Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2017, Niedziela 22 października 2017 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Przemyśl, Medyka
Koty wróciły na Ukrainę
Sfałszowane świadectwa weterynaryjne okazał celnikom 21-letni Ukrainiec, który na ich podstawie chciał przywieźć do Polski młode koty.
fot. serwis IC Przemyśl
– Do próby przywozu kociąt na podstawie sfałszowanych dokumentów weterynaryjnych doszło na drogowym przejściu granicznym w Medyce – informuje Iwona Rzeźniczek z Izby Celnej w Przemyślu. 

– Do kontroli celnej zgłosił przywóz 3 kotów w celach niehandlowych. Przedstawił dokumenty, wśród których były między innymi raporty z badań poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie metodą miareczkowania. Zostały wystawione przez laboratorium w Finlandii. To właśnie te dokumenty wzbudziły podejrzenia celników co do oryginalności. Skontaktowali się z powiatowym lekarzem weterynarii z prośbą o weryfikację, który ostatecznie potwierdził ich przypuszczenia. Ponadto wydał decyzję zobowiązującą do wywozu zwierząt na terytorium Ukrainy – dodaje.
fot. serwis IC Przemyśl

Służba Celna przypomina, że zwierzęta domowe towarzyszące podróżnym (psy, koty, fretki, w liczbie nieprzekraczającej 5 sztuk) mogą być przywożone do Polski, pomiędzy państwami członkowskimi Unii pod warunkiem, że posiadają one elektroniczny identyfikator. Konieczne jest także szczepienie przeciwko wściekliźnie, co należy potwierdzić paszportem zwierzęcia lub świadectwem weterynaryjnym. Dodatkowo, jeżeli podróżny przemieszczający się ze zwierzęciem domowym przez granicę nie jest jego właścicielem, konieczne jest pisemne upoważnienie podpisane przez właściciela.

fot. serwis IC Przemyśl
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Catwoman 185.18.134.24 28.02.2017

Rodzina z Ukrainy! :)

Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium