Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Przeworsk, Zarzecze
Rugby na wózku? Wszystko jest możliwe!
Tomasz Depciuch z Zarzecza w wieku 24 lat uległ wypadkowi na motocyklu, w wyniku którego doznał porażenia czterokończynowego. Mimo tak wielkiego nieszczęścia chłopak się nie poddaje i walczy o siebie i o swoją pasję. Jest członkiem Flying Wings Rzeszów – drużyny rugby na wózkach. Z tym właśnie sportem związane jest jego marzenie.
fot. zbiory własne

W grudniu 2015 r. w hali sportowej w Zarzeczu zorganizowano turniej charytatywny. Podczas imprezy został rozegrany mecz rugby na wózkach z udziałem Tomka oraz jego kolegów z rzeszowskiej drużyny Flying Wings. Aby móc rozwijać swoją pasję, chłopak potrzebuje specjalistycznego sprzętu, który pozwoliłby mu na równą rywalizację i zapewnienie bezpieczeństwa. Ten, z którego korzysta obecnie, jest już wysłużony i nieodpowiedni do jego postury. Tego dnia zebrano dla Tomka 17 tys. zł. Kwota, choć imponująca, nie wystarczy na zakup wózka, ponieważ wykonanie takiego na zamówienie pochłonie ok. 30 tys. zł.

Teraz pomóc mogą internauci

fot. zbiory własne

Koleżanka Tomka, Katarzyna Balawender, wpadła na pomysł, aby brakującą sumę uzbierać za pośrednictwem portalu pomagam.pl. „Bardzo mi zależy na tym, aby nam się udało zgromadzić tę brakującą kwotę, dlatego proszę Was o pomoc. Ten wózek to nie tylko marzenie Tomka, ale również moje, bo wiem, jakie ten chłopak pokłada we mnie nadzieje. Na końcu pragnę dodać, że Tomek razem ze swoją drużyną w październiku 2016 roku zdobył mistrzostwo Europy, a już niebawem czekają go kolejne mistrzostwa i cudownie byłoby, gdyby Dzięki Wam mógł zagrać na nowym wózku”  – pisze na stronie portalu koleżanka.

Internetowa zbiórka została uruchomiona w drugiej połowie lutego. Darczyńcy przekazali już niemal 800 zł.

Wpłacać można dowolne kwoty, bo każda złotówka jest cenna. TUTAJ

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jhasiek 93.105.177.121 04.03.2017
świetny chłopak, przypomina mi w charyzmie Rafała Wilka.
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium