Życie Podkarpackie nr 29/2017 Życie Podkarpackie nr 29/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 204/2017, Niedziela 23 lipca 2017 r., Bogny i Apolinarego
Opublikowano
Przemyśl
Miasto nie ma pieniędzy na remont parkingu na placu Rybim
– Ten parking to jeden wielki tor przeszkód – alarmują kierowcy korzystający z placu Rybiego w Przemyślu. – Jego zarządca, skoro bierze pieniądze za pozostawiane tam samochody, powinien wreszcie doprowadzić go do porządku – przekonują.
fot. zbiory własne
Drogowcy ograniczają się do doraźnych prace mających na celu poprawę stanu nawierzchni.

W nadsańskim mieście istnieje ponad 650 miejsc parkingowych. Jeden z największych parkingów zlokalizowany jest między ulicą Jagiellońską i Ratuszową. Przez lata to miejsce miało różne przeznaczenie. Wkrótce po tym jak usunięto z niego (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
czarny 185.25.123.143 07.03.2017

to gdzie ta kasa za parkingi idzie?z kierowców chcą idiotów zrobić?

user
Ksiądz 95.160.153.69 07.03.2017

taki bałagan jak ten plac albo rynek i bazar to tylko w tym mieście.

user
kierowca 31.182.237.47 07.03.2017

Piękny wizerunek w centrum miasta. Obok właśnie parkują autokary z turystami. Rachunek prosty min. 100 aut dziennie x 2zł x 30 dni =ok.6000złx12 m-cy=72tyś w roku. WSTYD !!! 

user
czarny 185.25.123.202 20:14:00 07-03-2017
trochę zaniżasz w obliczeniach bo 2zł to za godzinę postoju a parking czynny jest bodajże od 7 do 17. odejmij jeszcze soboty i niedziele i wszystko jasne
user
rew1 46.215.27.17 05:29:16 08-03-2017

te obliczena to zbyt niskie. miasto zarabia na tym jednym tylko parkingu około 700 000 PLN rocznie. miesięcznie około 60 000 PLN.  zaraz ktos napisze jak to? parking platny 10 godzin dziennie po 2 zł, 22 dni w miesiącu, 100 miejsc parkingowych - rachunek prosty. matematyka. Miasto to nie firma, pieniądze z parkingu powinny isc na utrzymanie tego parkingu. To wstyd takie miejsce w centrum miasta. Obrzydliwe. 

user
trew 185.38.14.215 07.03.2017
Przecież ten plac dzierżawi już 25 lat przemyski biznesmen . Miasto nic z niego nie ma .
user
Świerszcz 217.96.207.118 19:29:28 07-03-2017

a kto to taki?

user
rrr 85.89.174.205 07.03.2017
stan parkingu pokazuje jak miastem "rządzi " już 4 kadencję "prezydent". Kompletnie zrujnował miasto ekonomicznie, gospodarczo i społecznie!!!!!!!!!
user
dd 31.182.234.154 07.03.2017

A na pomnik się znajdą?gdzie ida pieniadze z parkingu?

user
przemyski obserwator 83.31.35.71 07.03.2017

No tak , pieniądze na  gówniane pomniczki szwejków , piesków , koników , ułanów  i inne kurwy mamy są a na poprawę tego syfu w centrum oczywiście nie ma . Na prawdę , a ile wypieprzają corocznie na ten niepotrzebny zjazd i wyciąg , na budę - wiatę  na zjeździe (już ponad 2,5 miliona zł) ,na dopłaty coroczne do basenu , sali sportowej , i  te gówniane nieustanne święta : zamku , fajki , miodu , głupawe czczenia szwejka i te manewry szwejkowskie , wincencjady , święta ulic , zakończenia lata , jarmarki galicyjskie , turniej rycerskie , pasowanie na króla i inne bzdurne niby świętowanie , co sprawia że Przemyśl jest krainą płynącą mlekiem i miodem. Naprawdę dziady nie potrafią nawet od lat dokończyć  tego siedliska syfu , brudu i nędzy jakim jest ten niby zielony rynek ,  bazary przypominają raczej cygańskie czy arabskie c hutory niż centrum miasta należącego ponoć do UE. Jestem przekonany że pieniądze na pomnik Kaczyńskiego znadją się niemal od razu , na to będą  gdy Marszałek Koronny da hasło , budować. Wstyd i hańba , przechodziłem , zobaczyłem , ręce opadły. Ale powtarzam zawsze , jacy wyborcy , taki prezydent , jaki pan taki kram

user
Radny 31.182.224.163 05:48:15 08-03-2017

I nie ma co dodać!

user
Mafioza 89.66.135.141 08.03.2017

I ta multipla po lewej, która stoi tam już chyba od początku istnienia parkingu :D

user
Oszust 94.40.33.224 08.03.2017

A ja nie płacę i sram na nich. Przez całą zimę tylko 1 mandat (50zl) i tak jestem na +

user
Duduś 81.161.192.187 10.03.2017

Gdyby tam miał powstać pomnik Smoleński  to pieniądze by się znalazły

user
kościelny 31.182.194.169 21:10:27 10-03-2017

świetna  myśl, albo jeszcze lepiej  to przekazać  plac kościołowi a ten zbuduje świątynię obok garaże podziemne nakryte  ogrodem zielonym z pomnikiem smoleńskim. Lud przemyski wierny,pieniądze da.   A ziemia na pewno kiedyś była koscielna,idę o zakład.

user
czarny 185.25.123.137 21:58:19 11-03-2017

prędzej chyba żydowska

user
kościelny 31.182.194.169 12.03.2017

Zanim została żydowska to była koscielna.Żydzi  ją podstępem przejęli pożyczając pieniądze przeorowi.

user
czarny 185.25.123.203 21:06:00 12-03-2017

no coś Ty a w którym roku?

user
kościelny 31.182.194.169 13.03.2017

Idź  do  archiwum diecezjalnego i sprawdź.  To był teren klasztorny, przeor zaciągnął kredyt który niestety nie mógł  spłacić, gwałtownie spadła ilość wiernych po najeździe Tatarów.  W zamian za długi przekazał  żydom  ziemię.

user
czarny 185.25.123.197 12:39:00 13-03-2017

ok dzięki

user
koscielny 31.182.194.169 13.03.2017

Daj spokój, wkręciłem   Ciebie,  dla jaj. przepraszam jeśli zabolało. A swoją drogą  w Przemyślu zanim pojawili się żydzi wszystko było albo władcy albo kościelne. Tak więc nie do końca wkręcałem.

user
czarny 185.25.123.192 15:20:37 13-03-2017

Nie wkręciłeś mnie, ani nie zabolało (możesz wierzyć mi lub nie to już Twoja sprawa)tylko trochę zdziwiłeś  i zaciekawiłeś mnie swoim 

wpisem bo z tego co wiem pierwsze wzmianki o nich są z XI wieku.


user
kościelny 31.182.194.169 13.03.2017

Zapewne  obaj mamy rację, problem w tym o jakim okresie  w historii Przemyśla  myślimy.  Biorąc pod uwagę ilość zakonów  jest wielce prawdopodobne że  teren  placu rybiego stanowił własność jednego z nich.    Niemniej teren pomiędzy dzisiejszą ul Kazimierza Wielkiego  /  a ul.Jagielonską  był stopniowo zamieszkiwany przez  osiadłych żydów jeszcze przed budową murów miejskich.Po wybudowaniu muru wzdłuż ul Jagielońskiej znalazł się w granicach miasta. Z biegiem czasu przerodził się  w dzielnicę żydowską.  https://frp.com.pl/zydowskie-miasto,a-65.html   

Sonda
Czy wiesz jak jeździć po rondzie turbinowym?
  • Tak
  • Nie
nr 29/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium