Życie Podkarpackie nr 17/2017 Życie Podkarpackie nr 17/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 119/2017, Sobota 29 kwietnia 2017 r., Piotra i Pawła
Opublikowano
Lubaczów, Cieszanów
Gospodynie z Cieszanowa samotnym matkom
Panie z Gminnego Stowarzyszenia Kół Gospodyń w Cieszanowie ruszyły z pomocą samotnym kobietom, które, z różnych względów, nie mają własnego domu, gwarantującego spokojne życie im i ich dzieciom.
fot. UMiG Cieszanów
Specjały przygotowane przez panie ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń w Cieszanowie trafiły na świąteczny stół w Domu Samotnej Matki w Rzeszowie.
Pięknym gestem była reakcja kobiet z lokalnego Gminnego Stowarzyszenia Kół Gospodyń na przedświąteczny apel Fundacji „Info gmina”, która zainicjowała akcję „Kobiety kobietom ofiaruj serce samotnym matkom”, do udziału zapraszając koła gospodyń z całej Polski. Celem było przekazanie mieszkankom domów samotnej matki skromnego upominku w postaci tradycyjnego świątecznego dania. Te wspomniana fundacja zadeklarowała dostarczyć do potrzebujących wsparcia kobiet. I tak się stało. Stowarzyszenie Kół Gospodyń z Cieszanowa przygotowało sztandarowe dania, które powinny się znaleźć na wigilijnym stole w każdym domu.
fot. Kamil Jacek Zarański
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich sprawdzają się w każdej sytuacji, także na sztandarowej imprezie miejscowości – Cieszanów Rock Festiwalu. Na zdjęciu stoisko gastronomiczne, do którego ustawiały się długie kolejki chętnych, a panie wydające jedzenie nie nadążały z obsługą.

Gołąbki, ciasta i ciasteczka, pierogi, tradycyjna ryba i uszka i wiele innych starannie przygotowanych przysmaków stanowiło piękny dar płynący prosto z serca. Wszystkie te specjały trafiły na świąteczny stół w Domu Samotnej Matki w Rzeszowie. Jak poinformowała Agnieszka Kopciuch z Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów, lokalne koło gospodyń było jedynym z naszego regionu, które wzięło udział w inicjatywie.  Mieszkanki gminy włączyły się do akcji po raz pierwszy, a w przygotowania włożyły całe serce.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Weźmiesz udział w Bike Town 2017?
  • Tak, to świetna impreza
  • Jeszcze nie wiem
  • Nie, mam inne plany
nr 17/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium