Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przeworsk
Kobiety rządzą!
W poniedziałek, 9 marca, w sali narad Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się uroczyste spotkanie w ramach Powiatowego Forum Kobiet.
fot. Kamil Jacek Zarański
– Premierem naszego kraju jest kobieta, wojewodą i wicewojewodą także są kobiety, a kiedy wracamy do domu, kobiety też w nim rządzą! – żartował starosta przeworski Zbigniew Kiszka.

W ramach uroczystości odbyły się prelekcje i wykłady na tematy związane z życiem i funkcjonowaniem kobiet w dzisiejszym świecie, ich aktualną rolą w społeczeństwie, a także poświęcone zdrowiu, urodzie i zdrowemu żywieniu. Oprócz części merytorycznej przygotowano  również poczęstunek, a całość przebiegała w miłej i harmonijnej atmosferze. Była to już 13. odsłona Powiatowego Forum Kobiet, co świadczy o tym, że impreza ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu lokalnych wydarzeń społeczno-kulturalnych.

fot. Kamil Jacek Zarański
W ramach uroczystości odbyły się prelekcje i wykłady na tematy związane z życiem i funkcjonowaniem kobiet w dzisiejszym świecie, ich aktualną rolą w społeczeństwie, a także poświęcone zdrowiu, urodzie i zdrowemu żywieniu.

– Kiedy rodziło się święto kobiet, było ono wyrazem walki o równouprawnienie. Kobiety nie mogły głosować, ograniczone były ich ścieżki kariery i możliwości zarobkowania. Dziś premierem naszego kraju jest kobieta, wojewodą i wicewojewodą także są kobiety, a kiedy wracamy do domu, kobiety też w nim rządzą! – żartował starosta przeworski Zbigniew Kiszka. – Widzimy na tym przykładzie, jak ważną rolę w naszym współczesnym społeczeństwie pełnią kobiety. Niedługo to my, panowie, będziemy musieli walczyć o równouprawnienie – dodał.

    Wśród licznych, znakomitych gości forum znaleźli się m.in.: wicemarszałek województwa Wojciech Buczek, wicewojewoda podkarpacki Grażyna Borek, ks. dziekan Tadeusz Gramatyka oraz przedstawiciele związków rolniczych i kół gospodyń wiejskich.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium