Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Gdzie trafi popiersie Piłsudskiego?
Powraca temat przeniesienia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego w bardziej reprezentacyjne miejsce w mieście niż zbieg ulic Mostowej i Wodnej. Pismo w tej sprawie do władz miasta złożyła Przemyska Rada Seniorów.
fot. Mariusz Godos
Zdaniem wielu przemyślan, popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego powinno znaleźć się w bardziej reprezentacyjnym miejscu niż zbieg ulic Mostowej i Wodnej.

W połowie lutego br. Przemyska Rada Seniorów zwróciła się do prezydenta miasta Roberta Chomy o rozważenie propozycji zmiany usytuowania popiersia Marszałka Piłsudskiego. Obecna lokalizacja u zbiegu ulic Mostowej i Wodnej – zdaniem przedstawicieli rady, ale także wielu mieszkańców miasta – jest niefortunna i niestosowna (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Źle miejsce zły plac 185.25.123.196 27.02.2017

Na własne oczy widziałem jak lokalna "Patriotka" w koszulce AK z nienaganną polszczyzną (rozmawiała przez telefon) załatwiła się psem na tym skwerze. 

user
przemski obserwatorj 217.96.208.104 27.02.2017

To wstyd i hańba dla miasta królewskiego Przemyśl , dla tej rady i władcy pierścieni , Chomy i jego różnych w róźnych okresach zastępców.   Nie mam słów na to określenie józef  Szwejk - - fikcyjny krasnal wymyślony przez bolszewika Haszka w godnym miejscu , centrum na zabytkowym  Rynku , bezpośrednio pod okrami pryncypała , Marszałek Józef Piłsudski  faktyczny i niepodważalny twórca państwa polskiego wstyd pisać , a pisałem o tym wielokrotnie w ślepej  uliczce , obsrywany i oblewany przez psy. Ręce opadają z tymi władcami miasta , niby patriotami , opowiadającymi banialuki w święta narodowe i od picu składający kwiaty  11 listopada.

A ta głowa , przecież to żaden  pomnik  zwykła tandeta przypominająca ponoć  Marszałka , można  za poetą : bez broni , (szabli)  bez orła na czapce , bezdomny na ziemi matce , dodaję przemyskiej ziemi ponoć rządzonej przez patriotów.  Kurwa mać to mają miejsce w centrum i  kasę na głupawego Szwejka , pieska , konika , ułana , huzara , na pomnik na Sanem , na tablice Kaczyńskiego na muzeum na inne pierdoły , na wieczne świętowanie te święta , fajki , miodu , zamku , ulic , jarmarki galicyjskie , wincencjady , zakańczanie lata , głupawe manewry szwejkowskie i  na inne bezsensowne wydawanie publicznego grosza a tu od lat nie ma miejsca dla faktycznego twórcy Państwa  Polskiego. Podobnie wygląda plac innego bohatera narodowego z okresu II wojny światowej Pułkownika Witolda Pileckiego usytuowanym  przy ul  Jagiellońskiej na terenie dawnego parku- skweru zwanym dawniej małpim gajem. Wstyd i hańba kolejna by bohatera narodowego uhonorować w ten sposób  , na takim zrujnowanym skwerze , zresztą cholera wie co to jest. Przypominam że w biednym Przemyślu przed II wojną światową były  trzy ( 3) pomniki  Marszałka Piłsudskiego .Nadmieniam że w Rzeszowie w tym roku planują wybudować  9 metrowy pomnik Marszałka , który na to zasługuje jak mało kto w historii. Bo był to człowiek czynu zbrojnego a nie bełkotu , nie siedział na dupie w urzędzie i raz do roku , ble , ble.  Naprawdę ręce opadają ale jacy wyborcy taka władza jaki pan taki kram. Pozostał jedynie wstyd


user
mareczek69 100.11.242.196 27.02.2017

Miasto diabla!!!!!!

user
Petent 178.42.53.54 28.02.2017

No coż zrobic jak w Urzedzie Miasta pracuje 70% anty polskich urzednikówWystarczy wejść do wydz.Komunikacji i spróbowac coś załatwić.Okazuje się,że kolejka rzadzą pobratymcy prezia.A gdzie jest ta drewnianan policja jak ja kiedys nazywano ze w obiektywie zainstalowanych kamer odywa sie kasownie klientów po za kolejnos cia.Jeden z nich za prZyzwoeniem pracowników u rzeduje bezposrednio w biurze. POLICJO zajmij sie tym procederem.

user
Wojciech 178.42.53.54 28.02.2017

Jak ta władza bolszewicka i lewacka szanuje POLSKA HISTORIE i ich Twórców.Budowniczych podwalin Pańśtwa Polskiego.Wystarczy Popatrzec na  tzw czyste nazwiska polskie  pracujace w magistracie.No i jki wpływ ma pan z tryzubem na życie mieszkańćow Mista,a do tego dochodzi ogrodnik,okiennik i tdd.Prosze o rozbudowa mojej mysli.

user
xx 31.182.203.6 16:12:28 28-02-2017

FAKT  Wojciech!!!  toż patrząc po wywieszkach z nazwiskami  nad szeregami urzędniczych  pokoi w UM w Przemyślu ,rodowity Polak-Przemyślanin  może się czuć jakby przyszedł załatwiać swoje polskie sprawy w Urzędzie Miasta LWÓW!!!

user
ciek 178.42.53.54 28.02.2017

Wystarczy zapytać dla czego Ryszar L... łapówkarz kryminalista ma poparcie od Prezydenta Miasta????

user
Star 31.182.220.131 02.03.2017

Przemyska Rada Seniorów? Czy to koledzy Marszałka?

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium