Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl, Medyka
Koty wróciły na Ukrainę
Sfałszowane świadectwa weterynaryjne okazał celnikom 21-letni Ukrainiec, który na ich podstawie chciał przywieźć do Polski młode koty.
fot. serwis IC Przemyśl
– Do próby przywozu kociąt na podstawie sfałszowanych dokumentów weterynaryjnych doszło na drogowym przejściu granicznym w Medyce – informuje Iwona Rzeźniczek z Izby Celnej w Przemyślu. 

– Do kontroli celnej zgłosił przywóz 3 kotów w celach niehandlowych. Przedstawił dokumenty, wśród których były między innymi raporty z badań poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie metodą miareczkowania. Zostały wystawione przez laboratorium w Finlandii. To właśnie te dokumenty wzbudziły podejrzenia celników co do oryginalności. Skontaktowali się z powiatowym lekarzem weterynarii z prośbą o weryfikację, który ostatecznie potwierdził ich przypuszczenia. Ponadto wydał decyzję zobowiązującą do wywozu zwierząt na terytorium Ukrainy – dodaje.
fot. serwis IC Przemyśl

Służba Celna przypomina, że zwierzęta domowe towarzyszące podróżnym (psy, koty, fretki, w liczbie nieprzekraczającej 5 sztuk) mogą być przywożone do Polski, pomiędzy państwami członkowskimi Unii pod warunkiem, że posiadają one elektroniczny identyfikator. Konieczne jest także szczepienie przeciwko wściekliźnie, co należy potwierdzić paszportem zwierzęcia lub świadectwem weterynaryjnym. Dodatkowo, jeżeli podróżny przemieszczający się ze zwierzęciem domowym przez granicę nie jest jego właścicielem, konieczne jest pisemne upoważnienie podpisane przez właściciela.

fot. serwis IC Przemyśl
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Catwoman 185.18.134.24 28.02.2017

Rodzina z Ukrainy! :)

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium