Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
„Wjazdy”, czyli biją tak, aby nie... zabić
Chuligani, mieniący się kibicami sportowymi dwóch przemyskich klubów – Polonii i Czuwaju, znaleźli sobie nową „rozrywkę”. To w ich slangu tzw. wjazdy, czyli trwające co najwyżej kilkadziesiąt sekund ataki na sympatyzujących z „wrogim” klubem młodych ludzi. Tyle że przy kolejnym katowaniu ofiary ktoś może stracić życie.
fot. zdjęcie archiwalne

„Wjazdy” to kilkunasto- lub kilkudziesięciosekundowe ataki kilkuosobowej grupy często zamaskowanych chuliganów na kibiców lub sympatyków „wrogiego” klubu. – Przemyśl podzielony jest na dwie kibicowskie strefy. Stare Miasto czy Kmiecie to Polonia, Zasanie w zasadzie Czuwaj. Organizują się telefonicznie lub na portalach społecznościowych. Tam także typują, kto ma zostać skatowany – opowiadają nam młodzi ludzie, którzy padli ofiarami takich akcji. – Teraz nie ma już derbów, ale zadyma musi być, więc znaleźli sobie inną rozrywkę – tłumaczą genezę „wjazdów”.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
72 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Przemyślanin 31.182.87.41 17.03.2015

To jest chore takie małe miasto i dwa kluby...masakra.

user
Marian87 89.68.56.51 17.03.2015

Najgorsze wśród tych zwierząt jest to, że często robią "wyprawy" na mniejsze miejscowości, najczęściej atakując przypadkowe osoby. Dla takich odludków tylko praca w kamieniołomach o chlebie i wodzie.

user
GeZa 31.182.83.13 17.03.2015

Bo to gówniarzeria jest jednym słowem. Do końca nie wiedzą o co się tak na prawdę biją, i o co im chodzi? Prawdziwi kibice Polonii i Czuwaju już dawno wyjechali, założyli rodziny itp.  całkiem inaczej sie zachowywali niz ta zwierzyna. Najgorsze jest to, że coraz młodsi idą i dziewczyny, które krzyczą "jeb.. Polonie/Czuwaj" dajcie spokój. Zajmijcie sie szkola i kuzwa robicie cos bo dla was roboty nie ma. A mecze zostawie bardziej inteligentym ludziom

user
myssii 31.183.243.76 14:18:35 20-03-2015

własnie każdy postrzega kibica za  coś co tak naprawdę nie wiecie jak jest każdy tylko czyta w necie bo ronią zle a tak naprawdę to kibicie robią wszystko pomagają i tp... np Marsz Wyklętych to robią kibice a media kłamią chcą jak naj bardziej o nich powiedzieć zajmijcie się tym co sie dzieje w polityce a kibiców zostawcie 


user
jihad1918 81.161.204.36 17.03.2015

jebać media kurewskie dziennikarskie psy chuj wam do tego POLSKA KIBOLSKA !!!

user
prz 178.43.71.186 18:05:58 21-03-2015

ale z ciebie kretyn

user
fanol 94.254.198.135 17.03.2015

powinien byc jeden klub i tyle 
i tak oba gowno graja to nie tylko moje zdanie 

user
PB 37.152.19.0 17.03.2015

"Fanol" daj kase to bd graly. I morda krotko. Robimy to miedzy soba wiec chuj Ci do tego !!

user
prz 178.43.71.186 18:06:48 21-03-2015
ale z ciebie kretyn
user
Pogromca Cweli 89.75.51.29 16:08:30 18-06-2015

Pało jebana! Do roboty!!!

user
SILVER 185.18.135.81 17.03.2015

Tak Lonia wjechała na rynek na swój teren ,Rynek żeby bić kolegów z Loni  bo szalików czuwaju nie widać żenada dla pismaka

user
kingkong 79.139.109.207 17.03.2015

jihad1918 - stan gnoju jeden na jeden! nie ma cie, bohaterze zasrany

user
cezar 81.161.204.69 17.03.2015

W piątkę biją jednego a jak łapiesz po kolei to nie wiedzą gdzie uciekać.

Moim zdaniem to są słabe osoby a ,że mają tzn.plecy to się nie boją :)



user
Antykibicka 188.147.192.158 17.03.2015

To nie jest chore klubów może być i 5 ale to banda tych niby "kibicow" jak mnie maja się zwać są chorzy!!!! Kilka lat temu ja również zostałam pobita przez bandę debili bo inaczej ich nie nazwę tylko dla tego że nie świadomie miałam na sobie szalik z brawami poloni!!!!  A szłam sobie deptakiem koło czuwaju i naskoczylo na mnie 3 i tak mnie skatowali że wyladowalam w szpitalu!!!!  To Ci Dębie są chorzy nie kluby!!!!! 

user
CP 195.117.119.152 20:56:46 26-03-2015

prowokacja? mialas barwy polonii?? a nicka masz anty kibicka to po co mialas te barwy na sile ktos ci zalozyl? bajki kazdy moze pisac

user
Boluś 94.40.76.5 18.03.2015

PB idioto jak miedzy soba cwelu niedoruchany cwany z kolegami i bez honoru. Ty smieciu co Polaka udajesz? A kto wjazdy na male miejscowosci robi i tlucze w 10 kogo popadnie? Masz kurwa mozg czy juz kurwa wcale?

user
kko 95.41.86.109 18.03.2015

jeżeli atakują kogoś obcego, niewinnego to wiadomo. 
Jednak jeżeli  atakują siebie nawzajem, robią ustawki między sobą to spoko niech się biją. Who cares

user
77 185.25.123.252 18.03.2015

Przesadzony artykuł, nie znam osoby który nie kibicuje a została pobity.

user
Piotrek 31.182.84.50 18.03.2015

Przywrócić obowiązkową służbę wojskową.  Lumpy w kapturach zniknął z ulic.

user
1 79.185.162.11 18.03.2015

Może niech przyłączą Przemyśl do Ukrainy i będziemy mieć spokój :)

user
Młody Patriota 31.183.229.84 11:44:53 29-03-2015
NIGDY!! 
user
99 31.183.229.84 11:47:58 29-03-2015
Młody Patriota- masz racje PRZEMYŚL ZAWSZE POLSKI!!!
user
Kibic 31.182.83.173 18.03.2015

a co policja w tym mieście robi niech zamknie ulice tak jak to tylko potrafi , panie komendancie trzeba problemy rozwiązywać a nie czekać na dobrą emeryturkę po 15 latach za nic nie robienie !

user
par 88.199.174.50 18.03.2015

chore to jest to.

https://pl-pl.facebook.com/PodkarpaccyKibice

znajdziecie  swoich kolegów.


user
katr 88.199.174.50 18.03.2015

bo to taka moda by w dresach i katurach chodzic i rekoma w jaja mieszac.

user
Jarosław Steka 77.254.9.86 18.03.2015
Raz gdy szedłem przez most napadła na mnie banda około 15osób z poloni i dostałem wpierdol za to że polubiłem stronę czuwaj na fb
user
ANTYcZuwaj 77.254.9.86 18.03.2015

Kurwa debile jebane kiedy to było JEBAĆ CZUWAJ

user
Pogromca git-Cweli 89.75.51.29 16:16:13 18-06-2015
Zamknij Pysk Pajacu, bo będziesz czuwał ale w korycie! . Do roboty się bier Skurwielu pasożycie , albo wyjazd do dziczy na bezludzie szczury w pierdalać.
user
Rodowity Przemyślanin 94.40.44.230 18.03.2015

Wy znawcy .. nie znacie się nic a wypowiadacie się najwięcej wiekszość z was to są oślepione telewizją ,gazetą i tym podobnym ludzie którzy nie wiedzą jak jest . przyjdzie jakiś łeb do gazety naopowiada że kibice to wandale , chuligani , zwierzęta . a tak naprawdę to właśnie ci "chuligani" pomagają dzieciom organizują zbiórki ale tego już w telewizji sie nie dowiecie !

user
Jarosław Psikutas 77.254.9.86 18.03.2015
Debile kurwa kłamstwo!Te zdjęcie jest z derbów które był 7 lub 8 lat temu a to że kibice pomagają chorym lub biednym to nic o tym nie ma wystarczy wejść na różne strony klubów i samemu zobaczyć całą prawdę ale nie wy musicie z kibiców robić bandytów.
user
Olo 80.50.125.86 09:15:36 13-04-2015

Gdyby wybuchła wojna to większość z tych "chuliganów" spierdol..by za granicę. Reszta może by się "wstawiła" ( ? ) a po tym jak by już wytrzeźwiała stawiłaby się do garnizonu. Dostaliby ( broń ?) trafiliby na front i w dwa dni nie zostałby z tej zbieraniny ani jeden bohater. Daliście się zrobić prawicowym partiom i mediom jak małe dzieci, naopowiadali wam bzdur po to abyście w razie problemów, w które nas wpędzają, stali sie mięsem armatnim i gineli za to aby im się dobrze żyło. No ale czego można się spodziewać po takich myślicielach ? Za to, że pomagacie dzieciom oczywiści wielki plus i szacun.

user
Asdf :) 81.161.204.69 18.03.2015

Tak się składa , że prawdziwym kibicom dosyć rozważnym ze starej ekipy  na Przemyślu psują opinie szczole po lat 18-24/5. Co mam na myśli mówiąc szczole. Gnoje stojące po 3 i więcej osób i wygrażające każdemu. Mają się za wielkich kiboli a zapytać go o skład poloni czy czuwaju i zaczynają się schody:) Nie potrafią nawet wziąć przykładu od starszy kibiców ze starej ekipy tylko będąc na 1 meczu mają się za gangsterkę i katują każdego bez żadnych zasad. Banda niedouczonych debili bez szkoły jak powiesz mu ho na solo to widać w jego oczach jak prosi kolegów o pomoc:) zawiniła trochę tu stara ekipa , że gnojom pozwala na coś takiego stąd ludzie nie widzą co kibice robią dobrego a co robią te szczole których pełno po bramach i ulicach.

user
ASDF:) 81.161.204.69 18.03.2015
wjazdzrobiecidodupy. co ty wiesz o patriotyzmie ? bo masz na sobie barwy biało czerwone? bo napiszesz na FB jestem patriotą ? zapytać Cię o jakiekolwiek daty ważnych wydarzeń w Polsce to zaczyna się płacz. takimi patriotami jesteście. Pójdziecie na wojnę ? srając się wyjść na solo lub robiąc takie ustawki? http://patrz.pl/filmy/czuwaj-vs-polonia-most-w-przemyslu biegacie jak dzieci bez zadania ciosu a potem napinacie się tydzień na mieście bo pobiegaliście sobie po moście:) i ty mówisz , że tak osrani byście poszli na wojnę ? idź się czep nauki zakończ swoje pseudo kibicowanie bo się kompromitujesz :)
user
pap 193.242.143.76 18.03.2015

i po co oni tak jezdza??

user
asd123 31.128.8.255 18.03.2015

Rodowity Przemyślanin, chyba jesteś śmieszny, ciekawy jestem który szczyl z bramy (bo tylko tak to mogę nazwać) dał pieniądze na jakąś składkę dla biednych dzieci, przecież lepiej kupić fajki .. banda niedorozwiniętych umysłowo idiotów którzy atakują przypadkowe osoby które choć raz rozmawiały z osobą z przeciwnego klubu, i zaraz taka osoba to przysłowiowy "żyd" więc trzeba mu najebać. prawdziwi kibice odeszli kilka lat temu teraz to co się panoszy po mieście szczególne na stronie poloni to banda szczurów.

user
1909 31.128.8.253 18.03.2015

walic caly czuwaj zdechnijcie bedziemy was bili do smierci AVE LONIA 1909 Wyszatyce !!! KURWY 

user
Wladca Cwela 1909 89.75.51.29 16:20:11 18-06-2015
Stul cipe pojebie! . Wypierdalaj do roboty i tam zapierdalaj Pecie na utrzymaniu starej.  
user
1927 81.161.205.87 19:46:01 09-04-2016

Wyszatyce wcale nie sa kurwami i nie obrazaj Wyszatyc nie macie cr jak jezdzic tylko po Wyszatycach i bic przypadkowych ludzi Macie Bolestraszyce i Zurawice do jasnej cholery co wy chcecie od Wyszatyc nic wam nie zrobilismy 

user
kk 31.128.8.253 18.03.2015

POZdrowienia dla dobrych ludzi Smolki Dworskiego Słowackiego 

user
turysta 83.19.248.217 18.03.2015

Proponuję wszystkich kiboli ,którzy chcą się wyżywać na niewinnych ludziach ochotniczo wysłać na front ukraiński i tam się okaże jacy to są gieroje  z gównem w portkach ot i cała prawda ( w kupie siła a w gównie smród).Przemyśl to piękne miasto i wielu ludzi chce spokojnie pozwiedzać ,bo naprawdę jest co,ale przez takich zasrańców ludzie będą to miasto omijać i wtedy tam będzie wiocha,pytanie do kiboli czy chcecie być chamami z wiochy????????

user
19118 82.169.6.34 18.03.2015

W Przemyslu jest tylko Czuwaj !! 

user
CZUWAJ 82.169.6.34 18.03.2015
AVE CZUWAJ !!!!!!!!
user
DKLFJDKLF 82.169.6.34 18.03.2015
<C>ZUWAJ  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
user
bix 91.237.160.1 18.03.2015

to jest robota dla policji,kryminalni mogą gnoji załatwić żeby się zasraniec z domu bał wieczorem wychodzić.

user
KRYSTIAN 81.161.204.15 18.03.2015

JEBAĆ KRYSTYNE

user
olo 83.31.95.53 18.03.2015

znacie sie chyba wszyscy nawzajem w tych swoich...ugrupowaniach....czemu w takim układzie nie ustawicie się za miastem grupą, czy jak wolicie solo? dla Was bezpieczniej dla zwykłych ludzi bezpieczniej skoro macie na zrzutki na biednych, macie na paliwo żeby toczyć się po okolicznych wiochach i tłuc każdego kto się nawinie, to stać Was też na bilet do Wapowiec np. jedźcie obijajcie sobie ryje ile tylko chcecie byle był spokój

user
AntyŻydowskiRyj 77.254.9.86 18.03.2015
JEBAĆ CZUWAJ 
user
Patriotka 90\' 185.18.135.183 18.03.2015

napisane przesadzone wielkie GOWNO  :) HWDP 

POZDROWIENIA  ZASANIE 

-BORELOWSKIEGO-

user
yoko 178.43.100.72 19.03.2015

prostaki

user
yoko 178.43.100.72 19.03.2015
fanatycy ligi pszenno buraczanej, ale nadal niebezpieczni ;/
user
cyc 95.40.27.133 19.03.2015

Bezmózgie debile bez szkoły z wiatrem chulającym między uszami i z klinami po kolana. Aż żal na tych gówniarzy patrzeć. A za 10 lat się jeden baran z drugim obudzi bez szkoły i pracy z dzieciakiem do utrzymania

user
Jan 83.24.203.10 19.03.2015

Przecież to zakompleksieni chłopcy, co uczyć się im nie chce. Sama patologia.

user
Grunwaldzka 79.139.107.68 19.03.2015
ZASANSKA PATOLOGIA !! 19<C>18
!!!!!!!!!!GRUNWALDZKA!!!!!!!!!!
user
kibic Polonia od lat 83.15.4.98 19.03.2015

Patrioci !? chyba się komuś coś pomyliło, bić się miedzy sobą o co ? Do pracy! a nie na garnuszku rodziców,  patologia!

user
lulek 31.183.243.76 21:26:19 20-03-2015
to znajc im prace w przemyślu 
user
kibic, Polonia od lat 83.15.4.98 09:32:36 23-03-2015

Mi nikt nie szukał, jak się chce pracować to się pracuje!

user
Czopik 31.183.224.158 19.03.2015

TAk to ja myślałem ze zasanie jest za poloniom a czuwaj na starym miescie

user
karuzel 31.183.224.158 19.03.2015

Też tak myślałem

user
pyrczu 31.183.224.158 19.03.2015

 mam do sprzedania kulki na szprychy do rowerow typu bmx cena 10zl/kg

user
Milicja Obywatelska 95.116.214.30 20.03.2015

Tak wygląda "honor i ojczyzna". Za 100 lat ktoś będzie pisał bajki o "patriotycznej młodzieży" której wszystko zawdzięczamy łącznie z "Wolnością Ojczyzny" bez których to Polska by nie istniała a tym bardziej Przemyśl. Gdyby nie oni to był by ład, spokój i porządek a tak strach wyjść w dzień na miasto. Byle bandyta i złodziej w nadwerężonym dresie z "Ruskiego Bazaru" handlujący "trawą" śmie się nazywać Polskim Patriotą. Przecież to zwykłe bydło

user
ulecha 31.183.243.76 20.03.2015
każdy postrzega ich za  zło a tak naprawde oni będą kiedyś za was walczyć przyyjcie sobie na mecz zobaczcie jakie są oprawy a nie ze zle robią i huj wam do kibiców Poloni czy CZuwaju nie wiecie co mają w sercach ale każdy tylko tu pisze a malo robi 
user
slepak1212 31.183.243.76 20.03.2015

jechac polonie i jechac rosloskiego bylem osatnio tam i huj nigo nie ma  bo taka polonia jebana ze huj z nimi jebać roslskiego bylismy osatnio nie ma juz nikogo tam brak slow


user
slepson 31.183.243.76 21:19:45 20-03-2015
nasz informator jedzi 18 i widzi i nikt nic z tym nie robi bo sie boja
user
a 94.40.44.230 20.03.2015
śmieszny artykuł w sam raz dla szmatławca, dziadki się podniecają  że jest niebezpiecznie a młodzi myślą że są najgroźniejsi i twardzi a tak naprawdę jest bardzo spokojnie, to takie prowincjonalne...
user
19BORELO18 185.18.135.239 21.03.2015
CHUJ WAM DO TEGO MILICYJNE KURWY .  JEBAC lonie  NA KAZDYM KROKU ~!
user
mark 5.172.247.195 23.03.2015

Jest tak od wielu lat i nic się nie zmieni dopóki do władzy nie dojdzie Korwin albo Partia Libertariańska. Co zmienią te partie ? To, że umozliwią obywatelom bronić się przed takimi śmieciami o których jest ten artykuł. Jak chcą się bić to niech to będzie dobrowolne, niech robią tzw. ustawki w lesie. W tym panstwie zabronione są ustawki, zabronione jest również bronienie się przed napastnikiem. Jak cię dresy zaatakują a ty wyciągniesz nóż i w samoobronie jakiegoś zabijesz to wsadzają cię do wiezienia. Należy pozwolić ludziom bronic się przed marginesem społecznym. Należy pozwolić ludziom posiadac bron palną, margines społeczny stanowi niewielką liczbę obywateli więc szybko problem zostanie rozwiązany, ale dobrym krokiem do przodu będzie gdy państwo zezwoli obywatelom bronić się przed agresorami chociaż nozami, kastetami  itp. bez odpowiedzialnosci karnej. Za morderstwo powinna być kara śmierci, ale nie za morderstwo w samoobronie. 

user
mark 5.172.247.195 18:05:19 23-03-2015
:)

user
Iza z Przemysla 37.152.18.153 00:14:52 28-03-2015

Zgadzam sie z jednym panem dobrze powiedział prawdziwi kibice juz wyjechali zostala sama zwierzyna kiedys było inaczej i ja  to pamietam bo mieszkalam w Przemyslu i też byłam KIBICEM to co sie teraz dzieje to katastrofa zastanówcie sie co robicie moze i ktos sie domysli kim jestem i poco to pisze

user