Życie Podkarpackie nr 29/2017 Życie Podkarpackie nr 29/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 204/2017, Niedziela 23 lipca 2017 r., Bogny i Apolinarego
Opublikowano
Przemyśl
Przemyślanki zaprotestują w Dzień Kobiet
Pikieta organizowana 8 marca o godz. 18 na przemyskim Rynku to wyraz solidarności z kobietami-manifestantkami z innych krajów świata. Hasłem przewodnim akcji jest „Solidarność naszą bronią".
fot. Jacek Szwic
Pierwszy czarny protest w Przemyślu zgromadził kilkaset osób.

– Kobiety 50 krajów świata zainspirowane przez nasze rodaczki, które w październiku 2016 protestowały w całej Polsce,  w dniu znanym na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Kobiet organizują w swoich miastach manifestacje, pikiety, by przypomnieć o podstawowych prawach kobiet. Prawach człowieka. Domagamy się:
1. Pełni praw reprodukcyjnych:  utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro, badań prenatalnych najnowszej generacji

2. Państwa wolnego od zabobonów:  rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej nie watykańskiej, likwidacji tzw. „klauzuli sumienia", religii w parafiach i na koszt Kościoła, niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele,  wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele

3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej: przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową, bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej, bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji, ochrony ofiar i izolacji sprawców,  współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej,  ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy

4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet: zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet, realnego zabezpieczenia społecznego rodzin osób z niepełnosprawnościami, skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych, podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia, równości płac bez względu na płeć.

Niestety pomimo dziesiątek lat walki o równouprawnienie i podmiotowe traktowanie do dziś kobiety nadal muszą upominać się o swoje prawa – mówi organizatorka akcji Anna Grad-Mizgała.

28 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
E-wydanie 83.24.170.64 07.03.2017

Ja też domagam się, by kobieta, gdy zajdzie w ciążę pozwoliła także ojcu dziecka decydować o jego losie i nie podejmowała decyzji bez jego udziału. Liczę również na to, że każda kobieta, która urodzi dziecko, a która uważa, że "jej ciało, jej macica, jej wybór" i która lekceważy rolę ojca,  żeby zrzekła się praw do alimentów, 

user
SOIA 94.40.75.201 18:34:40 07-03-2017

WŁOCHATY - PRAWO DO WŁASNEGO BRZUCHA - TEKSTOWO.PL

user
Piotr 85.89.174.196 07.03.2017

Uff co za ulga, że kobiety nie mam. Strasznie wymagająca postać. Na początku kręci się taka koło "Ciebie" bo na kasę leci, a potem wymagania stawia. Fuuuj.

user
Piotr 85.89.174.196 07.03.2017

Także Panowie, nie żeńcie się. To są  hieny. Niech się same rozmnażają.

user
kasander 87.206.231.140 07.03.2017

Sami dżentelmeni widać się wypowiadają na temat o którym pojęcia nie mają, no bo niby skąd.
Wstyd "panowie".
Powinniście wiedzieć, że z kobietą jako ze "skomplikowaną duszą"  łatwo nie jest ale bez kobiety jeszcze gorzej - żyć się nie da,  chyba, że wegetować.
 

user
jan 143.159.208.149 07.03.2017

Zaalarmowany o sprawie szef PE Antonio Tajani wszczął dochodzenie w związku z nieprzyzwoitymi uwagami eurodeputowanego pod adresem pań. Najwidoczniej Korwin-Mikke

Kilka dni temu Janusz Korwin-Mikke wywołał kolejny skandal w Parlamencie Europejskim. Polityk słynący z bulwersujących opinii, m.in. o niepełnosprawnych dzieciach czy uchodźcach, tym razem obraził kobiety jednak nic sobie nie robi z grożących mu konsekwencji, bo wciąż przekonuje, dlaczego "kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn". Na Facebooku zamieścił szokujący wpis, w którym dowodzi m.in., że kobiety nie wynalazły nic. "Nawet mopa i tampony wynalazł mężczyzna" - napisał na swoim profilu.

Skandaliczne słowa o płci pięknej padły w PE z ust Korwin-Mikkego,

podczas środowej debaty na temat różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami. Mówił, że kobiety muszą zarabiać mniej, "bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne.  I to jest niestety caa prawda o babach.

user
olga 2.120.73.178 21:27:56 07-03-2017

stary cymbał niech lepiej zamknie buzie, bo nic mądrego nie powiedział. ciekawe co na to jego dzieci.

user
tomasz 143.159.208.149 07.03.2017

Cudowna kobieta to taka, która nic nie mówi


user
irka 143.159.208.149 07.03.2017
Dlaczego to tak jest ze Przemyślanki musza się wyróżniać skrajna głupotą .
user
irka 143.159.208.149 07.03.2017
Cudowna kobieta to taka, która nic nie mówi
user
Mąż 178.37.207.100 07.03.2017

Brawo kobiety,Naprzód,na pohybel czarnym, czerwonym. Bądźcie  sobą,szowinistami ,hejterami,kretynami  nie przejmować się. Mogą jechać na miesięcznicę.Powodzenia

user
kakao 94.254.154.17 07.03.2017

Do buzi wszystkim :D

user
mamu ska 31.182.205.178 07.03.2017

faktycznie kilkaset osób...powiedziałabym że kilka tysięcy...

user
dd 31.182.234.154 07.03.2017

Brawo KOBIETY!!obudzcie TEN "ciemnogród"!

user
adorator 80.55.112.138 09:26:52 08-03-2017
Ciemnogród? Żartujesz chyba? Ten marsz kojarzy mi się z zaprzeczeniem piękna, jakie ma w sobie kobieta
user
Piotr 85.89.174.196 19:03:10 08-03-2017

Do roboty!

user
heloo 80.55.112.138 08.03.2017

żal mi tych kobiet, zreszta sami zobaczcie. Bidulki. Szkoda, ze nie maja transparentu z napisem: "Znowu w życiu mi nie wyszło"

user
achilles 80.55.112.138 08.03.2017

Mam nadzieje, ze nie będą panie z tzw."czarnego marszu" Dla mnie były przerażające... zaprzeczeniem delikatności, ciepła, piękna

user
polki 143.159.208.149 08.03.2017

to by było na tyle

user
durex 82.41.220.144 08.03.2017
Kobitki strajkują gdy ich mężowie pracóją !
user
parkingowy 82.41.220.144 08.03.2017
Oddajcie znak bo po miejską zadzwonie!!!
user
Albercik Paradys 185.18.135.148 08.03.2017

Sfiksowałyście boście chłopa dawno nie miały! Chłopa wam trzeba!!

user
halser 157.25.108.96 08.03.2017

PISoBOLSZEWICKIE szumowiny się zbulwersowały , he he.


Tak, ma was uwierać a małego pokrakę przyprawiać o bul do*py.

user
on 82.41.220.144 08.03.2017
"Ciemność, widzę ciemność"  A jednak to dzieje sie naprawde :0 nie damy sie tak łatwo  
user
hałabała 185.38.225.3 08.03.2017

Zamiast bidulki na kawkę pójść to stoją i marzną, biedactwa.

user
Anna 31.182.218.161 09.03.2017