtowane (...)

fot. Jacek Szwic
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
32 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
dd 31.182.234.154 10.03.2017

Panie Hayder CYRK Panu przeszkadza? a mnie "takie coś"

user
Ona 31.182.238.13 10.03.2017

"Natomiast jeżeli można pokazywać anonimowo zdjęcia ofiar zbrodni znane i publikowane w mediach, to można też pokazać ofiary aborcji"
Nie wiem jakie konkretnie zdjęcia autor wypowiedzi miał na myśli, ale zwracam uwagę na słowa "w mediach". W mediach - czyli tam, gdzie każdy sięga lub nie z własnego wyboru. Tam, gdzie znajdują się ostrzeżenia przed treściami nieodpowiednimi dla dzieci. Tam, gdzie rodzice mają możliwość blokowania przed dziećmi określonych kanałów. Zdecydowanie jest różnica pomiędzy publikowaniem określonych treści w mediach a wystawianiem ich na widok publiczny na środku miasta. 

user
MN 31.182.233.204 10.03.2017

Jeżeli chcą to niech sobie nawet wytapetują tymi plakatami swoje mieszkania, ich sprawa... ale wystawianie czegoś takiego w przestrzeni publicznej to zwykła kpina. 
"Wystawa" powinna zostać natychmiast usunięta, 
a organizatorzy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
To jest skandal, prowokacja i hańba dla Przemyśla!

user
klik 83.31.120.135 10.03.2017

Ciekawe kto zezwolił na taką wystawkę? Może ktoś byłby łaskaw się zapytać mieszkańców czy im to nie będzie przeszkadzać?Gratuluję pięknego widoku urzędnikom z okna.  Wstyd ! W jakim ja mieście żyję...

user
SOAD 94.40.75.201 20:12:41 10-03-2017
Ja raczej nie mógłbym patrzeć z okna na ten zdewastowany i sprofanowany rynek niżli na tą wystawkę...
user
\\m/ 31.182.237.85 21:08:56 11-03-2017
user
SOAD 94.40.75.201 10.03.2017

''CHCEMY TRAKTOWAĆ ZWIERZĘTA PO LUDZKU A LUDZI TRAKTUJEMY JAK ZWIERZĘTA''

 

Na pewno, jak się wydaje, nie chcą traktować zwierząt po ludzku Ci którzy są inicjatorami tej ekspozycji, gdyż zapewne nakręcają spiralę zbrodni w postaci nabywania i konsumpcji szczątków bestialsko pomordowanych istot wcielonych w jakichś zasyfiałych, obskurnych katolicko - ateistycznych mordowniach. Zatem są to hipokryci oraz ignoranci, nic więcej.

 

YOUTUBE.COM - POZNAJ SWOJE MIĘSO

YOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM

MIĘSO TO MORDERSTWO - WP.PL

 

co nie oznacza automatycznie, że aborcja nie jest zbrodniom i morderstwem

 

SLAYER - SILENT SCREAM - TEKSTOWO.PL

user
żydopis-sekta 31.182.250.83 10.03.2017
Autora wystawy  zgłosić do prokuratury.. 
user
as 91.193.208.124 19:11:51 11-03-2017
Ciebie do psychiatry
user
Runcajs 95.160.153.218 11.03.2017

Oto Przemyśl właśnie.  Prawdziwy obraz zacofanej Polski D.

user
Panna Migotka 46.174.211.30 11.03.2017

Do Prokuratury! Do prasy ogólnopolskiej! A może by tak przeprowadzić ankietę wśród pracowników Urzędu Miasta. Mijają "to" wchodząc do pracy, wychodząc z niej, patrząc na "to" przez okna Urzędu.

user
o 94.153.241.130 11.03.2017

Katolicyzm-to zbrodnia)))Zacofane społeczeństwo

user
qs 91.193.208.124 19:09:56 11-03-2017

Mów   za siebie

user
Tupolew 94.254.131.26 11.03.2017

Ankieta wsrod pracownikow  nic nie da. Przeciez odpowiedzi musi zatwierdzic biskupi pasibrzuch i swinka morska.

user
Aga 185.18.135.82 11.03.2017

Nie mam nic przeciwko samej wystawię, ale miejsce jej ustawienia ??? Czy ktoś wogole pomyślał, jak mam wytłumaczyć 3letniemu dziecku takie sceny?   

user
as 91.193.208.124 19:11:14 11-03-2017
Ale ty jesteś  nadwrażliwy / a/ , a może tak zakłamana .albo 'poprawna politycznie  " , to teraz modne
user
wrażliwy 83.31.74.101 12.03.2017

Ale ci  przemyślanie wrażliwi . Pytam tych  oburzonych  wrażliwców czy zdjęcia te są przekłamaniem , czy nie są przypadkiem faktycznym odzwierciedleniem tragedii mordowanych dzieci , poczętych którym zimni , pozbawieni sumień ludzie zwani rodzicami nie pozwalają się urodzić. Bzdury że jest to jakaś masa , zygota czy inne medyczne naukowe nazewnictwo . Jest to życie , a właściwie początek życia którym byliśmy wszyscy którym odpowiedzialni za każde życie rodzice pozwolili się narodzić , żyć , przeżyć życie tak długo na ile Bóg pozwolił i w końcu umrzeć naturalną śmiercią. Pytam tych najbardziej wrażliwych dlaczego taką miłością obdarzacie swoje już narodzone dzieci które niedawno, kilka miesięcy wcześniej byli masą , zygotą itd. a po urodzeniu obłudne zachwyty jakie mądre , piękne , cudowne te współczesne Maje , Kaje ,Kubusie , Szymonki , Lenki , Julki pytam czy do cholery nie rozumiecie że sami byliście kiedyś masami , zygotami , początkiem życia . Dlatego uważam że wystawa taka jest potrzebna , oczywiście ci ponoć obłudnicy mogą spokojnie zdjęcia prawdy obejść nie oglądając tego może drastycznego w wymowie ale prawdziwego oblicza zbrodni zwanej usunięciem , zabiegiem , i obłudnie aborcją zamiast zbrodnią czy przelewem krwi niewinnych dzieci tych najsłabszych , zupełnie bezbronnych którzy niestety sami obronić się nie mogą. To kwestia sumienia ale niestety są ludzie w tym często matki które sumień nie mają , wola zabić i pozbyć się problemu. Dlatego tak dla wystawy , może obudzi czyjeś sumienie . wzbudzi refleksję , może to uratuje jakieś życie ludzkie które jest niepowtarzalne , Pamiętać należy że postępowy zachód Europy wymordował w ramach tej dobrotliwej aborcji dziesiątki milionów swoich dzieci , obywateli i stare społeczeństwo tej niby najbardziej postępowej części świata woła muzułmanów ” przybywajcie ” jesteście potrzebni , brak rąk do pracy ale wyznawcy islamu swoich nienarodzonych nie mordowali . Należy pamiętać że słynny zbrodniarz Adolf H. zafundował Słowianom w tym głównie Polakom „aborcję ” bez ograniczeń , zabraniając jednocześnie zabijania swoich dzieci Niemcom. Ciekawe , nie .

Odpowiedz


user
wrażliwy 83.31.74.101 12.03.2017
Dodam jeszcze że jakoś nie oburzają i nie przeszkadzają nikomu w tym dzieciom codzienne telewizyjne przekazy z obszarów objętych wojna w wiadomościach TV , internecie itd. ,np. Bliski wschód (Syria , Irak , Libia) , Dombas , niemal codzienne zamachy ,terrorystyczne porozrywane strzępy ludzkie pokazywane w godzinach największej oglądalności , dziwne że nie wzbudzają u tych wrażliwców świętego oburzenia drastyczne filmy gdzie krew leje się strumieniami , a tu nagle straszne i święte oburzenie na kilka może równie nieco w wymowie drastyczne ale prawdziwe zdjęcia . Powtarzam kto nie chce nie musi oglądać tego typu zdjęć oglądać .
user
09876 109.163.234.7 12.03.2017
Prawda o mordowaniu dzieci boli ,sumienia nie da się zagłuszyć czy udwać iż mordowania dzieci nie ma
user
jola 77.46.0.181 12.03.2017

tylko po co o tym pisać? jak klecha pierdnie przy gwałceniu dziecka, to się nie pisze.

user
wrażliwy na glupotę 83.31.74.101 13:50:23 12-03-2017

Rozumiem że   ktoś  czyli  " klecha "zgwałcił ciebie lub może twoje dziecko. Pamiętaj że każdy obywatel również  internetowa mądra  Jola   jeśli wie lub dowiedział się o popełnionym przestępstwie  w tym przypadku  zgwałcenia  dziecka (straszna zbrodnia na dziecku) lub pierdzenia podczas gwałcenia ma obowiązek zgłosić  to niezwłocznie  do organów ścigania ( przyp. Policja , Prokuratura).  Radzę również poczytać co oznacza słowo "klecha".

user
wrażliwy 83.31.74.101 12.03.2017

Hm samorzutna akcja przemyślan  w zasłanianiu wystawy . Gdyby we wszystkich sprawach byli tacy aktywni może miasto byłoby kwitnace a nie więdnące.  No cóż można i tak próbować zagłuszyć sumienia ,  matki można i wystawę zniszczyć , podpalić ale ..... Przecież ona , wystawa  może w wymowie trudna ,  przypomina jednie o niszczeniu życia poczętego którym byliśmy wszyscy  kiedyś w różnych okresach  poczęci ,  lecz  mieliśmy odpowiedzialne za życie matki , rodziców i to w niewyobrażalnie obecnie trudnych powojennych warunkach

bytowych. A ci wrażliwcy  i nadwrażliwcy zaklejający żałośni , no cóż było napisane " i zatykali sobie uszy , nie chcemy tego słuchać , bluźni". Można również zatkać sobie oczy , po co widzieć prawdę o  mordzie na najsłabszych zwanych zabiegiem , usunięciem czy nieco bardziej

naukowo aborcją. No cóż sumienie ma to do siebie że czasem odzywa się na łożu śmierci lub w cierpieniu , na razie młodzi gniewni , zdrowi i postępowi jasnogrodzianie zasłaniajcie ,  zamalowywujcie "i zatykali

sobie oczy." , nie chcemy tego widzieć , nie chcemy prawdy.

user
dupa 185.25.123.176 17:25:38 13-03-2017

Michalik Ci płaci czy nie masz czym zabłysnąć?

user
GoGOClub 77.114.121.183 12.03.2017

Idioto Kulpa dziecko rozumie więcej niż Ci się zdaje. Szczególnie takie z którym rozmawia się o wielu sprawach (życiu)a nie sadza przed TV lub komputerem. A takich na szczęście jest o wiele mniej. Dodatkowo jak zobaczy takie zdjęcia to zacznie się dopytywać.


A czemu nie pokażecie uboju krów, świń czy jakiego kolwiek zwierzęcia zmasakrowanego przez  człowieka. Czy ich byt mniej znaczy niż nasz. one są stworzone z takiej samej gliny jak MY 

user
SOAD 94.40.75.201 19:05:19 12-03-2017

YOUTUBE.COM - HORROR Z ŻYCIA WZIĘTY TRAKTOWANIE ZWIERZĄT

user
nauczyciel 94.40.33.224 12.03.2017

Najzwyczajniej chce mi się płakać :(  Te plakaty , ich tematyka ,  to żywioł Pana Marka K. z Żurawicy to rozumiem, taka jego pasja i życiowe powołanie  - trudno jego sprawa . Ale, że ktoś  to pozwolił eksponować  w samym sercu turystycznego miasta tego nie jestem w stanie pojąć . Już nikogo nie będę powstrzymywać , od tej chwili wręcz namawiam młodzież do wyjazdu z tego miasta !


user
Popierdolency 185.25.123.196 12.03.2017

Równie dobrze można pokazać zdjęcia organów kobiet po gwalcie... a gdyby tak odwrotnie ? Pokazać cud życia ? Tzn. Zachęcić, zamiast obrzydzic. W chwili obecnej moja zona jest w ciąży i ostatnie co chcemy oglądać to właśnie takie zdjęcia.  Wiec na miesiąc mamy rynek z głowy.  Dziękujemy :) 

user
mk 91.193.208.124 12.03.2017
Tu nie chodzi o zakazy  , bo one i teraz nie są respektowane, tylko o oszczędności   na wykonywaniu zabiegu. Przecież nie jest żadną tajemnicą ,że  obecnie są organizowane tzw. "wycieczki aborcyjne " , najczęściej do Czech , bo stosunkowo tanio. I jeśli któraś chce się wyskrobać , to zrobi , to za granicą. Ale tu zaczyna się wydatek finansowy. Bo trzeba zapłaci za :  a/ ZABIEG    b/  Hotel  / co najmniej 1 noc/   c/  transport  / tam i z powrotem/ . A to wszystko ma swoją cenę. No to szalone niektóre  emancypantki , "nowoczesne ' i inne tego typu panienki postanowiły . Po co ponosić jakieś koszty , skoro pod byle jakim pretekstem zorganizować awantury na ulicach i niech Państwo im to wszystko na miejscu refunduje.  Otóż  NIE , "fruwałaś " ,. - ależ oczywiście masz do tego pełne prawo , o to również masz  "pełne prawo "na własny koszt  ponieść skutki finansowe tego  zachowania. Po prostu jedż dalej tam , gdzie jeżdziłaś , czyli Czech  i w dalszym ciągu  otrzymasz to , co otrzymywałaś  do tej pory  .Do tego wystarczy spojrzeć na twarzy  tych "manifestantek" , przecież to stare babska tak babska /na słowo "kobieta" trzeba sobie zasłużyć/, 60 lat  plus , najczęściej były członkinie  PZPR , lewactwo  - krzywactwo , liberałki ,. Nawet sam papież Franciszek powiedział i słusznie ,że takie babcie  , - owszem są potrzebne w rodzinie , ale do pilnowania co najwyżej wnuków i prowadzenia domostw,ale jako kobieta jest / i to nie jest żadne obrażanie kogokolwiek,  nie jest już w tym wieku wydać nowego życia   ,. Jest już po okresie rozrodczym istotą , wyschniętą na przysłowiowy wiór. Pozostaje jej co najwyżej wspomnienie z młodości i frustracja  za  minionymi laty . Stąd też i taka , a nie inna postawa.


|


user
anka 185.18.133.4 13.03.2017

Jakim cudem ktoś o zdrowych zmysłach postawił takie straszydło w centrum miasta  w pobliżu szkół podstawowych i przedszkoli. w tym momencie nie chodzi o to czy jest się przeciw czy za aborcją, tylko o to, że z przestrzeni publicznej korzystają wszyscy - także dzieci. Kto pomyśli o ich naruszonych dobrach? Nawet w wiadomościach jak puszczają materiał makabryczny to z odpowiednim komentarzem, a tu? Idź dziecko i sobie pooglądaj. Wstyd!!!

user
q 94.40.44.230 13.03.2017

proponuje pokazać srom po grupowym gwałcie, może wstrząśnie to gwałcicielami, chyba jest to duże przekroczenie dobrego smaku, po prostu za przeproszeniem rzygać się chce w szerokim słowa tego znaczeniu

user
cyc=nic 185.18.135.88 17.03.2017

Tak ja jestem za tym ze niestety to ludzie powinni zdychac.....Wymordowali wszystkich bo pelno bydla zyje na tym swiecie...Nie ma szacunku nie kapuje co znaczy pomoc....  sa bez skrupułów...Wysluchaja i ida w pizdu...A jak mowia przykazania kochaj blizniego jak siebie samego...Nikt nie potrafi tak...Ale niech chociaz jeden drugiego szanuje.TAK JESTEM ZA ABORCJĄ!!!!!!! Ludzie to kanalie...Zwierzeta nigdy nie zdradzaja...Jak sie idzie wychodzi tesknia za nami....A ludzie czekaja na to aby nas szlag trafil....A jak jest dziecko z gwaltu to ma chowac takiego bachora...Niestety dobrze robia SZANOW TAK ZWIERZAKI A LUDZI NA KSIEZYC NIECH TAM SIE BIJA..ZWIERZAKI  TAK ludzie nie!!!!!!

user
zuza cyc i nic!! 185.18.135.88 17.03.2017

OWSZEM JESTEM ZA.LUDZIE TO BYDLO.A ZWIERZAKI OWSZEM TO JEST COS.JAK KOCHA JOANNA KRUPA MODELKA.CENIE JEJ ZDANIE.KOCHA ZWIERZETA NIE ZNOSI ZE SIE ZABIJA ZWIERZETA NA FUTRA!!.. Bardzo dobrze pani Asiu!!Oby tak dalej!! Trzymam kciuki za pania w tej kwestii!!!

Sonda
Kiedy musisz skorzystać z pomocy lekarza specjalisty, to...
  • Decyduję się na NFZ, czekam w kolejce
  • Nie czekam, idę do lekarza prywatnie
  • To zależy. Raz NFZ, raz prywatnie
nr 21/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium