Życie Podkarpackie nr 29/2017 Życie Podkarpackie nr 29/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 204/2017, Niedziela 23 lipca 2017 r., Bogny i Apolinarego
Opublikowano
Przemyśl
Robert Choma przestanie być prezydentem?
Robert Choma rządzi w Przemyślu od 2002 roku, czyli prawie 15 lat. Najprawdopodobniej niebawem przestanie być prezydentem miasta.
fot. Mariusz Godos
Prezydent Przemyśla Robert Choma szefować nadsańskiemu grodowi zaczął w 2002 r., czyli obecnie rządzi już czwartą kadencję.

– Planujemy zmiany w ordynacji wyborczej i są to zmiany bardzo oczekiwane przez społeczeństwo. Będą to zasady, które zabezpieczą wybory przed jakimiś nadużyciami. Musimy ten obecny, bardzo ułomny stan ordynacji wyborczej i całej organizacji wyborów zmienić – tak w połowie stycznia br. zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, poseł Jarosław Kaczyński. Chodzi m.in. ograniczenie do dwóch kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz przezroczyste urny w lokalach wyborczych. Trzęsienie ziemi nastąpi, jeśli rzeczywiście w życie wejdzie ta pierwsza zapowiedź (...)

Sonda
Czy uważasz, że kadencje dla wójtów, burmistrzów i prezydentów powinny zostać ograniczone do 2?
  • Tak, zapobiega to nadużyciom
  • Nie, jeśli włodarz ma poparcie mieszkańców, powinien móc kandydować więcej razy
  • Nie mam zdania
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
32 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
SOAD 94.40.75.201 28.02.2017

Zamiast mego komentarza, co do artykułu i co do pytań postawionych w sondzie, to może odniesie się za mnie czy raczej zaśpiewa zespół Dezerter

 

DEZERTER - CHOROBA - TEKSTOWO.PL

user
ja 31.128.21.76 22:19:21 28-02-2017

zaśmiecasz

user
SOAD 94.40.75.201 22:40:02 28-02-2017
tekst  jest na temat, tak więc o co chodzi ?!?
user
Catwoman 185.18.134.24 28.02.2017

1. Sala koncertowa przy SZKOLE MUZYCZNEJ

2. Sala gimnastyczna przy SZKOLE PODSTAWPWEJ Nr 14

3. Sala  gimnastyczna przy I LO

4. Nowi inwestorzy w podstrefie ekonomicznej

5.  Baseny

6.  Park linowy - Lipowica

7.  Rewitalizacja Rynku

8.  Remont Zielonego Rynku


Dziękujemy. 

user
przemyski obserwator 217.96.186.222 21:54:12 28-02-2017

9/ Dodam, hala sportowa ( na Mickiewicza jedynie duża sala)

10/ rozszerzenie  granic miasta (jedynie rozszerzono  w części   o Kruhel )

11,/zatrzymanie młodych w mieście poprzez nowe miejsca pracy ( na razie wyjechało pona 5 tysięcy w/ danych statystycznych)

12./ Kino i remont Domku Ogrodnika  jedynie  dzięki wspaniałej Firmie NOVA z Gliwic

12/  Na koniec 2014 r. zadłużenie miasta 191 mln zł  ( w/g oświadczenia Chomy w wywiadzie dla Życia Podkarpackie grudzień 2014 r.

Nie dziękuję temu panu władcy bo Przemyśl rozłożony nie na lata a na wieki.

user
spp 31.128.21.66 18:16:31 01-03-2017

13. Budynek koszmarek na kopcu; miliony w błoto

14. Ogromne pieniądze wpompowane w rewitalizację parku i fortów. Po co? Zero promocji, znikome zainteresowanie

15. Oświetlanie miasta witrynami sklepów. Oszczędności trzeba szukać, ale bez przesady żeby wygaszać latarnie kiedy jest ciemni i zapalać sporo po mroku.

16. Zamienienie miasta w wielki parking. Po co budować parkingi, skoro auta mogą stać po chodnikach? Kogo obchodzą piesi?

17. Bandycka wycinka drzew w podprzemyskich lasach.

user
Catwoman 185.18.134.24 19:59:59 01-03-2017

Regia Civitas/ Porozumienie dla Przemyśla ma już NOWEGO kandydata na prezydenta.


Tak łatwo nie oddadzą władzy.


Nowa twarz, nowe obietnice.

user
rock 94.254.147.199 07:16:11 02-03-2017

Nowe bunkry z 21 wieku na stoku, dziękujemy za zadłużenie...

user
xxx 95.49.229.139 28.02.2017

I chwała Bogu ze on juz nie bedzie rzadzil,nic nie zrobil przez te lata oprocz  dlugów na bzurne inwestycje,moze ktos uratuje to miasto jeszcze.

user
ulka 31.128.21.76 28.02.2017
Dam na tacę , za jego odejście :)
user
gosc 188.146.59.30 12:06:10 01-03-2017

A ja jeszcze dołożę aby poszedł czym predzej.

user
SOAD 94.40.75.201 00:11:11 02-03-2017

I dodatkowa daj żeby w przyszłości (odpukać, odpluć itp) nie wybrali
podobnego PICUSIA czy nawet (odpukać, odpluć) kogoś jeszcze gorszego !!!

user
SOAD 94.40.75.201 28.02.2017

Nie sądze, jest na temat, a jeśli nie chce się komuś pofatygować i przeczytać...

user
Ob. 95.160.153.208 01.03.2017

Nie dawaj na tace kumplom swinki morskiej. Alleluja. Nareszcie koniec z psotnikiem Przemysla. 

user
Tyberiusz 31.182.223.107 01.03.2017

Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział".Winston Leonard Spencer Churchill   
No dalej Prezydencie, rób co proponował Churchill

user
mieszkaniec 94.40.75.202 01.03.2017

dawno powinno to sie stac bo przemysl niebawem bedzie miastem bez zadnych perspektyw kolesiostwo potrzebny dobry gospodaz

user
dddd 31.182.237.105 01.03.2017

To samo powinno dotyczyc POSłÓW,a moze  przede wszystkim!

user
widz 162.253.131.101 01.03.2017

A mnie Pana szkoda.Inteligentny, błyskotliwy, ale rozmienił się Pan na drobne. Wdając się w komitywę ze spryciarzami zadbał Pan o ich interesy ( może trochę i swoje). Mieszkańcy nie daruję Panu wyludnienia miasta, tego że nie stworzył Pan żadnych miejsc pracy, oddał Ukraińcom co tylko chcieli, nie stanął zdecydowanie po stronie Urzędu Celnego, czy w obronie szpitali. Pana zachowawcze stanowisko, brak stanowczości i zdecydowania, lawirowanie,niestety są powodem,ze stracił Pan zaufanie mieszkańców i nie ma Pan szans. O czym Pan doskonale wie

user
ert 144.217.60.239 16:34:02 01-03-2017

Nie oddał tylko rozdał .

user
walery 185.18.134.14 01.03.2017
Wszyscy odetchną w tym mieście !
user
JACK 155.133.92.98 01.03.2017

A POSŁOWEIE????????????????????????

user
LONIO 213.146.52.247 01.03.2017

SSSSSUUUUUUUUUUUUUPERRRRRRRRRRRRR

user
Wyżutek 31.182.217.73 01.03.2017

Zobaczcie jaki burdel jest w starostwie, u tego co żyje jak pączek w maśle.

Tam są dopiero układy i układziki -

user
przemyski obserwator 217.96.182.128 15:43:54 01-03-2017

Z tego co mi wiadome na początku kadencji pączek w maśle otrzymał od kolesi - radnych niezłą podwyżkę poborów.  Problem polega na tym że powiat przemyski w samym ogonie w kraju.pa

user
były starosta na weselu 31.182.194.169 01.03.2017

Co się czepiacie starosty? To jego wina że powiat przemyski jest w ogonie kraju?  To on odpowiada za rozwój  całościowy,za strukturę  regionu przemyskiego?     Popatrz jeden z drugim  na drogi powiatowe,mosty itd. Popatrz  na długi starostwa,są czy ich nie ma?   Nie wszystko jest super,np płace pracowników zwłaszcza w placówkach podległych.   Moim zdaniem jest to najlepszy starosta w historii powiatu.  Natomiast o prezydencie miasta mimo że był wybierany przez tyle kadencji powiedzieć tego nie można. Popełnił tyle błędów że można by obdzielić parę osób, a długach jakie ma Przemyśl to szkoda pisać.

user
xx 31.182.203.6 19:27:41 01-03-2017

do były starosta na weselu  - cyt ""Moim zdaniem jest to najlepszy starosta w historii powiatu..""  masz stołek w starostwie ,że bez wazeliny włazisz w d.pę  staroście, który przyspawany jest do swego stołka już 9-ć lat .Czas na młodsze pokolenie by zaczęło działać i rządzić a nie tylko trwać przy korycie

user
spp 31.128.21.66 01.03.2017
Jak widać obywatele pożegnają prezydenta pogrążeni w głębokim żalu i smutku ;). Zapewne znajdzie się grupka której będzie żal (bo stracą dostęp do koryta) i niewykluczone że na ulice wyjdzie oburzony KOC (Komitet obrony Chomy). Ogólnie szykują się zmiany. I bardzo dobrze.
user
mk 91.193.208.124 02.03.2017

PO  CO SKAMLACIE , PRZECIEŻ ZOSTAŁ WYBRANY  PRZEZ  WIĘKSZOŚĆ  GŁOSUJĄCYCH .    CO , NIE MIELIŚCIE ŚWIADOMOŚCI   , CO ROBICIE? POMROCZNOŚĆ JASNA  WAS OGARNĘŁA ?

  JAKO CIEKAWOSTKĘ PODAM  ,ŻE NAJDŁUŻEJ " URZĘDUJĄCYM"  PREZYDENTEM W  POLSCE JEST     ZYGMUNT   FRANKIEWICZ    , PREZYDENT  GLIWIC  / SIÓDMA KADENCJA/.

user
1234zaj_it 185.18.135.88 03.03.2017

SZLAG TRAFIA ZEBY ZAMYKAC SZPITAL NA S£OWACKIEGO W PRZEMYSLU.TO ON NIECH SPIERDALA SIE LECZYC NA MONTE DO TEGO BURDELU.WROCCIEALBO W SZPITAL WOJSKOWY NAM.TAM JEST OPIEKA LEKARZE I WOGOLE.MONTE TO  ZW N   !!!!!!!ILE DOSTA£ KASY LUB CO INNEGO ZE SPRZEDA£ NAM LUDZIOM TO CO NAJCENNIEJSZE NAJWAZNIEJSZE.NIECH WYPIRDALA Z PRZEMYSLA I RZADZI W BUSZU.TAM GO ZJEDZA KOTY WIELKIE PUMY ITDWEZE.TO SZOWINISTA PIEPRZONY!!!!!!!! WON Z NIM.AMEN.NA WIEKI WIEKOW.KADENCJA TRWA TYLKO 8 LAT.A NIE JAK ZA KOMUNY NON STOP AZ DO SMIERCI!!!!! ZSRR TO MOZE ON!!?????? PALANT.SZPITAL WROCIC WOJSKOWY NATYCHMIAST.A MONTE WYJEB BO BURDEL!!!!!!

user
wyborca 173.44.55.204 03.03.2017

Proszę, bez zbędnych ekscytacji. Pan Choma bezgranicznie zaufał Lewickiemu i się zawiódł. Bo z Lewickiego ani lekarz, ani menadżer- rozłożył do końca szpital wojskowy do końca, a chirurgia u nas taka marniutka,że w razie skrętu kiszek to raczej się modlić, jak wierzyć w lekarzy,bo on nie operuje, asystenci się naciągąją, a reszta jedzie do Rzeszowa.A poza tym Lewicki jest już w ostrej kampanii wyborczej, i mimo,że się irytujesz nadal będzie radnym wojewódzkim

user
@&56#=, 185.18.135.88 05.03.2017

PIERDOLE WSZYSTKICH I WSZYSTKO.JAK WSZYSCY WIEDZA ZE INNI SA DEBILAMI LUB MAJA DAWNA LUB JESZCZE CO INNEGO TO PO CHOJ ICH WYBIERACIE A POTEM  JAK WILKI SKOMLICIE  A.  DO BARANOW.BARANY TO CA£Y SWIAT.JUZ NIGDZIE NIE MA MADRYCH.NIKT NIE UMIE USTAPIC BO KAZDY MUSI BYC NUMER JEDEN.TYLKO WOJNY UMIECIE ROBIC I ZBROJENIA.LUDZIE BIEDNI WYPIERDALAJA Z POLSKI ZA CHLEBEM.TO JAK TEN FILM NOCE I DNIE.MOZE CZWORAKI NIED£UGO BEDA BO ZBUDUJE NAM JE PAN NIECHCIC.ALE TEN BOGUMI£ JUZ NIE ZYJE.ZAJEBISTY CZ£OWIEK I AKTOR.ZRESZTA JAK PAN JAKIS NIE UMIE OPEROWAC TO SIE UPOMINAJCIE DO KOMISJI GDZIE ZDAWA£ EGZAMIN NA LEKARZA A NIE ZE ON WINNY.WSZYSCY SA WINNI TEGO CO SIE DZIEJE W TEJ POJEBANEJ POLSCE.SZKODA JEZYKA I NERWOW.NIKT NIGDZIE NIKOGO NIE ZMIENI.WSZYSCY LUDZIE SA MSCIWI KANALIE  WODY   JEBANIE WOLNE  ODPOCZYNEK I  TYLKO GRILLA CHLANIE  JEBANIE ITD.DUZO BY NAPISA£ SZKODA NERWOW TE GNIDY

Sonda
Czy wiesz jak jeździć po rondzie turbinowym?
  • Tak
  • Nie
nr 29/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium