Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2017, Poniedziałek 24 kwietnia 2017 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Miasto nie chce nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej?
Oferta jest bardzo konkretna. Jest już nawet gotowa nazwa: Arena Przemyśl. Firma ABM Wschód sp. z o.o. proponuje władzom miasta budowę nowoczesnej, wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Sanockiej. Zapewnia, że zdobędzie 75 procent pieniędzy na to przedsięwzięcie i stworzy projekt obiektu za darmo. Miasto milczy...
fot. ABM Wschód sp. z o.o.
Tak miałaby wyglądać wielofunkcyjna hala sportowo-widowiskowa przy ulicy Sanockiej w Przemyślu.
2008 rok. Przedstawiciele tarnowskiej spółki ABM Solid zapukali do drzwi przemyskiego magistratu. Dostali zielone światło od prezesa całej grupy kapitałowej Marka Pawlika na zaproponowanie władzom miasta w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego budowy kompleksu hotelowo-basenowego, którego głównym elementem miał być aquapark. Miało się to odbyć na zasadzie: miasto daje teren, firma buduje. – Nie znalazło to żadnego oddźwięku wśród miejskich decydentów, więc sprawa umarła śmiercią naturalną. Projekt mieliśmy gotowy, więc (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
26 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ja 5.174.16.199 03.01.2017

Bo tu jest ciemnogród i zacofanie razem z władzą na czele! NIC TU NIE ZROBIĄ! Ważne jest tylko to żeby brać kasę co miesiąc i wegetować ja umieralni!Na Monte już jedna jest, władza się tam niebawem uda! Powodzenia Panie Prezydencie

user
q 94.40.44.230 03.01.2017

nie chcą bo nie zarobią , to pokazuje kim oni są

user
Dada 31.128.16.209 03.01.2017

Prezydent nie chciał skorzystac :) Bo przecież przyjaciel za wschodniej ściany był by nie zadowolony :)

user
zły 31.128.12.45 03.01.2017

R. Choma zrób do cholery jakiś użytek z tego..... zrób cokolwiek !!!

user
kolo 31.183.215.81 03.01.2017

A czy nie można by było upiec 2 pieczeni na jednym ogniu była by arena i w ramach umowy firma by musiała dokończyć tego szkieletora na na kopcu tatarskim...

user
ob 178.235.40.112 03.01.2017

dawać mi tu jakiś pomniczek, najlepiej z klaczą.  Albo kościół

user
nosz kurwa 185.18.133.5 03.01.2017
Jakby to była propozycja od kabanów to zaraz by stali na baczność. Wywalić tą ukraińską śmietankę z UM!
user
Gość 31.175.238.146 03.01.2017

Ku...a niech nasz prezydent się wezmie do roboty proponują coś niech się godzi a nie ze nasze miasto umiera brak słów

user
oifughlfsk 31.183.214.139 03.01.2017

bo kurwa mohery same w miescie zostaly a anty prezydent miasta słucha tych oto kobitek i stanowczo nie chce rozwijac naszego miasta bo po co ? tak najlepiej robic w miescie to co nie trzeba za grube miliony zł a dla rozwoju sportu i dla młodziezy nic niech spaja pija kradna niz maja spedzac czas w trybie sportowym masakra gdzie my zyjemy

user
Tadeusz 185.38.225.7 03.01.2017

Firma ABM Solid jest bankrutem, wartość firmy to minus 166 mln, co wy tak od razu ujadacie.

Odgrzewanie tematu z przed 8 -mu lat ma chyba tylko na celu podgrzanie antagonizmu wśród Przemyślan, a teraz właśnie jest czas by się jednoczyć, bo jak nam Rzeszów zabierze Izbę Celną i chyba Urząd Skarbowy, to będziemy wtedy tylko mówić: "Miałeś chamie złoty róg, a został ci jeno teraz tylko sznur".

user
szydzi 31.128.12.45 07:06:24 09-01-2017

Ciekawe czy jak propozycja była składana w 2008 roku też była bankrutem i jest już nim przez 9 lat ???????!!!!!!

user
sportowiec 178.43.102.229 03.01.2017

No cóż nowoczesna hala i to widowiskowa. To brzmi w Przemyślu jak bajka z tysiąca jednej nocy. Nie będę opisywać  osiągnięć gospodarczych tego pana przez niemal 14 lat bo szkoda słów i czasu. Ale jak budować halę z prawdziwego zdarzenia kiedy nie potrafią wybudować jednego zwykłego otwartego basenu ,  lodowiska z prawdziwego zdarzenia do gry w hokeja . Za co się wzięli to spieprzone i tak : Czuwaj niby już  stadion miejski przebudowany za unijne pieniądze ( ponad 3,5 mln) , nie działające oświetlenie , nie nadająca się do gry płyta boiska poprawiana dwukrotnie ,  sanitariaty i szatnie poprawiane dopiero przed meczem młodzieżówki z Irlandią.   Juwenia -  dopiero po kilku latach coś dobudowują i poprawiają , Polonia - stan szczególnie trybun tak skandaliczny że brzydzę się od lat tam chodzić, Obecnie planują przebudowę tego dziadostwa za 500 tysięcy , a więc za tą sumę można będzie postawić jeszcze jeden pomnik np. 8 metrowy Kaczyńskiego . O poziomie przemyskiego sportu nie piszę bo szkoda czasu , ale jaka władza taka gospodarka , taki poziom sportowy.

Tylko pytam ile nas podatników kosztował ten wyciąg i zjazd narciarski. Myślę że po latach corocznych dopłat do tego dziadostwa można było uzbierać już  niezłą sumkę i wybudować halę z prawdziwego zdarzenia . Przypominam że Bircza od kilku lat posiada niezła halę sportową a Przemyśl gówno , jak gówniane były od 4 kadencji te obietnice wyborcze , w tym budowa hali sportowej. Pa

user
erty 37.47.78.104 04.01.2017

Wsi spokojna wsi wesoła .

user
hujwpis 172.58.24.189 04.01.2017
jebany ciemnogrod pisowski ..  lepiej wybudujcie nowe kosciolki...choma i reszta spolki z  urz.miasta powiescie sie ....
user
seba z Przemyśla 91.240.223.13 21:34:07 04-01-2017

nie lubię Cgomy ale on kościołów nie wybudował :)

user
Ja 185.18.134.32 04.01.2017

http://www.abmsolid.eu/  w upadłości układowej ;) Szczęść Boże.

user
JBC 83.31.38.115 04.01.2017

Przemyśl . . . Aquaparki nie wiadomo dla kogo oni chcą śmierci wyludnienia.

user
g 37.247.225.83 04.01.2017
hihi... ABM Wschód Sp. z o.o. - kapitał 10000zł

tak, tak... niech budują
user
... 85.89.174.196 10:38:40 04-01-2017
Kapitał zakładowy. A co to jest. Rozwiń temat.
user
g 37.247.225.83 11:17:10 04-01-2017
odpowiedzialność... chyba troszkę świadczy o wiarygodności firmy
user
x 31.128.12.45 07:07:51 09-01-2017
Zobacz w którym roku była składana propozycja.....
user
Gitarzysta 178.43.102.123 04.01.2017

W Przemyślu planowana jest też sala koncertowa na ok. 500 miejsc, ze studiem nagrań, ze sceną dla teatru i opery, są na to środki z zewnątrz, miasto nie da ani grosza  i .... też się komuś nie podoba, bo stawiają kłody pod nogi inwestorowi. To się nazywa przemyskie podejście do tych, co chcą jeszcze coś w tym mieście robić.  Leczcie się ludzie, wasza niska samoocena nie może utrudniać innym życia. Czyjeś zaangażowanie, inicjatywa, dobre pomysły naprawdę nie mają na celu wykazywać wam własnej ignorancji i indolencji.

user
Głos Przemyśla 185.25.123.184 04.01.2017

Panie Prezydencie!  Czas pomyśleć o Polakach którzy tu mieszkają i coś dla nich zrobić!!! Bo wstyd tak pracować jak do tej pory!

user
Dd 46.134.110.6 05.01.2017

Brak słów 

user
ciekawy 88.105.16.42 06.01.2017

PAN PREZYDENT ROBI TO DLA MIESZKAŃCÓW PRZEMYŚLA KTÓRA JEST POŁOWA UKRA IŃCÓW . Szkoda że jak kiedyś miałem komunie z jego córka z katedrze to PAN CHOMA SIEDZIAŁ Z TYŁU GDIZE POWINIEN Z PRZODU SIEDZIEĆ.  TRAGEDIA PANIE PREZYDENCIE.  WEŹ ZEJDŹ Z ROLI PREZYDENTA BO NIC DOBREGO NIE ZROBIŁEŚ TYLKO MIASTO ZADLUZYLES GORZEJ NIŻ BYŁO..... 

user
rezidentevil 194.168.147.162 06.01.2017
300 a kurwy w tunelu.a i zniesc immuniteet.przeciesz juz to wiesz
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium