Życie Podkarpackie nr 8/2018 Życie Podkarpackie nr 8/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 52/2018, Środa 21 lutego 2018 r., Eleonory i Feliksa
Opublikowano
Przemyśl, Przedmieście Dubieckie, Dubiecko
Siedmioosobowa rodzina zatruła się czadem. Wszyscy trafili do szpitala
Tlenek węgla, który najprawdopodobniej wydobywał się z piecyka gazowego, omal nie doprowadził do tragedii w Przedmieściu Dubieckim. Siedmioosobowa rodzina trafiła do szpitala z objawami zatrucia czadem.
fot. zbiory własne
Dwoje dorosłych i pięcioro dzieci zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Informację o podejrzeniu podtrucia czadem wszystkich członków rodziny zamieszkującej w Przedmieściu Dubieckim, policjanci odebrali w niedzielę, 12 bm., około g. 3 w nocy. Na miejscu przypuszczenia potwierdziły się. 7 osób, w tym pięcioro dzieci w wieku od 8 do 18 lat, zostało przez załogę pogotowia przewiezionych do przemyskiego szpitala. Z informacji udostępnionych przez przemyską komendę policji wynika, że źródłem tlenku węgla był najprawdopodobniej zlokalizowany w kuchni piecyk gazowy. Dokładne okoliczności zajścia wyjaśnia policja, przy okazji przypominając, że ryzyko zatrucia czadem można zminimalizować, choćby poprzez montaż czujników czadu, pilnowanie terminów regularnych przeglądów wentylacji i przewodów kominowych oraz urządzeń grzewczych. Pamiętajmy też, by nie zasłaniać kratek wentylacyjnych i otworów nawiewnych w mieszkaniu i sprawdzajmy ciąg powietrza, a także często wietrzmy pomieszczenia, są wyposażone w termy gazowe.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
k 94.40.44.230 14.02.2017

tak podstawa to czujniki czadu kosztujące około 100 zł, ludzie trochę więcej wyobraźni czy życie swoje i bliskich wyceniacie na taka kwotę...


nr 8/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Oglądasz Eurowizję?
  • Tak, zawsze
  • Nie i nie zamierzam
  • Dotąd nie, ale jeśli dostaną się przemyślanie, obejrzę