Życie Podkarpackie nr 33/2017 Życie Podkarpackie nr 33/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 230/2017, Piątek 18 sierpnia 2017 r., Heleny i Bronisławy
Opublikowano
Przemyśl
Przemyskie szpitale zwolnią około 200 osób
Osoby uprawnione do świadczeń emerytalnych jako jedne z pierwszych stracą pracę. Redukcją etatów w różnym stopniu mają zostać objęci pracownicy administracji, a także białego personelu Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio oraz Wojewódzkiego Szpitala Obwodu Lecznictwa Kolejowego (dawny Szpital Miejski i Obwód Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ). W przyszłym miesiącu planowana jest ich fuzja.
fot. zbiory własne
Powodem planowanych zwolnień jest trudna sytuacja ekonomiczna placówek.

„Wychodząc naprzeciw i rozumiejąc Państwa obawy, rozpoczynam niniejszym pismem procedurę negocjacji dotyczącą działań zmierzających do rozwiązania z grupą pracowników stosunku pracy z przyczyn ekonomicznych leżących po stronie pracodawcy” – to pierwszy akapit pisma, które kilka dni temu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
62 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
max 185.18.135.36 07.03.2017
czyli to co bylo oczywiste od poczatku(a mydlone super perspektywami autorstwa pis)staje sie faktem:)brawo:))))
user
fnyku kym 62.210.37.82 08.03.2017

To co się stanie ze szpitalami w Przemyślu było wiadoamo od 1989 roku tylko głupiec  myślał inaczej .Chcieliście dziki , feudalny kapitalizm to macie .

user
kasander 87.206.231.140 08.03.2017

>>Powodem planowanych zwolnień jest trudna sytuacja ekonomiczna placówek.<<
To jakieś bezczelne, prymitywne kłamstwo!
Co to szpital to przedsiębiorstwo czy co?

Jakim cudem szpital może mieć trudną sytuację finansową?
Ktoś ukradł im pieniądze z budżetu, z szafy?

Węgla nie dowieźli czy za mało pacjentów umarło?
Co te wszystkie urzędasy, dyrektory i prezesi z horrendalnymi pensjami robią? Tylko pierdzą w stołki zamiast zarządzać dobrze.
Jakoś budżet miliony rozdaje na prawo na bzdety tym co nie potrzebują a szpitale zostawia na pastwę losu.
To Państwo jest chore! Złodziejskie!
Na wszystko jest tylko nie na leczenie.

Pacjenci muszą żebrać o leki czy terapie na leczenie za granicą bo ich własny kraj woli wyrzucać pieniądze w błoto.
Paranoja!

user
Gość 217.96.203.52 20:08:57 08-03-2017

Niech odpowie na to Pani Przewodnicząca... - cały czas uważa, żę jest super w przemyskiej służbie zdrowia.

user
dd 31.182.234.154 08.03.2017

kogoś to dziwi?co chcieiście to macie,dobra zmiana

user
Gość 83.31.74.72 13:19:44 09-03-2017

Przecież było wiadomo, że TAK  właśnie będzie! Ze szpitala, tak jak z innych instytucji publicznych , będzie koryto dla swoich...

user
Wolfgang 83.14.9.5 08.03.2017

Brawo Pis,suweren się cieszy, że będzie lepsza opieka,więcej łóżek,nowoczesny sprzęt obsługiwany przez fachowców.Leśne dziadki,60 letnie lekarki na emeryturę ,lekarze też niech młodzi leczą.

user
kuku 185.38.225.8 08.03.2017

Ci co maja 500  + niech  oddadzą na szpital. Rachunek  ekonomiczny  się poprawi.

user
piotr 162.219.176.236 08.03.2017

Niech odpowie na to Pani Przewodnicząca... Lusy Podhalicz Dyrektor Szpitala, ekspert nagle od służby zdrowia , od wszystkiego i niczego. Skandal !!

user
Gość 2 83.31.74.72 13:22:16 09-03-2017
Skoro ją popieracie, to MACIE! A jakie ambicje ma... ho,ho. na prezydenta....= to dopiero będzie prowincja, w tym religijna.
user
eryk 206.190.155.147 08.03.2017

A ta kobieta to wstydu nie ma ! co się dzieje w Radzie Miasta wszyscy wiedzą, skąd ona się tam wogóle wzięła? Plecie trzy po trzy, rozwala wszystko w mieście, grzebie szpital do spodu, to niby dyrektorka. Co to jest, o co tu chodzi?

user
Gość 83.31.74.72 13:23:04 09-03-2017
Jak to o co? Zapytacie Marszałka...
user
syn 49.213.19.151 09.03.2017

O nic nie chodzi, wierna PIS i będzie rozwalać!!! służyć wiernie, bo dali jej stanowisko, a ty zdechnij, bo nie będziesz się miał gdzie leczyć. Ale ją to już nie obchodzi, dawaj sobie chłopie radę

user
Gość 2 83.31.74.72 13:24:18 09-03-2017
Protestujcie przeciwko niej. .Proste.
user
KOLA 173.44.55.206 09.03.2017

LIKWIDACJA SZPITALA, ZWALNIANIE LUDZI NA BRUK, WOBEC BEZROBOCIA W W MIEŚCIE, TY PRZEWODNICZĄCA, DYREKTORKA , DAJESZ NA TO ZGODĘ??????????????                   CHYBA Z TOBĄ COŚ NIE TAK

user
zybi 185.24.68.85 22:49:56 09-03-2017

Nie ma wyjścia,czas wysadzić kobiecinę z tych stołków

user
yers blok 49 185.18.135.88 09.03.2017

SZOWINISCI PIERDOLONE!!!! NAJLEPIEJ NAS POWIESCIE WSZYSTKICH SZAFOT LUB INKWIZYCJE ZROBCIE BO I TAK POZDYCHAMY JAK SZPITALE ZAMKNA NA S£OWACKIEGO TAK MOWIE O NIM BO TAM JESZCZE JEST COS A MONTE TO BURDEL NIECH SIE LECZA CI Z SEJMU PRZECIEZ BY£ SONDARZ WYPOWIEDZI ZE TRZEBA PRZEBADAC W SEJMIE LUDZI PRZEZ PSYCHIATROW A NAJLEPIEJ TO WSZYSTKICH TRZEBA BY WYS£AC DO TAKICH LEKARZY BO NIKT JUZ NIE MYSLI NORMALNIE KAZDY RZEPKE SKROBIE JAK CHCE I PREZYDENTA PRZEMYSLA TEZ ZMIENIC TO SKONCZONY BUC!!!! NONSZALANCKI PALANT....PRZEMYSL TYLKO BOMBE PUSCIC NA TO MIASTO....A MOZE I SIE TAK STANIE DRZYJCIE WSZYSCY BYDLAKI BEDZIECIE SIE SMAZYC PREDZEJ NIZ WYROK BEDZIE OD BOGA TJ.KONIEC SWIATA I BEDZIE WCZESNIEJ NIZ MYSLICIE!!! MYSLCIE ZA TO ZE ZAMKNELISCIE SZPITAL NA S£OWACKIEGO W PRZEMYSLU...TEGO NIE DARUJE JAK BOG WYGNA£ EWE ADAMA Z RAJU WY TEZ SIE WAM KONCZY PARADISO....BOJCIE SIE GNIDY..WESCIE SOBIE DO RZADZENIA TUSKA BO TEN CAP NIECH NIE MYSLI ZE ZOSTANIE W UNI NIGDY WIECEJ OJ BEDZIE WOJNA NIED£UGO ZOBACZYCIE!!!!!!!

user
lol 188.146.75.188 19:29:36 12-03-2017

A może by tak sobie słownik kupił? I wziął "coś na nerwy" i przestał obrażać.

user
ryk 31.128.8.158 09.03.2017

Kasander dobrze napisał/a, jak złodzieje wyprowadzają kasę to jej nie ma.

Jak dobrze że pójdą te stare zgredy co nic nie robią i biorą emerytury i pracują.

Najgorsze jest to że  ludzie boją się chodzić do tych staruchów co mają posady doktora wpisane do pośmiertnego leczenia.

To jest wstyd by trzęsący staruch przyjmował ludzi i niby ich leczył.

Masz 65 lat spieprzaj do domu wnuki bawić jak wyrośnięte to prawnuki, ale nawet nie pozwolą dziećmi się opiekować, bo co staruch może.

user
jary 31.182.194.169 10:17:43 09-03-2017

Ty  też będziesz stary.   Z doświadczeń ludzi starszych należy korzystać, uczyć  się , wyciągać  wnioski. Z perspektywy czasu lepiej widać, np.  to że od 89 r nic nie robią  politycy tylko bez przerwy reformują   . A  efekt  ? jest coraz gorszy.  Zniszczono wszystko  co polskie,  Polaków wypchnięto  za granicę do najgorszych prac, teraz zamiast zmusić pracodawców do podwyżek  płac to ściągają Ukraińców którzy będą pracować za jeszcze mniejsze wynagrodzenie.  Skieruj swoje  emocje  na  skurwysynów siedzących w sejmie przez kilka kadencji lub w  europarlamencie i myślących jak jeszcze więcej wydoić  kasy.  Nie ludzie starzy są winni bo najczęściej przepracowali uczciwie kilkadziesiąt lat a dzisiaj otrzymują emerytury które nie pozwalają na zakup opału na zimę. 

user
Jacek 94.40.33.161 10:19:37 09-03-2017

Po co obrażasz seniorów??

Ty nie będziesz kiedyś stary/a ??

user
gość 2 83.31.74.72 13:25:15 09-03-2017
BRAWO  KASNADER!
user
jkhhjjh. 217.96.210.39 09.03.2017

Gdyby przez ostatnie 8 lat rzadzil PIS,  tego by nie bylo. Ludzie sa zadowoleni z rzadow PIS, poniewaz teraz nie ma afer i zlodziejstwa.

user
jary 31.182.194.169 11:59:10 09-03-2017

Więcej dystansu , poczekaj kilka lat na efekty tych rządów.  Moim zdaniem   nie należy ludziom rozdawać kasy  ,zresztą pożyczonej   w żydowskich bankach. Ludziom należy dać  pracę żeby mogli zarobić godne wynagrodzenie, starczające na życie  i przynajmniej odrobinę przyjemności.    Tymczasem w Polsce nie ma polskiego przemysłu ,od ciężkiego do lekkiego, niewiele jest polskich firm,   ludzie  zatrudnieni w  zagranicznych montowniach ,hurtowniach i marketach.  Pracują   i stać ich na  stare niemieckie 20-sto letnie samochody i używane  ciuchy w szmatexach. Jak się komuś  nie podoba  to może wyjechać   a na jego miejsce ściągną Ukraińca. Tą rzeczywistość tworzyli również  politycy obecnie  PiS-u a wcześniej w innych partiach.   Masz jak widać dostęp do internetu, zobacz  gdzie i co robili.

user
ech... 83.31.74.72 13:26:32 09-03-2017
chyba masz okulary na oczach... jeśli teraz nie ma ...
user
kuku 185.38.225.8 13:41:58 09-03-2017
Akurat ! Nie ma afer ! Pis to jedna wielka afera. Nie ma dnia aby coś nie było.
user
jary 31.182.194.169 09.03.2017

Warto się zastanowić;  jak podano Misiewicz zarabia 12 tys zł /m-c,     Tusk    110tys./m-c http://wiadomosci.wp.pl/kat,143754,title,Nie-chodzi-tylko-o-polityke-Przedluzenie-mandatu-wzbogaci-Donalda-Tuska-o-ogromna-kwote,wid,18722506,wiadomosc.html

" Nasz" prezydent Przemyśla dzięki wyborcom jest milionerem/  wg. słów jednego z kontrkandydatów zarobił w ciągu 3 kadencji ponad 8 mln zł.      Polityka służy dorabianiu się   a nie służenie obywatelom i Ojczyźnie.


Jakże  aktualne są słowa piosenki  https://www.youtube.com/watch?v=Xhr-PdAOBTM

user
Rabik 83.16.55.158 09.03.2017

Podła zmiana  przyszła i tyle, kto się z ludzmi liczy? na pewno nie Pis

Podłoty  jedne. A głupi ludek podkarpacki wybrał tych krasnali w większości.

user
kmhhjojp 217.96.210.39 09.03.2017

Tylko PIS moze zmienic Polske z panstwa teoretycznego na panstwo suwerenne, uczciwe i sprawiedliwe dla kazdego obywatela.

user
hasler 157.25.108.96 09.03.2017

Cała Europa z was się śmieje PISoBOLSZWICKIE miernoty, oszuści i złodzieje.

Polska w ruinie misiewiczem za to słynie, he he.

user
czarny 185.25.123.199 16:43:36 09-03-2017

i przy okazji z ciebie też

user
hasler 157.25.108.96 20:49:58 09-03-2017

No co ty, gdzie mi tam do rasy PISoBOLSZEWICKICH panów :)


user
czarny 185.25.123.207 19:13:18 10-03-2017

nowe rasy??????

user
arturro 77.254.225.214 09.03.2017

Chyba nie tak to miało wyglądać #dobra zmiana?

user
dzik 206.190.155.151 23:23:34 09-03-2017

Jak dobrze że pójdą te stare zgredy co nic nie robią i biorą emerytury i pracują.

Najgorsze jest to że  ludzie boją się chodzić do tych staruchów co mają posady doktora wpisane do pośmiertnego leczenia. 


Ale są nie do ruszenia, Lewicki najwyżej obłoży się się zausznikami i bedzie wiecznie trwał.Jak życie pokazało porusza się w kazdym układzie politycznym , jak ryba w wodzie. I zabezpieczy sobie przydupasami byt dożywotni. Wnuków nie będzie bawił, bo nie wiadomo których, a kasa go nakręca

user
dysza 68.71.48.77 10.03.2017

to dopiero początek zwolnień, zapowiadali łączenie jest zamykanie oddziałów  szpitala miejskiego

user
dog 49.213.19.65 11.03.2017

taż to jakieś czyste wariactwo, polikwidować , pozwalniać, leczyć gdzie i kim? ukraincami.

Czy w tym mieście już wszyscy rozum potracili! już nikt nie jest w stanie stanowczo tego niszczenia powstrzymać, wszędzie same matoły siedzą?

user
szymon 192.241.98.156 11.03.2017

masz 100% rację, tak się dać wykolegować ze szpitalami !! , a teraz jeszcze te zwolnienia, jak się nie nauczysz ukraińskiego to nawet nie wchodź do szpitala

user
olo 217.96.202.224 13.03.2017

Dzik może Ty nie wiesz które to twoje wnuki??? A ojca przynajmniej poznałes??przyjemnie Ci.się czyta takie pytania?

user
memo 162.219.179.205 13.03.2017

Pytanie Twoje ,,olo" co najmniej dziwne i bronisz mało słusznej sprawy.  Tu nie czyta się przyjemności, tu przytacza sie fakty. Myślę,ze ,, dzik" zna swoje dzieci i wnuki, bo nie napisałby tego co pisze, i codziennie rano może sobie spojrzeć do lustra w twarz , a Tobie w oczy 

user
gosc 83.24.220.21 14.03.2017

Skoro tu nie czyta się przyjemności to tak samo można powiedzieć że dzik nie wie ile ma wnuków i nie wie kim np jest jego ojciec a spojrzeć w lustro może tylko momentami jak wytrzeźwieje.

user
salomon 162.219.176.245 14.03.2017

Widać ,że prawda boli. Aż tak boli,że poczytuje się ją za stan nietrzeźwości. Ale nie martw się jesteśmy blisko zdalnego określania poziomu alkoholu we krwi i Twoje wywody na nic się zdadzą. Zresztą i teraz są bezsensowne.

user
jjj 83.31.128.164 06:57:49 18-03-2017

Boli to Cię właśnie teraz dupa 

user
zły 217.23.11.71 14.03.2017

jakie zwolnienia,kto tu kogo będzie zwalniał! dzisiaj moją matkę po 6 godzinach na izbie przyjęć czekania zabrałem do domu, 

co tam się dzieje?

user
Gosc 83.31.65.43 16.03.2017

Jezeli Pan Lewicki nie jest w stanie pomoc  własnemu dzieku na Monte tylko jedzie na Słowackiego  to świadczy o tym ze Słowackiego należy zniszczyć  

user
gen 109.236.92.149 16.03.2017

Słowackiego już w zasadzie nie istnieje, a z Monte będzie to samo 

user
vnvnvn 185.38.225.7 17.03.2017

A tak K....WA lewicki ma czelność jechać do byłego wojskowego, przecież sam zacierał ręce aby go rozwalić.

Szmata do potęgi n.

user
ciekawy 185.24.68.84 18.03.2017

CO TEN LEWICKI JESZCZE ROBI W SZPITALU?

user
pp 83.31.128.144 19.03.2017
Pracuje a co ma robić?idiotyczne pytanie.
user
mnzxserw 185.38.225.7 21.03.2017

k..a chyba kasuje pasożyt od 25-lat i żyje za nasze pieniądze

user
cesiek 81.7.9.181 22.03.2017

wiadomo,rżnie głupa i rozkłada ręce, ryje pod kim może i kto może go osłabić, wysadza na stołki przydup...sy

user
pol 188.146.13.181 23.03.2017

To idź i mu to powiedz :)

user
wit 107.182.226.249 23.03.2017

To usłyszał parę razy, ale rzeczywiście reakcja jest taka jak pisze cesiek

user
wojak 173.244.209.76 24.03.2017

zwolnienia maja dotyczyć osób uprawnionych do jakichkolwiek świadczeń - w pierwszej kolejności p. Lewicki weteran wojskowy, radny wojewódzki , zasłużony w likwidacji szpitali ,- rozkaz odejść w stan spoczynku!

user
mllllllll 185.38.225.7 24.03.2017

Ta k....wa dalej trwa na posterunku bo on przecież taki zasłużony dla przemyskiej służby zdrowia, oczywiście za społeczne  pieniądze podatników. Alleluja i do przodu.

user
pra 173.255.134.198 25.03.2017

tylko zastanów się KTO ośmieli się umieścić go na liście do zwolnień?  On cały czas współpracuje i umacnia się jak tylko traci grunt pod nogami , Przeanalizuj ostatnie wydarzenia szpitalne)

user
Honoratka 64.229.50.175 25.03.2017

Obrazanie ludzi tutaj na forum , nic wam nie da !!! Sprawy i tak sie potocza po swojemu , kazdemu w/g zaslug !!! 

user
buda psy 83.31.196.99 25.03.2017

Tak tak usłyszał i pewnie jeszcze sobie zanotował  :D  przestańcie się ośmieszać...

user
mirek 185.137.18.224 25.03.2017

jak siedzisz w budzie psów , to tam pozostań,

czas na prawdę, skoro się jej boisz to milcz,....


user
Satan 83.31.129.10 26.03.2017

Siedzi w niej Twoja rodzina. Buda psy to Nick nie treść wpisu jeżeli Cię zabolało to znaczy że odebrałes to personalnie, czyli się z tym utozsamiasz.

user
WIK 81.7.9.157 31.03.2017

SZPITALNA PARANOJA !!!!!!!!!!!!

nr 33/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium