Życie Podkarpackie nr 13/2017 Życie Podkarpackie nr 13/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 89/2017, Czwartek 30 marca 2017 r., Amelii i Jana
Opublikowano
Przemyśl
Byłe władze gminy zbulwersowane wypowiedzią premier Szydło
Były wójt gminy Żurawica Janusz Szabaga i przewodniczący Rady Gminy Żurawica Lucjan Fac wystosowali list otwarty do premier RP Beaty Szydło, protestując przeciwko wypowiedzi szefowej polskiego rządu (podczas spotkania w UG w Żurawicy 29 stycznia br.), że mieszkańcy tej gminy do 2017 roku byli pozbawieni dostępu do wody.
fot. Paweł Bugira
Premier Beata Szydło podczas wizyty w Żurawicy. Obok obecny wójt gminy Krzysztof Składowski.

Janusz Szabaga wójtem gminy Żurawica był w latach 1993 – 1998 oraz 2008 – 2014. W latach 2002 – 2007 był zastępcą wójta. Lucjan Fac natomiast funkcję przewodniczącego Rady Gminy Żurawica sprawował w latach 2006 – 2014, w latach 1998 – 2014 był radnym gminnym. – Stanowczo sprzeciwiamy się stwierdzeniu, że poprzednie władze samorządowe niefrasobliwie podchodziły do tematu stacji uzdatniania wody. Jesteśmy zbulwersowani treścią wypowiedzi pani premier na spotkaniu 29 stycznia tego roku w Urzędzie Gminy Żurawica. Pani premier zostały przekazane nieprawdziwe informacje. Nie zgadzamy się z jej twierdzeniem, że w XXI wieku w środku Europy mieszkańcy byli pozbawieni dostępu do wody – powiedzieli J. Szabaga i L. Fac (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Anton 94.40.33.222 14.02.2017

To 29 stycznie nie można było tego powiedzieć? 

user
Giga 83.31.187.130 14.02.2017

Co za kuriozum!  Dobrze, że wystosowano list ...- niech prawda wyjdzie na jaw! A niewiedza niechaj się przyklei do twarzy tych, co głupoty plotą. 

user
Normalka 83.24.212.141 14.02.2017

Jakie informacje Premier otrzymała, takie głośno powiedziała.  Taka praktyka budowania własnego wizerunku i "dokonań" przez Pana Wójta.

user
Daro 31.128.16.209 14.02.2017

właśnie Normalka dokonań przez Pana wójta. a czy obecny wójt coś dokonał ? BO jakoś sobie nie przypominam, oprócz obietnic u śmieszku na twarzy nic po za tym :):) Żenada.... Dobrze że wyboru już nie długo

user
Żurawiczanka 94.40.74.203 14.02.2017

Zaraz, zaraz, a czemu panowie Szabaga i Fac tego wcześniej nie dokonali? Tylko zamiatali odwieczny problem pod dywan. No pan Szabaga i Fac, wodę mieli czystą, ale zainteresowani dobrze wiedzą że z rur leciał szlam, a panowie nic nie robili. Dziękujemy obecnemu Wójtowi że nie zachował się jak jego poprzednicy. Brawo!!! A byłe władze nie mają się co tak bulwersować, poza zatrudnianiem znajomych, niczym się nie popisali.

user
Roman S 94.40.33.133 07:05:25 15-02-2017

Znajomych to zatrudnia obecny Wojt ;) prosze popatrzec jakie kolesiostwo Nam zasponsorowal i jak niekompetentnych ludzi pozatrudnial, np Pani Natasza Pomykalska, zreszta kto sie interesuje ten widzi...

user
sąsiad 77.253.231.35 07:55:00 15-02-2017

Do" Roman S "  Nie twierdzę ze ta pani jest ideałem, ale jeżeli wymieniasz ją z imienia i nazwiska  kultura wymaga abyś i ty się przedstawił. W tym wypadku wyszedłeś na plotkarza jak nie na tchórza

user
jarek 195.47.201.80 15.02.2017

szydło do dymisji

user
xx 31.128.8.158 15:26:19 17-02-2017
W tej Zurawicy miernota i brak wyobrażni
user
Antek 94.254.146.218 15.02.2017

A jak się nazywa trzymający parasol nad misiewiczem i czy dostał awans .Pytam tak z ciekawości?

user
gość 81.161.203.151 15.02.2017

Wójt zwraca się do Misiewicza p. ministrze :)  nie mówiąc już o dowództwie Jednostki w Żurawicy  żenada..........

user
hasler 157.25.108.96 15.02.2017

Cała Polska z was się śmieje PISoBOLSZEWICKIE miernoty, oszuści i złodzieje.

user
r 94.40.44.230 15:11:20 15-02-2017

jak ja lubię kwik świń odsuwanych od koryta... 


user
pik 143.159.228.246 16.02.2017

Panie Szabaga oddaj pan emeryturę która się tobie nie należy.

user
Pikuś 217.99.255.200 16.02.2017

Pan Szabaga zasłynął z odwiedzania mieszkańców gminy szczególnie w porze obiadowej. A Pan Fac ? no cóż nie potrafi przegrywać z godnością. Może wróćmy do filmików z wodą z maja 2016 po widzę, że szybko zapominamy o tym co było. Jeśli Panowie są zbulwersowani słowami o braku wody to ciekawe jak nazywali to coś co płynęło z kranów mieszkańców połowy gminy? według nich to była woda!!!!

user
Qim 31.128.8.158 17.02.2017

Co za idiotyzm , Szydło miała naprawić doprowadzić Wam wodę.

Gdzie macie swojego wójta którego wybraliście, co za ciemnota, może Kaczyński Wam przyjedzie wodę zrobić.

Wójt Wam zrobił wode z mózgu i tego nie naprawi nikt po za Wami samymi

user
żurawiczanka 217.96.188.69 22:35:17 21-02-2017

jak może przyjechać wodę jak on nic nie potrafi. Gdzie i kiedy pracował? na jakim stanowisku? Głupiemu ludowi NALEŻY się to co ma!!!!!!!!!!!

nr 13/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium