Życie Podkarpackie nr 29/2017 Życie Podkarpackie nr 29/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 204/2017, Niedziela 23 lipca 2017 r., Bogny i Apolinarego
Opublikowano
Przemyśl
Czerwona kartka dla rządu [ZDJĘCIA, WIDEO]
8 marca w Przemyślu, podobnie jak w wielu miastach Polski i na całym świecie, w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet odbyła się manifestacja, podczas której przemyślanki domagały się respektowania podstawowych praw kobiet.
fot. Jacek Szwic
W Przemyślu w Międzynarodowym Strajku Kobiet wzięło udział około dwustu osób.

Pomimo niesprzyjającej pogody o godzinie osiemnastej na przemyskim Rynku zebrało się około dwustu osób. Na manifestację przyszły kobiety w różnym wieku oraz mężczyźni, którzy wyrażali swoje poparcie dla nich. Protestujący mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła: „Rząd nie ciąża, usunąć można”, „Oddajcie nam Ellę, wy macie Viagrę”, „Moje ciało, mój wybór”, „Nie dla zabobonów”. Nie zabrakło też humoru (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
SOAD 94.40.75.201 09.03.2017

HOUK - HOLOCAUST - TEKSTOWO.PL

user
pzremyślanka 31.182.205.178 09.03.2017

ale tłum...  widzę same piękne, młode kobiety, które dzielnie walczą o swoje prawa i miejsce w społeczeństwie

user
facet 217.96.206.92 09.03.2017

Mnie się najbardziej podoba ta w jasnych spodniach z wąsami!


user
Zenon 83.31.122.27 09.03.2017

A mnie się najbardziej podoba ten dziadek z cipką co robi za przemyślankę ha ha 

user
Endrju 94.254.147.49 09.03.2017

I ta kobieta na ostatnim zdjęciu, nie ma to jak rządac przez megafon prawa do aborcji trzymając przy tym małe dziecko na rękach...

user
darecki 83.31.185.156 10.03.2017

W dupach im się poprzewracało!!! :D

user
Leon 217.96.204.101 10.03.2017

"Nikt nie wygra z kobietami". To prawda, w tym kraju tak jest, zwłaszcza w sądach. Prawo wyboru aborcji to oczywiście tylko sprawa kobiety. W końcu tylko one mają macicę. Ale gdy urodzą dziecko nagle okazuje się, że i facet ma macicę, bo musi płacić alimenty. 

user
mowie jak jest 94.254.144.134 10.03.2017

104 osoby +- 13% 

user
Qwedsa 31.128.16.203 10.03.2017

Średnia wieku 58lat... Sam komuch... Im bardziej odrywa się świnie od koryta tym glosniej kwiczą...

user
hasler 157.25.108.96 15:15:45 10-03-2017

PISoBOLSZEWICKIE misiewicze już tak mają.


Ale suweren da sobie radę i nie z takimi ryjami.

user
Bazyli 46.174.211.30 10.03.2017

O sami ubecy i milicjanci z rodzinami. I te stare baby i dziadki z KOD

user
zenekblues 31.175.27.142 10.03.2017

stary ubek tez ma problem z macicą ???

user
anna 31.182.239.85 11.03.2017

Same  ,,młode", które już przekwitły żony i kochanki esbeków i milicjantów i jeszcze te kobiety z wąsami ha ha ha

user
as 91.193.208.124 11.03.2017


Tu nie chodzi o zakazy  , bo one i teraz nie są respektowane, tylko o oszczędności   na wykonywaniu zabiegu. Przecież nie jest żadną tajemnicą ,że  obecnie są organizowane tzw. "wycieczki aborcyjne " , najczęściej do Czech , bo stosunkowo tanio. I jeśli któraś chce się wyskrobać , to zrobi , to za granicą. Ale tu zaczyna się wydatek finansowy. Bo trzeba zapłaci za :  a/ ZABIEG    b/  Hotel  / co najmniej 1 noc/   c/  transport  / tam i z powrotem/ . A to wszystko ma swoją cenę. No to szalone niektóre  emancypantki , "nowoczesne ' i inne tego typu panienki postanowiły . Po co ponosić jakieś koszty , skoro pod byle jakim pretekstem zorganizować awantury na ulicach i niech Państwo im to wszystko na miejscu refunduje.  Otóż  NIE , "fruwałaś " ,. - ależ oczywiście masz do tego pełne prawo , o to również masz  "pełne prawo "na własny koszt  ponieść skutki finansowe tego  zachowania. Po prostu jedż dalej tam , gdzie jeżdziłaś , czyli Czech  i w dalszym ciągu  otrzymasz to , co otrzymywałaś  do tej pory  .Do tego wystarczy spojrzeć na twarzy  tych "manifestantek" , przecież to stare babska tak babska /na słowo "kobieta" trzeba sobie zasłużyć/, 60 lat  plus , najczęściej były członkinie  PZPR , lewactwo  - krzywactwo , liberałki ,. Nawet sam papież Franciszek powiedział i słusznie ,że takie babcie  , - owszem są potrzebne w rodzinie , ale do pilnowania co najwyżej wnuków i prowadzenia domostw,ale jako kobieta jest / i to nie jest żadne obrażanie kogokolwiek,  nie jest już w tym wieku wydać nowego życia   ,. Jest już po okresie rozrodczym istotą , wyschniętą na przysłowiowy wiór. Pozostaje jej co najwyżej wspomnienie z młodości i frustracja  za  minionymi laty . Stąd też i taka , a nie inna postawa.


user
hydraulik 82.41.220.144 12.03.2017

tym paniom juz nie wystarczy nękanie swoich męzów

user
ihihjho 217.96.184.73 14.03.2017

Ogolnie, ludzie sa zadowoleni z rzadow PISu 

user
Wacław 83.24.170.240 14.03.2017

Sadze, ze następny marsz będzie marszem  przeciwko temu, ze prezes karmi bezdomne koty. Tego nie można tolerować. Jak on tak może, koty powinny być w schronisku a nie łasić się do prezesa. Tylko marsz zróbcie w ciagu dnia, bo noc to raczej czas dla sił ciemności i dla złodziei i trudno poznać twarze.

Sonda
Czy wiesz jak jeździć po rondzie turbinowym?
  • Tak
  • Nie
nr 29/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium