Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
W nagrodę pojadą do Brukseli
Dwa wyjazdy do Brukseli to nagrody w konkursach organizowanych przez Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich w Przemyślu oraz działający przy nim Klub Europejczyka.
fot. archiwum
Laureaci konkursu „Walka Polaków o niepodległość w latach 1797 – 1918 i heroizm Orląt Przemyskich” (od lewej): Mateusz Czekierda, Mariusz Stankiewicz, Patryk Dykas, Monika Zając, Dominika Smuczek, Oliwia Sanocka, Katarzyna Sadowska.
Główną nagrodę w konkursie wiedzy o integracji europejskiej zdobyła Katarzyna Sadowska. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Zimoń. Z kolei w konkursie „Walka Polaków o niepodległość w latach 1797 – 1918 i heroizm Orląt Przemyskich” najlepsza okazała się Monika Zając z Gimnazjum nr 4 w Przemyślu. II miejsce przypadło Oliwii Sanockiej z Gimnazjum w Żurawicy, III – Dominice Smuczek, również z Gimnazjum w Żurawicy, IV – Katarzynie Sadowskiej z Gimnazjum nr 1 w Przemyślu, a V – Patrykowi Dykasowi, reprezentującemu Gimnazjum w Orzechowcach.
Główną nagrodą dla Katarzyny i Moniki są wyjazdy do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowane przez europosła prof. Mirosława Piotrowskiego.
fot. archiwum
Laureaci i organizatorzy konkursu wiedzy o integracji europejskiej. Od lewej: mgr Danuta Droń, Katarzyna Sadowska, mgr Bogusław Klisowski, Zuzannna Zimoń, dr Elżbieta Dybek.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium