Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Region, Korczowa
Pogranicznicy udaremnili przemyt luksusowego pojazdu
Na 450 tysięcy złotych oszacowano wartość pierwszego w tym roku samochodu, którego przemyt udaremnili funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
fot. serwis BiOSG
Luksusowy samochód wróci do prawowitego właściciela.

Pojazdem marki Land Rover Range Sport podróżował 40-letni obywatel Słowacji. Mężczyzna chciał wyjechać przez przejście graniczne w Korczowej na Ukrainę. Strażnikom granicznym do kontroli przedstawił pełnomocnictwo, które miało potwierdzić jego prawo do dysponowania autem. Ci szybko ustalili, że dokument jest podrobiony. Dodatkowo potwierdzili u czeskiej policji, że luksusowy pojazd jest poszukiwany, a ponadto okazało się, że kancelaria notarialna widniejąca we wspomnianym dokumencie nigdy takiego nie wystawiała. Wartość pojazdu (r. prod. 2016) oszacowano na 450 tysięcy złotych. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia policjantom z Radymna.

– Jest to pierwszy w tym roku pojazd pochodzący z kradzieży, ujawniony przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – informuje chorąży sztabowy Anna Michalska. – W ubiegłym roku strażnicy graniczni zatrzymali 134 pojazdy o wartości 7,5 miliona złotych, z czego najdroższy był Land Rover Range Sport ( r. prod. 2013) o szacunkowej wartości około 350 tysięcy złotych, zatrzymany przez strażników granicznych z Medyki – dodaje.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium