Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Przemyśl, Region
Psychologowie biją na alarm. Rośnie liczba dzieci, które nie chcą żyć
Niewiele jeszcze przeżyły, cały świat stoi przed nimi otworem, ze swoim życiem mogą zrobić niemal wszystko, a decydują się je zakończyć. Próby samobójcze wśród dzieci to rosnący problem społeczny. O tym, co możemy zrobić, stając w jego obliczu, rozmawiamy z wicedyrektorką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przemyślu, psychologiem Joanną Markin.
fot. Kamil Jacek Zarański

Jaka jest skala zjawiska?

– Na świecie odbiera sobie życie około 2000 ludzi dziennie, czyli 80 osób na godzinę. W ubiegłym roku w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przemyślu mieliśmy 37 osób niepełnoletnich po próbach samobójczych. Dwadzieścia osób zgłaszało się z myślami samobójczymi, a szesnaściorgu udzielono wsparcia po próbach lub śmierciach samobójczych ich dzieci, członków rodziny lub przyjaciół. Ponadto przeprowadziliśmy zajęcia psychologiczne dla dwóch zespołów klasowych po śmierci samobójczej osoby z klasy, były także dwa spotkania z radami pedagogicznymi.

Czy problem dotyczy jednakowo dziewczynek, jak i chłopców?

– Dziewczęta nawet kilkakrotnie (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
podopieczna 31.182.230.145 08.03.2017

Ten artykułów miał chyba zwrócić uwagę na problem. Ten wywiad prawdopodobnie został po to udzielony. Ale to się nie sprawdzi, bo zamiast udostępnić go jak największej liczbie ludzi to trzepiecie na tym kasę.

user
czytelnik 46.186.194.50 13.03.2017

Trzepiecie kase? 5.99 pln/m-c? pieniadz to takze instrument, ktory pozwala m. in. wydawac pisma, wywiady...

user
5,99 31.182.194.169 13.03.2017

5,99 u was , 5.99 nowiny,5,99 super  nowości, 5.99  wyborcza, 5,99 . .  . .. itd. Czy  myślicie że my śpimy na kasie?  Prąd,woda,smieci,podatek,gaz, internet, drożejąca żywność,stale zmieniające się książki do szkół czyli co roku nowe wyprawki.A płace? 1500 złm-c  Jak ci się nie podoba to wypieprzaj z kraju, na twoje miejsce  przyjedzie Ukrainiec.


Poruszyliście bardzo ważny  temat,  temat który ma bardzo szerokie podłoże.Dlaczego dzieci popełniają samobójstwa ,bo nie są szczęśliwe.A dlaczego nie są szczęśliwe,bo ich rodzice nie są  szczęśliwi, bo ojciec  lub matka wyjechała za granice i tam   ma nową rodzinę  a o nas zapomniał. Bo dzisiaj  znowu nie ma nic na obiad. Bo mam mówi że ma dość takiego życia  a wujek znowu przyszedł pijany i zabierał się do mojej siostry.  Bo politycy  skurwesyny  skłócają naród i moi rodzice się nieustannie kłócą, bo moja mama nie rozmawia  z siostrą która wysyła kasę  "ojcu" Rydzykowi zamiast nam pomóc a mama nie wierzy w zamach smoleński . bo choze w ciuchach ze szmatexu a chłopak mnie rzucil  bo poznał laskę która ma firmowe ciuchy.  Miliony powodów w tej zasranej rzeczywistości.  U  tu ?  5.99 za m/c to pryszcz.  Nie, to obiad dla całej rodziny.

Właśnie   IPN pokazał że tata był konfidentem a dziadek ormowcem i wszyscy się ze mnie śmieją i pokazują palcami  w klasie.Własnie tata stracił pracę bo zrobili lustrację.    Popierdzielony kraj.  Bo nie wypada dać na tacę mniej niż 5,99 co tydzień,Może zaoszczędzić i nie chodzić do kościoła. A Biedroń jest szczęśliwy, kochają  się  nie zajdzie w ciążę,Niwe musi robić aborcji i w Słupsku nie  okropnych zdjęć na rynku.


A może ktoś porówna dane , ile samobójstw dzieci było za tej okropnej komuny? Nie  , na pewno było więcej to przecież  taki niedobry ustrój był.Wszyscy to  mówią, w telewizji , w intermecie , w kościele A  dlaczego  tyle było współpracowników SB, dlaczego dziadek był ormowcem? Do dupy z takim życiem.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania