Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Przemyśl
Istotą polityki jest konflikt
W ubiegłą środę, 22 lutego, z inicjatywy Komitetu Obrony Demokracji w restauracji „Trojka” odbyło się spotkanie z Ludwiką i Henrykiem Wujcami – legendami opozycji z lat 1970-80.
fot. Jacek Szwic
Ludwika i Henryk Wujcowie.

W dalszej części spotkania Wujec mówił o pogłębiającym się konflikcie. – Kaczyński jest mądrym człowiekiem, skończył prawo na najlepszej uczelni i lansuje teorię Carla Schmitta, który uważał, że istotą polityki jest konflikt. Stąd zawłaszczanie coraz to nowych sfer państwa, stąd podziały na „gorszy sort” i tych „co stoją po stronie ZOMO” (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
leklerk 185.25.123.153 03.03.2017

z całym szacunkiem państwo Wujec a przez ostatnie chociażby osiem lat to polska nie była zawłaszczona ? a tak w ogóle to proszę powiedzieć do kogo należy sieć marketów , banków , stocznie , stacje benzynowe , cukrownie ,telekomunikacja ... itp itd.. a jaką część reprezentował chociażby TK czy sędziwie ? a w służbach mundurowych to czyi ludzie zajmowali najwyższe stołki , nie mówiąc już o MON czy strukturach wszelkiego rodzaju służb wywiadowczych ..... na to niema już słów , kogo wy bronicie i czego?

Młodzi nie mają żadnych perspektyw dzieki waszym rządom , przez 27 lat doprowadziliście ten kraj do zera , trzeba zaczynać od początku aby nie "WAM żyło się lepiej" tylko kolejnym pokoleniom i to jak najszybciej . Pa!

user
hasler 157.25.108.96 03.03.2017

Kto więc teraz zasiada w SKOK-ach, spółkach skarbu państwa -dziś pięciu z PKP S.A wyprowadziła ABW, fundacjach, agencjach, stadninach itp.itd.


Czy starzy komunistyczni funkcjonariusze jak choćby Piotrowicz, Jasiński, Kryże, Czabański, Targalski itd. złodzieje spirytusu w LWP i ambasador  jako kapuś UB dodają uroku i powagi odwłaszczaniu dojnej zmiany od koryta ?

Ciemny lud zwany suwerenem za 500 zł to kupi do czasu kiedy wystarczy kasy.

Nie chciałbym być w skórze tych "panów" kiedy ona się skończy i zostanie tylko spełniona przedwyborcza zapowiedź o Polsce w ruinie.

user
toja 80.42.73.97 04.03.2017

to nie ich słowa, to marketing POlszewicki, wykorzystują starszych ludzi do swoich nieuczciwych gierek politycznych, ciekawi mnie jedno ile im zapłacili za zdjęcie do publikacji, czy aby tu nie było nadużycia finansowego, bo alimenciarz nadal nie popłacił swoich długów, takie samo kłamstwo jak z martwą wiewiórką.

user
Heniek 31.182.194.169 04.03.2017

ISTOTĄ POLITYKI MA BYĆ DOBRO PAŃSTWA I NARODU.  Tych co konfliktują Polaków należałoby powywieszać na latarniach.  Od 89 r  nic innego tylko konflikt, najpierw z komunistami ,następnie z post komuną,  od kilkunastu lat pomiędzy PO a PiS, przy czym jedni są drugich warci. A wszyscy razem doprowadzili do tego że jesteśmy niewolnikami lidli,tesco,itd a 3 mln Polaków  uciekło za granicę  bo tu się nie da żyć. Polska nie ma swego   rodzimego przemysłu, a Polacy ubierają się w szmatexach.  Do tego skurwysyny doprowadziliście.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania