Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 325/2017, Wtorek 21 listopada 2017 r., Janusza i Konrada
Opublikowano
Jarosław, Skołoszów
Dobrzy ludzie pomogli. Pani Halina z córką mają nowy dom
– To, co było nierealne, stało się rzeczywistością dzięki osobom, które nie zostawiły nas w potrzebie – mówi Halina Iwaneczko ze Skołoszowa. Od kilku dni mieszka z córką w nowym domu, który zastąpił rozsypującą się drewnianą chatkę. W domu, który powstał dzięki pomocy szerokiego grona ludzi, a początkiem tego wsparcia było serce okazane kobiecie przez znajome z pracy.
fot. Roman Kijanka
Halina Iwaneczko z córką Łucją i wnukami w kuchni nowego domu.

Pani Halina żyła biedniej niż skromnie. Dochody z pracy w jarosławskim oddziale Leara ledwie wystarczały na bieżące potrzeby dla niej i uczącej się w gimnazjum córki. Choroba i pobyt w szpitalu sytuację pogorszyły i kobieta stanęła przed wyborem – kupić lekarstwa czy jedzenie. Nie szukała pomocy. Życie nauczyło ją, że nie warto. W dużej firmie nikt nie wiedział o jej problemach. Była jedną z kilkuset pracownic pojawiających się na zmianie. Problemy narastały, aż przerosły możliwości. Szukając odrobiny współczucia, pani Halina opowiedziała o tym, jak żyje, znajomym z pracy. Potrzebowała tylko zrozumienia. Nie spodziewała się, że ruszy lawinę, której skutków nie potrafili przewidzieć nawet zaangażowani w akcję pomocy koleżance z pracy. To, o czym od pani Haliny usłyszało kilka jej współpracowniczek, zmobilizowało zakład (...)

Część obecnych na przekazaniu domu przyniosła niekoniecznie drobne upominki.
❤ Lista ofiarodawców, którzy dom zbudowali, jest długa. W broszurce wydanej na tę okoliczność przez związkowców zajmuje ponad dwie strony, a to tylko część z nich. Autorzy przypominają  też teksty, które ukazały się w Życiu Podkarpackim. „Dzięki Redakcji Życia Podkarpackiego tak wiele osób i organizacji wsparło naszą akcję” – piszą. 
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
37 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Domi 188.114.89.1 02.02.2017

W końcu ma Pani śliczny dom  

user
Czytelnik 94.254.147.172 02.02.2017

Parodia...znam tą historię i to co pisze życie podkarpackie to stek bzdur...jeśli nie znacie całej prawdy jak to się zaczęło to nie wciskajce ludziom kitu. Większość ludzi z Learu zna tą kobietę i ma inne o niej zdanie...

user
ok 188.114.89.1 02.02.2017
Ona jest sumienna kobietą 
user
prawda 77.254.247.46 02.02.2017

Dobrze, że pokazują tylko kawałek historii, a nie cofnął się parę lat wstecz.. Kiedy budowano autostradę i za sprzedaż gruntów rolnych Pani Halina otrzymała całkiem pokaźną sumkę, za którą spokojnie mogła wyremontować dom kilka razy. 

user
Zyczliwa 178.42.49.151 21:16:04 02-02-2017
A może te pieniądze przejął ktoś inny...A może była pod presją osób trzecich...A może nie miała nic do gadania....A może się bała....Nie osądzajmy pochopnie....
user
... 31.128.22.80 16:02:16 03-02-2017

Działke kupił Pan Sołtys może warto Jego spytac :) 

user
Pra... 81.161.203.131 02.02.2017
Jak dla mnie to jest chore! Ile jest tak wiele ,, NIBY" biednych rodzin które nie mają warunków mają dzieci nie stać ich na rachunki i akurat wtedy nagle znajdują się ofiarodawcy budujący  im  nowy dom kupując nowe sprzęty i wiele innych rzeczy. Ale jakoś Pani nie wygląda < poznać po ubraniu > na osobę będącą bez pieniędzy? Parodia
user
Zuzka 178.42.49.151 21:20:48 02-02-2017
Może ma dobrego Anioła Stróża:) a co do ubrania,to bez przesady....
user
Andrzej 217.96.133.181 02.02.2017

Dziwna zazdrościć

user
Katarzyna 31.0.123.25 02.02.2017

Znam Panią Halinę i jej historię. Nie rozumie zawistnych komentarzy, pełnych zazdrości i złości. Nikt nikomu nie broni prosić i sięgać po pomoc!!! Zasłużyła na wspaniały dom, bo potrafi w nim stworzyć cudowną rodzinną atmosferę! Jest serdeczną i dobrą kobietą.

Dlaczego nasze społeczeństwo nie potrafi cieszyć się z czyjegoś szczęścia? zazdrościcie bogatym bo mają za dobrze, zazdrościcie biednym bo otrzymują pomoc, zazdrościcie chorym bo Owsiak na nich zbiera pieniądze albo inni oddają 1 % podatku, ludzie! Tego uczy was katolicki kościół?? jaki przykład dajecie swoim dzieciom???  Zacznijcie cieszyć się życiem i dajcie cieszyć się nim innym.....

user
Ewa 185.18.133.3 21:46:13 02-02-2017

Brawo! jestem tego samego zdania co Pani.

user
Wiola 31.128.19.66 06:56:34 03-02-2017

Świetnie napisane!  Taka jest niestety smutna prawda. Dajcie się tej kobiecie cieszyć tym co otrzymała i nie wypluwajcie jadu z siebie!

user
Maja 94.40.120.202 12:39:54 03-02-2017

Szczera prawda, Jesli nie pomagasz , nie krytykuj. Sa tacy ktorzy wspolczuja i pomoga i tacy ktorzy jeszcze by noz w plecy wbili.


user
Ciesze sie 31.175.151.242 02.02.2017

Zawistni zazdrośnicy, aż przykro czytać co niektóre komentarze! Tak wam żal d..pę ściska że ludzie komuś pomogli??? Zazdroscicie tego domku? A ja się cieszę! Na złość właśnie wam powtórzę: baaardzo się cieszę! O! Bo to coś pozytywnego. A do tych wredot: dołożyliście chociaż złotówkę do tej budowy? Nie?-to się odczepcie bo to nie wasza sprawa i ten temat was wogóle nie dotyczy!

user
muf 86.10.12.67 02.02.2017

'Część obecnych na przekazaniu domu przyniosła niekoniecznie drobne upominki.'

tak bo biednemu najbardziej potrzeba plaskiego TV 43 cale. 

user
. 31.175.151.242 09:13:20 03-02-2017

Opanuj się zawistny człowieczku! Ciężko ci przełknąć to, że kogoś stać było na taki prezent dla tej Pani? Że ktoś jej to dał z dobrego serca.  Tobie nic do tego co kto komu dał. Źle ci z tym prawda, bo jej dali a tobie NIE! I to jest właśnie powód takich komentarzy:  zazdrość! Ehhhhh ludziska.... W myśl zasady "żeby tylko ktoś przypadkiem nie miał lepiej niz ja"......

user
jest ok 188.114.89.1 03.02.2017

Jak  innej rodzinie ze Skł pomagali to co? A tu takie oburzenia opanujciee sie

user
gosc 81.161.205.237 07:48:10 03-02-2017

Tamta Pani została sama z malutkimi dziećmi po ciężkiej walce o życie męża

user
ja 94.40.34.10 03.02.2017

bardzo fajny gest..... człowiek człowiekowi......super.......

user
Ok 188.114.89.1 03.02.2017

A ta pani została bez dachu nad głową z chorą córką  :) 

Ja niewiem czego tu zazdrościć

user
Czytelnik 94.254.144.42 05:26:19 04-02-2017

Ta córka wcale nie jest chora...to tylko kit medialny, żeby wzbudzić większą litość

user
xx 31.128.8.158 03.02.2017

Zachłanny człowieku ciesz się że ludziom jest dobrze dzięki dobrym ludziom i Tobie mogą kiedyś pomóc.

Przysięgam Ci że większą radość ma ten co daje jak ten co bierze.

Obyś nigdy nie musiał brać a dawaj, to jest szczęście.

user
zenon 176.110.157.40 03.02.2017
Ludzie jak wam nie wstyd? Pisze bo myśle że mam do tego prawo poniewaz ja przekazałem drobną kwotę na ten dom i nie będę rozpisywał się o tym jaki dostała telewizor jak jest ubrana i co zrobiła z pieniedzmi za rzekomo sprzedane pole. Kiedy rozpoczeła się ta cała akcja miałem okazje odwiedzić Panią Halinę jeszcze w jej starym domu to ciepła i serdeczna kobieta a przede wszystkim bardzo skromna  myśle ze to czego pragnęla przeroslo jej oczekiwania i czy to żle ze cos dostała? Czy mam jej teraz cokolwiek wypominać bo ma wiekszy telewizor ode mnie? Nie moi drodzy Cieszę sie że komuś na tym świecie moze będzie lepiej bo odebralismy tej Pani jedno zmartwienie teraz nie musi martwic sie o dach nad głową . I wracajac do tego że ja odwiedzilem jeszcze nigdy nie spotkalem sie z tym zeby ktoś tak jak ona był serdeczny i otwarty na drugiego człowieka nie chcial nic ode mnie przyjac bo moze Panu też jest ciężko - takie było jej pytanie. A wy ludzie z jej miejscowosci jak wam nie wstyd że teraz ją tak szkalujecie tyczy sie to PRAWDA czy ciebie ktoś rozlicza z pieniedzy? Oprócz Urzędu Skarbowego oczywiscie. Czy dobrze czuliście sie z tym ze w waszej miejscowosci zyje taka kobieta  z takimi problemami ? czy klaskaliscie w dłonie kiedy zostawił ja mąż ? Kto teraz z was przyszedł do niej z dobrym słowem?  Ja dalem rade znalezc tą kobiete choc mieszkam w Stalowej Woli a Zaden z was mieszkając tak blisko nie był w stanie jej pomóc, choć dobrym słowem a teraz jakies wypominanie. Czy wasze oczy cieszyłyby sie z tego gdyby siedziała przy tym stole obdarta i brudna ? Zwykły ubiór komentujecie jakby wygladała jak milion dolarów. Myśle ze gdyby u nas byla taka sytuacja to nie byloby zbednych komentarzy tylko wzielibysmy sie do dzialania. Jeszcze jeden aspekt choć Pani Halina ma niewiele i ja tez zbyt wiele nie przekazałem to otrzymałem kartkę z podziękowaniami bo w taki sposób Ona odwdzieczyła się za pomoc a mi sprawiło to ogromną radość tak jak to że wreszcie ma naprawde piękny domek. Gdyby bylo wiecej takich ludzi jak wy którzy piszecie te brednie i wyciągacie jakieś brudy to świat by nie istniał "człowiek- człowiekowi wilkiem " taka jest wasza zasada ? Drogi MUF nie masz TV? Poproszę redakcję ZP o twoje namiary i Ci kupie żebyś nie miał żalu. Szanowny Pra.. nie masz ciuchów? ok pomogę . Własnie z naszego kraju mieliśmy cudowny przykład wielkiego człowieka  Św Jana Pawła II i dla wielu z was powinien być on autorytetem ale widzę ze Jego nauki wraz z niektórymi poszły w las. Ja znów będę śledzić losy niejednej biednej osoby i pomogę bo nie chcę tylko żyć na tym świecie sam dla siebie i może tym razem trafie na kogoś kto pisze tu brzydkie komentarze. Ale nie martwcie się nie będę was oceniać bo to nie należy do mnie. Pani Halino Gratuluję z całego serca i cieszę się Pani szczęściem. Powodzenia 
user
neor 94.254.159.246 03.02.2017
Moja sprawa co i komu daję. Czy jeden bądź drugi ziejący zawiścią ma jakiekolwiek prawo by oceniać na co przeznaczam uczciwie zarobione pieniądze? Uważam, że nie ma. Robiąc to wchodzi w moje prywatne życie. Ja w jego się nie mieszam. Na tym polega normalność. Dziś urągają tym, którzy pomagali. Jutro wlezą z butami w sprawy bardziej intymne. Co wam ta kobieta zawiniła. Co złego zrobili wspierający ją. Byłoby dobrze gdyby siedziała na ruinach domu. Obdarta, brudna i zapłakana. Ktoś podał jej rękę, a wy ją opluwacie. Dostaliście monopol na sądzenie innych? Żal wam, że telewizor do was nie trafił. Jeśli wierzycie, to czy bierzecie pod uwagę, że takim postępowaniem zaprzeczacie wszystkiemu, co wiara niesie. 
user
a 31.175.135.186 03.02.2017

Wspaniała rzecz, że są dobrzy ludzie , a wy zazdrośnicy i nienawistnicy - wy sami siebie nie lubicie  a co dopiero potrzebującego. Skontaktujemy się z Panią, chodzi o to czy ma Pani swój środek lokomocji, jeśli nie to pomożemy Pani w jego zakupie, pozdrawiam 

user
w 94.40.44.230 18:18:37 03-02-2017

racja, zazdrość kończy ludzi i dlatego są tacy nieszczęśliwi , ale ludzi szczęśliwych i pomagających jest większość...


user
Mateo 94.40.33.224 04.02.2017

Ciekaw jestem czy proboszcz sie dorzucił??? ;-)) Poswiecenie nowego budynku juz bylo??/ hehehhe

user
Andrzej 83.24.33.137 12:37:50 04-02-2017

A , Ty? 

user
ok 188.114.89.1 13:09:08 04-02-2017

Oj Meto widać że zazdrościsz głupi jesteś

user
mateo 94.40.33.224 10:46:53 05-02-2017
OK w zadnym wypadku nie zazdrosze bo nawet sie dorzucilem do tej akcji i wiele osob rowniez ale interesuje mnie czy proboszcz pomogl??? Pewnie nie bo bida. Kosciol nie daje tylko rece wyciaga....
user
noemi 176.110.153.67 04.02.2017

szkoda ,że nie jest pokazana cała prawda o tej rodzinie tylko medialna fikcja, Córka,która potrzebuje aparatu fot żeby iść do szkoły plastycznej, żenada....możne ktoś sponsoruje, jakiś dobry dawca , darmocha się przyda..remontujecie dom czy kupujecie aparaty?




user
Andrzej 83.24.33.137 19:35:34 04-02-2017

noemi oswiec nas

user
Anna 77.182.44.41 07.02.2017

Ludzie ktorzy tak krytycznie wypowiadaja sie o Pani Halinie, wbrew temu co mowia nie znaja jej. Pani Halina to bardzo serdeczna, ciepla osoba, ktora nigdy nie narzekala na swoj los (to samo zreszta tyczy sie jej corek, ktore z tego miejsca bardzo serdecznie pozdrawiam). Nikt z tutaj komentujacych nie chcialby znalezc sie w tak dramatcznej sytuacji w jakiej znalazla sie Pani Halina. Sama prosba o pomoc z pewnoscia duzo ja kosztowala.

Bardzo sie ciesze, ze po tylu trudnych dla niej  latach szczescie w koncu sie do niej usmiechnelo. Mam nadzieje, ze nowe lokum moze juz nazwac domem i spedzi w nim wiele szczesliwch lat.

Serdecznie pozdrawiam.

user
Czytelnik 94.254.144.42 08.02.2017

Irytuje mnie tylko jedno... Dlaczego nie napiszcie prawdy ,kto był głównym motorem tej akcji..?? Kto wszystko pierwszy nagłośnił to medialnie ,kto woził tej Pani paczki od ludzi,dlaczego nie napiszcie o Poloni Kanadyjskiej która która tak wiele pomogła itp.... wszystko przypisujecie Związkom zawodowym...śmiech na sali...teraz widać jak Życie Podkarpackie jest  niezależną gazetą, a ta Pani jest dobrą aktorką

user
Andrzej 176.110.146.123 13:43:51 08-02-2017

Panie Ernescie , piszesz pan bzdury. Sam pan zrezygnował

user
Życzliwy 83.24.80.190 18:46:52 08-02-2017

Lepiej czerpać zyski z ludzkiej biedy pod płaszczykiem pomocy?

user
szus 188.114.89.1 25.03.2017

Ojoj ja wiem kto ze Skol.jest dobra aktorka juz znów jest ta pani w telewizji nich pani się niebprzejumue

nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium