Życie Podkarpackie nr 24/2019 Życie Podkarpackie nr 24/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 168/2019, Poniedziałek 17 czerwca 2019 r., Laury i Adolfa
Opublikowano
Przemyśl
Prezydent Choma ma zakaz wjazdu na Ukrainę
Prezydent Przemyśla Robert Choma uznany został personą non grata na Ukrainie. Nie został wpuszczony przez służby graniczne naszego wschodniego sąsiada, kiedy jechał do Lwowa na zaproszenie Konsula Generalnego Ukrainy na spotkanie noworoczne. – To zdarzenie bez precedensu. Po półgodzinnym oczekiwaniu zostałem zawrócony z granicy i poinformowany, że nie mogę wjechać na Ukrainę. Zdecydował tak Urząd Bezpieczeństwa Ukrainy, wydanym 29 grudnia zeszłego roku pismem – powiedział podczas konferencji prasowej 17 stycznia br.
fot. Mariusz Godos
Prezydent Przemyśla Robert Choma z oficjalnym oświadczeniem w języku ukraińskim, wydanym przez ukraiński urząd bezpieczeństwa, że ma zakaz wjazdu na teren Ukrainy.

Do tego bardzo nieprzyjemnego wydarzenia doszło we wtorek, 17 stycznia br., po g. 13. Prezydent Przemyśla Robert Choma jechał na zaproszenie strony ukraińskiej. – Wyjaśnienia na granicy trwały pół godziny. Potem otrzymałem oficjalne oświadczenie w języku ukraińskim, wydane przez ukraiński urząd bezpieczeństwa, że mam zakaz wjazdu na teren Ukrainy. Wyjaśnienie jest bardzo lakoniczne, służby powołują się na jakieś suche przepisy wydane przez ten urząd – tłumaczył. – Poinformowałem o tym Konsula Generalnego Ukrainy, rozmawiałem także z komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. O tym wydarzeniu został poinformowany także ambasador Ukrainy w Polsce pan Deszczyca. Nie znam przyczyn, nie znam powodów i nie będę na razie tego komentować do czasu wyjaśnienia zakazu wjazdu na Ukrainę – stwierdził.

90 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Piotr 31.183.193.146 17.01.2017
Zakazać im wszystkim wjazdu do Przemyśla
user
Plj 94.254.241.34 18:01:29 17-01-2017
Właśnie  tak.  Niech Przemyśl w końcu zbankrutuje.
user
Jovani 80.128.107.229 20:19:05 17-01-2017

Tyle nie trzeba nic wiecej robic!

user
Anty ukrainiec 94.254.145.8 17.01.2017

Haha pomagal baderom, i go docenili 

user
Gosc 94.254.147.104 19:39:22 18-01-2017

Niech ich wielebnego jeszcze wpuści ...osiedla im buduje i pozwala napadac na kantory ...W końcu nas calkiem sprzeda ...

user
Legionista 62.6.164.173 17.01.2017

No i nie przywiezie spirytusu 

user
no bobek 87.206.165.151 16:30:09 17-01-2017
hahaha
user
jebać kabanów 185.25.123.145 17.01.2017

Zakaz wjazdu hahaha to za ul. kocyłowskiego, za budynki dane w prezencie, za dofinansowanie remontu domu narodowego, za cmentarz, za procesje uon-upa przez miasto był dobry i kochany na ukrainie jak to wszystko dawał i pozwalał na wszystko a teraz jak jest nie potrzebny to fack you !!!! o to prawdziwa twarz swołoczy .....

user
Olo 89.79.246.129 17:42:24 17-01-2017

Je*** to takich cymbałów jak ty :) Nigdy nie było żadnego  UON ? Do szkoły durniu, takiej z dodatkowymi lekcjami historii. To jednak tragedia, że w internecie każdy debil może się wypowiadać.  

user
Witia 89.79.246.129 17:44:34 17-01-2017
I jeszcze kretyn próbuje coś pisać po angielsku :) 
user
CINCINO 219.101.31.17 07:27:33 18-01-2017

WRONG SPELLING: not "fack you", but "fuck you"...

user
olo 89.79.246.129 08:20:58 18-01-2017

Do tumana "aaa" - był OUN a nie było UON. Przeczytaj durniu mój tekst 10 razy, jak nadal nie zrozumiesz o czym pisałem zostaw ten temat, bo to nie na twój umysł. 

user
SJ 31.183.205.81 15:45:10 18-01-2017
kaban daw. «wieprz lub dzik» ze słownika języka polskiego. Zapewne chodziło o kacapów ale to się zwyczajowo odnosiło do Rosjan a nie do Ukraińców. Całość tej wypowiedzi pokazuje jak edukacja schodzi na psy. 
user
ahhahahha 37.47.68.95 17.01.2017

ahhhh ahahh ahhaa ahhaha ahahhah

user
p. 87.207.42.84 17.01.2017

Gratulacje, panie prezydencie. Niech pan nadal wspiera "polskich" narodowców, pozwala na uliczne ekscesy i odwołuje koncerty. Bardzo dobrze, że pana nie wpuszczono. Nie jestem Ukrainką, ale sprzeciwiam się pana bierności, zaściankowości i nieumiejętności życia w tych trudnych czasach.

user
nick 185.25.120.162 16:52:39 17-01-2017

A kogo ma popierać banderowcó, ludobójców Polek i Polaków?

user
aga 95.132.9.188 18:09:30 17-01-2017

no i niech wspiera, a co ci do tego? A to że Lwów odebrano Polsce to już ok jest dla ciebie? gupia wieśniaro.

user
ahahahaaaaaa 185.25.120.101 19:28:27 17-01-2017
Gratulacje. Prezydent nie powinien być zaściankowy, tylko maszerować ulicami Lwowa wspierając bratni naród, nieść czerwono-czarną szmatę oraz krzyczeć herojam sława. Wtedy by go wpuszczono. Zgłaszam wpis do Żurawicy.
user
SJ 31.183.205.81 15:50:38 18-01-2017
Ludzie, trochę kultury! Takimi inwektywami nie prowadzicie do zrozumienia waszego punktu widzenia przez kontrdyskutanta a jedynie do eskalacji wulgaryzmu co świadczy o nieposzanowaniu języka i kultury Polskiej.  
user
Gość 94.254.147.104 19:41:22 18-01-2017
Popieram. ..strzał w 100
user
iz 185.18.135.21 17.01.2017

Za to powinno sie zakazać ukraincom wjazdu do miasta lub w ogóle do kraju.  za bardzo włazi sie w pupe ukraincom, wszelka pomoc i dobre gesty nie są doceniane, im to jest wszystko jedno, przestac im pomagać i traktować preferencyjnie a zacząć tak jak na to zasługują. banderowcy won!

user
Olga 93.77.56.35 17:44:57 17-01-2017
Ukraina hce towazyhyc z polakami! Bardzo dzenkujemy za pomoc i dobre gesty. Cenimy to!!! Lubimy polski narod. Mamy sporo przyjacul. To jest kremlowska prowokacja. Hcom nas rozswaryty. Zeby byli pod moskwom. 
user
///////////////// 163.172.142.15 17.01.2017

Nie dajmy się podzielić i sobą maniupolować to jest kremlowska prowokacja .

user
ivopage 77.65.82.117 17:18:24 17-01-2017

Co jest kremlowską propagandą, ukraiński gadzie? Zakaz wjazdu dla Chomy? Debilizm ukraińskiej "elity" politycznej, która nie potrafi dać swojemu ludowi chleba, więc daje mu podwójne igrzyska (czyt. mity o "bohaterach")? Litości...

user
irenka 93.77.56.35 17:33:26 17-01-2017

Tez tak mysle

user
puknij się w czoło 95.132.9.188 18:11:21 17-01-2017
rozumiem że tablica pamiątkowa Szuchewycza na POLSKIEJ SZKOLE nr 10 we Lwowie to też kremlowska prowokacja leszczu? Czy może nawet nie wiesz co ten psychopata robił??
user
Heniu 80.128.107.229 20:22:23 17-01-2017
Ukrsiny nie bulo i nie bedzie 
user
S 37.45.244.225 20:41:24 17-01-2017

Russians did it!!! Debile

user
Tadeusz 212.160.172.83 17.01.2017

Widać po komentarzach jak kochacie Ukraińców, nie tędy droga, trzeba aby w Przemyślu na każdym skrzyżowaniu i w Medyce widniały bilbordy z tekstem np. "Ukraińcy Polska Was kocha", albo "Wołyń? Zostawmy ten problem Panu Bogu"

user
olga 93.77.56.35 18:55:58 17-01-2017

Kiedys babcja rozkazywala ze ta Wolyn byla sprowokowana czerwonymi soldatami zeby nigdy ukraincy nie mogli by sie odczysczyc od tego paskudstwa. Ale Pan nasz przebacza nam kiedy prosimy! Wy tez prebaczajce nam za tych draniuw, ktozy to zrobili.












pa

user
guest from east 89.162.139.28 17.01.2017

Довыпендривался

user
mark321 77.253.235.247 17.01.2017

ciekawe kiedy pan Baczyk za swoje wypowiedzi typu-ukraina jest aż po kraków itp zostanie personą non grata


user
Ms 188.146.10.38 17.01.2017

W Przemyślu go nie chcą, na Ukrainie go nie chcą, to kto go przytuli?

user
ottokar 83.22.9.106 17.01.2017
Zbieracie owoce  polityki wobec Ukrainy.
user
LIDIA 79.187.95.233 17.01.2017

Zapłata za Karpacką

user
Robert 94.254.146.104 17.01.2017

I tu pełno ruSSkich trolli! Boże, biedna ta Polska! Co do Chomy, to dobrze, że go nie wpuścili, niech leci do Rosji, ***

user
Piotr 185.25.123.145 17:25:47 17-01-2017

Robert czy zuwp wymyśli w końcu coś nowego, czy każdy kto przeciw wam to ruski troll???? według ciebie to za co dostał ten zakaz???

user
r-c 46.170.193.230 17.01.2017

Ukraińcy z nami skończą jak się trochę wzmocnią dzięki dolarom i broni z Ameryki! PiS-ioki  brońcie dalej Ukrainy.

user
mark321 77.253.235.247 17:52:04 17-01-2017
to za to ,że młodzież ukraińska dostaje w przemyskiej PWSW tylko 1300 zł stypendium.Za te pieniądze stać ich tylko na polskie papierosy LM oraz JACKA DANIELSA w lokalach. Jak tak można.Przecież mają jeszcze wiele innych potrzeb,powinni dostawać 5000!.Niedługo tylko ich będzie stać na studia bo dla polskich dzieci brakuje rodzicom pieniędzy


user
m&m 31.128.12.45 17.01.2017

Widocznie już go nie potrzebują. Oddał im pół miasta i już został odsunięty w kąt ??

user
Cezar 185.38.225.4 17.01.2017

To jest tak zwane uwiarygodnianie swojego człowieka w Polsce. Bardzo dziwna jest ta wolta w ostatnich 2 latach. Ale cóż,  pan każe sługa musi. Ile jeszcze razy Krzysztof zmieni sojusze ? 

Ulica Kocyłowskiego w Przemyślu dalej jest. Może czas usunąć  nazwisko kapelana ssmanów z murów przemyskich kamienic .

user
chemin 93.73.24.40 17.01.2017

Rosyjska agentura czyni wiele złego na polskich forach internetowych, licząc na ogłupienie jakiejś części forumowiczów.

user
ahahahahaa 185.25.120.101 20:23:09 17-01-2017

Raczej banderowska agentura, która coraz bardziej się u nas panoszy i stara się ludziom wciskać jakieś nieziemskie idiotyzmy.

user
POLAK 94.254.148.137 17.01.2017

P.Choma Powinien już ustąpic i zaczac pracowac jak kazdy inny zobaczy jak sie zyje w przemyslu

user
alan 31.128.16.21 21:31:46 17-01-2017
bardzo mądre słowa
user
giga 188.146.83.214 18:43:42 22-01-2017

Popieram!

user
Brendy B. 31.128.16.21 17.01.2017

Persona non grata na Ukrainie, poważnie …? Ale „w celu zapewnienia bezpieczeństwa” naszemu miastu to też taki zakaz powinien dostać. Na San Escobar nie ma zakazu, niech jedzie i tam zostanie włodarzem i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. 

user
jan 146.90.251.129 17.01.2017

 Na tym forum usuwają wpisy o konsulu honorowym Ukrainy w Przemyślu  i Piotrusiu Panie jego firmie

user
Cezar 185.38.225.4 22:27:38 17-01-2017

Nie dziwota. Duży sponsor.  Kasa misiu, kasa aaa !

user
JOLKA 83.31.68.39 22:34:07 17-01-2017

a mowia ze to nasi PRZYJACIELE:}

user
stop upaINIE 2015 83.145.186.17 17.01.2017

podziękujmy panu Scetynie i Kaczyńskiemu

user
Katia 79.187.95.233 18.01.2017

takie żeczy tylko dla naiwnych, nowa kampania Chomy jest skuteczna, znowu wszyscy na niego zagłosują bo biedaka nie wpuścili.

user
Hugo 89.64.41.40 18.01.2017

polish cunt deserved it

user
Ozzman 94.40.75.11 01:44:24 18-01-2017

Może Srom(a) to przeczyta i wyciągnie jakieś wnioski ?!?

user
Daro 31.128.16.209 18.01.2017

bardzo dobrze !!! wreśćie pozytywny ruch ukrainy !! Precz z Chomą !!

user
TOMASZ 146.90.251.129 18.01.2017

BOJKOTUJMY KONSULAT UKRAINY W PRZEMYSLU , ORAZ SKLEPY PIOTRUS PAN KTORYCH KONSUL HONOROWY JEST WLASCICIELEM

user
janusz 146.90.251.129 18.01.2017

Pan

Artur Wilgucki redaktor naczelny Życia Podkarpackiego. Panie redaktorze dlaczego w tygodniku który Pan firmuje swoim nazwiskiem  jest dokonywana cenzura postów internautów . Dlaczego utożsamia się pan z cenzura za czasów IIIRP. Radzę pamiętać ze ludzie są pamiętliwi i jeżeli popiera Pan to zaprzaństwo to historia i obywatele wystawią Panu rachunek . Z pozdrowieniem Janusz

user
Redakcja 83.14.14.139 18.01.2017

Osobom, które dziwią się, że treści niezgodne z prawem (w tym nawołujące do nienawiści), wulgarne czy naruszające powszechnie obowiązujące zasady moralne, są na forum ukrywane (nie: usuwane), przypominamy REGULAMIN

https://www.zycie.pl/forum/policy 

user
janusz 146.90.251.129 12:21:17 18-01-2017

Regulamin jest internautom dobrze znany wiec uświadamianie ich o nim jest co najmniej niedorzeczne to po pierwsze. Po drugie jest swoboda wypowiedzi, a w tych opiniach nie zauważyłem żeby ktoś nawoływał do nienawiści, a wprost przeciwnie do protestów  i bo bojkotu sklepów Piotruś Pan  z uwagi na to ze ich właściciel nie kryje się ze swoimi opiniami cytat: Ukraina nasza po Karków ; I po trzecie panie redaktorze żyjemy w Polsce i naszym świętym obowiązkiem Polaków jest obrona polskich interesów  na terenie Polski.

A tak na marginesie to kilkanaście  lat działająca firma spożywcza której właścicielem jest Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu,  która w tak  w spektakularny sposób pomnaża swój majątek na terenie podkarpacia  stwarza zagrożenie bezpieczeństwa państwa . Moim zdaniem i tutaj jest rola ABW do sprawdzenia tego fenomenalnego cudu gospodarczego.  Z pozdrowieniem dla redakcji


user
Cwzar 185.38.225.4 15:34:48 18-01-2017

Żeby stwierdzić że są niezgodne z prawem to trzeba iść do sądu i dostać takie zaświadczenie.  Hejehheeh

user
kl 89.230.199.113 18.01.2017

Pierwszorzędnymi bohaterami Ukrainy są nadal ci którzy walczyli z Polską i niekiedy podporządkowali się i współpracowali z Rosją. Hruszewski – ojciec narodu ukraińskiego – jest idealnym przykładem – przeszkadzała mu Polska, ale nie Rosja Sowiecka, której urzędnikiem się stał. Czci się i buduje pomniki faszyście ukraińskiemu – Banderze, a nie Petlurze, który postawił na współpracę z Polską, ale Ukraińcy go nie poparli. Fundament obecnego państwa ukraińskiego ma rdzeń antypolski, a nie propolski.  Stąd to skandaliczne zachowanie wobec pana Prezydenta Przemyśla. Zadaniem Polski jest wzmacniać rdzzeń propolski dla dobra relacji Polski i Ukrainy. Słowem polsko-ukraińska współpraca uda się, gdy na czele Ukrainy będą stały osoby w rodzaju Sahajdacznego i Petlury, a nie Hruszewskiego i

user
nick 195.5.32.120 16:59:35 18-01-2017

 Sztefan Bandera – ochrzczony żyd, unita. Greko-katolik ze wsi Ugryniw Staryj, niedaleko Kałusza, urodzony w okresie rządów austro-węgierskich w Galicji.

Ojciec: Adrian Bandera -greko-katolik z rodziny mieszczańskiej Moshe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bander. Roza, typowe żydowskie imię, czyż nie?

Matka: Mirosława Głodzińska – polska żydówka, takich żydów nazywa się jeszcze halachicznymi, czyli, że są po matce.

UWAGA! Pytanie: SKĄD u Słowianina, jakoby, może pojawić się nazwisko „BANDERA”. Jeżeli nie od Rumunów to co najmniej od słowa „bander(sza)”, to znaczy żyd(ówka) – właściciel(ka) burdelu.

A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „bandera (chorągiew)” ale w języku jidysh oznacza ono „priton” (spelunka, zamtuz, burdel-tłum.). I nie jest to słowiańskie nazwisko i nie ukraińskie. To jest włóczęgowskie przezwisko kobiety, która posiadała burdel. Takie kobiety na Ukrainie były nazywane „BANDERSZAMI”. Według zwyczaju narodu żydowskiego narodowość przekazuje się po matce a nie po ojcu, i ona przekazała swoje bezwstydne nazwisko któremuś z męskich przodków Stepana Bandery. Najprędzej samemu Stepanowi. Także i portret samego Sztefana Bandery nie pozostawia wątpliwości co do jego genetycznego żydostwa. Przy wzroście 159 centymetrów i przy przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma pytań.

user
bb 31.128.16.21 22:16:00 18-01-2017

Polsko-ukraińska współpraca uda się gdy w Przemyślu prezydentem zostanie Marek Rząsa, który ma  normalne i liberalne podejście do spraw, które od dawna niszczą to miasto. A przede wszystkim jest człowiekiem na poziomie i obytym nie to co obecny prezydent.

user
SOAD 94.40.75.11 01:03:52 19-01-2017

do bb - na jakim poziomie i z czym obytym, może w mordowaniu zwierząt ze szczególnym sadyzmem i niepojętym okrucieństwem ?!?

 

SZCZEGÓŁOWA LISTA WSTYDU - KTO GŁOSOWAŁ ZA UBOJEM RYTUALNYM - WEGANIZM.BLOX.PL

 

YOUTUBE.COM - STOP UBOJOWI RYTUALNEMU !

user
xx 31.183.235.176 09:50:42 19-01-2017

do kl  -  mądrze piszesz ! tylko by tak się stało naród ukraiński musi poznać własną  historię/ kiedy to w 1618 roku, kiedy Petro Konaszewicz-Sahajdaczny doszedł niemal do Moskwy, łącząc się z wojskami polskimi/   oraz  historię nie tak odległą jak - Semen Petlura - zapomniany bohater Ukrainy. Myślę jednak,że w programie nauczania młodzieży na Ukrainie nie wspomina się o nich - prawdziwych ukraińskich patriotach.

user
Były Wójt 83.31.11.145 18.01.2017

Prezydenci miast powinni wstrzymać współpracę z Ukrainą i odwołać wyjazdy na Ukrainę w ramach protestu. Pokażmy swój POLSKI HONOR.

user
Olga 93.77.56.35 00:46:31 19-01-2017

To kacapy rozpalajom wrogosc i nienawisc! To ich kremlowska polityka ta swinskie klamstwo, chcom wojny i chcom zabrac i Polske i Ukrainy pod siebie.

user
jolo 31.183.201.15 18.01.2017

Inteligent podobno, a zapomniał o starożytnym polskim przysłowiu: " Służ panu wiernie , o on ci pier.. ".  A tu bąka nie puścili, smrodu narobili. Chyba, że to prowokacja przedwyborcza?

user
MMMM 217.96.184.192 18.01.2017

P.Choma Powinien już ustąpic i zaczac pracowac jak kazdy inny zobaczy jak sie zyje w przemyslu

user
nick 195.5.32.120 18.01.2017

 Sztefan Bandera – ochrzczony żyd, unita. Greko-katolik ze wsi Ugryniw Staryj, niedaleko Kałusza, urodzony w okresie rządów austro-węgierskich w Galicji.

Ojciec: Adrian Bandera -greko-katolik z rodziny mieszczańskiej Moshe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bander. Roza, typowe żydowskie imię, czyż nie?

Matka: Mirosława Głodzińska – polska żydówka, takich żydów nazywa się jeszcze halachicznymi, czyli, że są po matce.

UWAGA! Pytanie: SKĄD u Słowianina, jakoby, może pojawić się nazwisko „BANDERA”. Jeżeli nie od Rumunów to co najmniej od słowa „bander(sza)”, to znaczy żyd(ówka) – właściciel(ka) burdelu.

A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „bandera (chorągiew)” ale w języku jidysh oznacza ono „priton” (spelunka, zamtuz, burdel-tłum.). I nie jest to słowiańskie nazwisko i nie ukraińskie. To jest włóczęgowskie przezwisko kobiety, która posiadała burdel. Takie kobiety na Ukrainie były nazywane „BANDERSZAMI”. Według zwyczaju narodu żydowskiego narodowość przekazuje się po matce a nie po ojcu, i ona przekazała swoje bezwstydne nazwisko któremuś z męskich przodków Stepana Bandery. Najprędzej samemu Stepanowi. Także i portret samego Sztefana Bandery nie pozostawia wątpliwości co do jego genetycznego żydostwa. Przy wzroście 159 centymetrów i przy przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma pytań.

user
Olga 93.77.56.35 00:58:38 19-01-2017
Ty kremlowski swinsk[ troll. Zabrali Krym.Teraz chces nasrac na przyjazn mendzy Polskom a Ukrainom. Unia Litwy Lotwy Ukrainu Polski tobje serdce gryzie? Stalina NEW chces? Nema go i nie bendge nigdy.
user
СБУ Олександр Ткачук 178.17.171.93 18.01.2017

"Підстав для такої заборони є чимало, це все відкрита інформація в медіа в Польщі та Україні. Рішення про заборону в’їзду було ухвалено тоді, коли він брав участь в антиукраїнських заходах у Перемишлі. Це не була разова випадковість. Ми дійшли висновку, що ця особа відверто й цілеспрямовано розпалювала міжетнічну та міжнаціональну ворожнечу і цілеспрямовано працює в такому напрямку, а це шкодить двостороннім відносинам між Україною і Польщею", – пояснив Ткачук причину заборони в’їзду.

Детальніше читайте на УНІАН: http://www.unian.ua/politics/1731012-sbu-poyasnila-chomu-mer-polskogo-peremishlya-stav-personoyu-non-rata-v-ukrajini.html

user
Maniek 185.25.123.165 18.01.2017

A zakazać wjazdu Ukraińcom do Polski.

Persona non grata dla wszystkich Ukraińców wyjeżdżających do Polski.

user
Irenka 93.77.56.35 01:02:56 19-01-2017
Nie boncz taki naiwny!!! myslisz tak przymitywnie!!!!
user
Michal z KIjowa 77.52.135.107 19.01.2017

Mi to jest bardzo przyjemnie, co teraz moi nieprzysacieli mezdy soba walcza. Kiedzys wspolnie tak powaznie spredzli.

user
Darek 94.40.44.230 19.01.2017

i jak się teraz prezydent czuje, powinien przemyśleć sobie kilka spraw wstecz i wyciągnąć właściwe wnioski tak aby nie narażać się na śmieszność...

user
twój 31.128.16.21 13:12:03 19-01-2017

Aby wyciągać wnioski i być konsekwentnym  trzeba być człowiekiem honoru i odznaczać się jakąś odrobiną przyzwoitości. Trzeba zrozumieć, że kiedy się szkodzi miastu i przynosi wstyd powinno się ustąpić. W sytuacji gdy mieszkańcy nie chcą kogoś kto się zasiedział na fotelu prezydenckim zamiast odpuść  - R. Ch. podstawia autokary swoich wyborców lub każe się przemeldowywać pracownikom zatrudnionym w urzędzie aby na niego głosowali. A teraz sztemp na cały kraj, że Ukraina stosuje sankcje wobec biednego polityka ... Jednym słowem, jak mówi staropolska mądrość:  "Napluj chamowi w twarz a on powie że deszcz pada" 

user
polak 94.254.146.91 19.01.2017

włazcie przemyskie siunki dalej ukraincom  do dupy a oni wam jeszcze pokazą,już sie panosza jak u siebie swołocz p.....na

user
Andrzej. 217.96.184.141 19.01.2017
Kiedy obniza oplaty za wode i scieki w Przemyslu.
user
Polska 194.230.159.183 19.01.2017

Ha ha ha jak to jest możliwe żeby Ukraińcy nie wpuścili swego ukrainca. Pewnie coś przeskrobal u swoich. Może im nie chce trochę Przemyśla dać 

user
Krystian 31.183.243.230 19.01.2017

Więcej im do du***y niech wchodzą 

user
adt 188.146.24.142 20.01.2017

Panie i Panowie - Choma to męczennik, niewinnie skrzywdzony przez wrednych banderowców z polskiego Lwowa, a on, wiedzcie, nawet pozwala na istnienie ukraińskiej szkoły w Przemyślu. Pozwala. Jakkolwiek dzieci z tej szkoły wciąż nie przeprosiły za Wołyn.  Ale jakie tam dzieci, 10-letnie dziewczynki to przecież banderowskie kurwy (zdaniem kumpli tego Pana). A więc męczennik, męczennik. Założę się, że jeśli za dwa lata do władzy dojdzie KOD czy Razem, to ten pan zmieni poglądy o 180 stopni. On tak po prostu ma. Jakoś trzeba sobie w tym zyciu radzić, no nie? A że czasy zrobiły się brunatne, to Pan Ch. się dostosował. Nic nowego, wie to każdy trochę bardziej rozgarnięty mieszkaniec Przemyśla. Acha, no i nalezałoby jeszcze zamknąć przejście graniczne w Medyce i okolicy, coby ta zaraza z tej wrednej niewdzięcznej Ukrainy się w tym bardzo chrześcijańskim mieście nie rozpełzła. Do dzieła, Panie i Panowie! Powodzenia!

user
nick 185.25.120.162 20.01.2017

Mer Lwowa chce wywozić śmieci do Polski

 

Mer Lwowa Andrij Sadowy, którego miasto od połowy 2016 roku nie ma wysypiska śmieci, zastanawia się nad wywożeniem odpadów za granicę, m.in. do Polski – poinformował lwowski portal Zaxid.net.

Sadowy oświadczył, że Lwów znajduje się w stanie "blokady śmieciowej", gdyż policja nie wypuszcza z niego śmieciarek, które wywożą odpady do innych miast. Wysypisko podmiejskie w Grzybowicach zostało zamknięte, gdy w czerwcu ubiegłego roku wybuchł tam pożar i osunęła się hałda śmieci, w wyniku czego zginęły trzy osoby.

- Rozmawiałem wczoraj z naszymi miastami partnerskimi (za granicą) i oczekuję na informacje od nich. W samej Polsce mamy dziesięć miast partnerów i żadne z nich nie odmawia przyjmowania lwowskich śmieci. Zapakujemy śmieci, wywieziemy za granicę, a tam zostaną one przerobione – powiedział Sadowy na konferencji prasowej.

Zaxid.net przypomniał, że miastami partnerskimi Lwowa w Polsce są m.in: Wrocław, Rzeszów, Kraków, Łódź, Lublin i Przemyśl.

Portal napisał też, że o problemie śmieci Sadowy miał rozmawiać z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą. Według portalu Choma mówił o tym we wtorek na konferencji prasowej, na której poinformował, że ukraińskie władze uznały go za osobę niepożądaną i nie przepuściły przez granicę.

user
egon 178.42.227.39 20.01.2017

Nie możliwe zeby swojego nie wpuscili.Przecież to tania propaganda która ciemny lud kupi,a prezia podbuduje.Jaki on dobry dla ukrów bo i dom,ulice,marsze,domek ogrodnika i tym pismem nagle jest rozgrzeszony.Czy piotrus w tym maczał palce???

user
ja 94.40.74.10 20.01.2017

Chomy nie wpuscili ale smieci chca wozic do nas chyba im sie calkiem cos w tych ukrainskich glowach poprzewracalo to nie jest wysypisko smieci !!!!!!!!!

user
omg 5.172.255.216 20.01.2017

A teraz jeszcze będą eksportować do Przemyśla śmieci z Lwowahttp://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/mer-lwowa-chce-wywozic-smieci-do-polski,708636.html

user
giga 188.146.83.214 18:46:47 22-01-2017
Skandal! Czysty SKANDAL!
nr 24/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium