Życie Podkarpackie nr 17/2017 Życie Podkarpackie nr 17/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 121/2017, Poniedziałek 1 maja 2017 r., Józefa i Filipa
Opublikowano
Przemyśl
Przemyśl chce rozszerzenia granic
Z udziałem m.in. przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu Lucyny Podhalicz i prezydenta miasta Roberta Chomy w sali plenarnej przemyskiego magistratu odbyło się spotkanie podsumowujące połowę kadencji obecnych władz. Przedstawiono, co już się udało zrobić, a co jest zaplanowane na kolejne dwa lata.
fot. Mariusz Godos
Pod koniec 2016 roku w sali obrad władze miasta przedstawiły dokonania za minione dwa lata i plany na kolejne dwa. Od lewej: przewodnicząca rady miejskiej Lucyna Podhalicz, prezydent Przemyśla Robert Choma, jego zastępca Janusz Hamryszczak.

– Czas wielkich inwestycji w mieście na razie się skończył. Przyszedł czas na mniejsze.  Chciałbym powiedzieć o obiecywanych cięciach w urzędzie miejskim, które wciąż wdrażamy. W dwóch ostatnich latach realizacja miejskiego budżetu przebiegała przy zachowaniu wskaźników wynikających z ustawy o finansach publicznych. To znaczy, że wydatki bieżące (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
27 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
rtyu 37.47.75.58 03.01.2017

 A jakie to były te wielkie . Ile osiedli zbudowano , ile fabryk ,żłobków , przedszkoli itd . Na razie to pozamykano wszystko co się dało .

user
soia 94.40.75.11 20:37:28 03-01-2017

No co Ty człowieku za bzdury opowiadasz ?!? A co z największą i sztandarową inwestycją ostatnich lat jaką jest oczywiście wyciąg narciarski czy też np. teraz niedawno wspaniałe kąpielisko koło lodowiska, to co ?!?

user
Celnik Mateusz 83.31.185.42 03.01.2017

I po kiego wuja poszerzac miasto jak w tym od kilku lat nic się nie dzieje, dla tych 60 bocianow co są u fedaczynskiego?? Izbę celna przekutali więc nowy temat zastepczy'.............

user
xx 31.183.235.176 20:27:14 03-01-2017

do Celnik Mateusz  - jak to po co ?wzrost dochodu z podatków od nieruchomości dla miasta.Kasa miejska pustką stoi a urzędasów trzeba na posadach utrzymać.

user
mieszkaniec 46.170.193.230 03.01.2017

NIEUDACZNIKI!Przynajmniej naprawcie ulice między innymi Tatarską.Wstydu nie macie!

user
soia 94.40.75.11 20:45:18 03-01-2017
A nie wystarczy Ci sam kopiec ''naprawiony'' ?!?
user
Realista 87.105.244.72 03.01.2017

Radni,Prezydenci,gdyby mieli troszkę ambicji winni złożyć mandaty i szukać pracy.

Zero inwestorów,brak wizji,brak zachęt dla biznesu.

 Gdzie te  Pisowskie  firmy, deszcz pieniędzy na inwestycje? 

Kończcie i wstydu oszczędźcie.

user
ty 5.174.16.199 03.01.2017

Choma przestań mydlić oczy nam Mieszkańcom! Wiemy że kolejna kadencja się zbliża ale rozliczymy Cię przed końcem kadencji! Miasta już nie ma!

user
soia 94.40.75.11 21:01:06 03-01-2017
No nie kurde,może jeszcze trochę jest, gdyż, co nieco zostało do wycięcia tudzież zdemolowania i sprofanowania na ten przykład oprócz naszego pięknego niegdyś rynku starego miasta czy też Kopca Tatarskiego itp. A może by tak pójść za ciosem i przerobić i ''ulepszyć'' coś jeszcze np. Katedrę, Wieżę Zegarową albo Most Kamienny itp. itd. etc.
user
Tajny z U M przemysl 94.254.178.32 03.01.2017

Poszerzają granice żeby Ukraincowi za porę gorszy po koleżeński nowe tereny pod sklepy pozostawiać . Tak się biznesy robi hehe frajerzy 

user
... 85.89.174.196 11:42:26 04-01-2017

O to to to. Lepiej tego ująć nie można. Granice trzeba było robić 16 lat wstecz. Teraz to po ptokach.

user
przem. 178.43.102.229 03.01.2017

Rozumiem brak samokrytycyzmu ale to co opowiada ten Ch. przekracza wszelkie granice absurdu , śmiech.  Posadził obok siebie jako przyzwoitkę Podhalicz z d. Hałasik  i tego Hamryszczaka  i nadal  fantazjuje  na zasadzie baju baju będziesz w przemyskim raju.  No cóż można i tak , wobec tego w największym skrócie pytam : ilu przedsiębiorców  zainwestowało od prawie 9 lat w tej niby ekonomicznej strefie ( za prawie 23 mln. zł ) , ilu zatrudniono bezrobotnych,  ilu mieszkańców wyjechało za granicę za pracą , głównie Anglia ,  Irlandia , Niemcy ?. Pytam dalej , gdzie hala sportowa , gdzie choć jeden przyzwoity otwarty basen ,  Dalej , ile wyremontowano kamienic poza Rynkiem i centrum miasta ? Jeśli uważa się że te dwie drogi obwodowe załatwiają  sprawę to gratuluję poczucia humoru. No cóż ,  można i tak , lać wodę , picować , fantazjować ,  budować dalej ,  otwierać , święcić i pomniczki : szwejka ,

pieska , konika , huzara , ułana , sybiraków , w planie dalsze pomniki np. smoleński czytaj Kaczyńskiego ,tablice poświęcone kolejnym

ba , puste nie tylko mieszkania ale cale kamienice np. dawna Tomaszewskie j przy pl. Konstytucji . No cóż jeśli się uważa że  same szmateksy , kebaby , pizzerie , myjnie samochodowe czy apteki są dużymi inwestycjami i dzięki temu  będzie miasto  się rozwijać  to  gratuluję  wyobraźni i dobrego samopoczucia . Gratulacje. Na resztę szkoda czasu i słów.










user
Tadeusz 185.38.225.7 03.01.2017

Jak człowiek lubi srać we własne gniazdo. Jestem pod wrażeniem Państwa komentarzy.

user
przem. 178.43.102.229 23:27:06 03-01-2017

Od kiedy to prawda jest sraniem. Napisz o osiagnieciach faktycznych tej władzy , tego pana Ch. , a nie o duperelach , drobnicy,

user
już czas 185.25.123.145 04.01.2017

Choma do radnych - ok Panie i Panowie pierwsza połowa za nami jakoś poszło, już od dziś zaczynamy obiecywać bo wybory niedługo!!! Zatem czas obiecanek i wmawiania ludziom że jest dobrze czas zacząć!!! Pamiętajcie obiecujcie wszystko czego wyborcy sobie zażyczą a Ja wam mówię że WYBIORĄ i tak do emerytury.... 

user
Jan 46.112.226.111 04.01.2017

Choma kolejną kadencję nic nie zrobił. W mieście nie widać żadnych zmian, chodniki krzywe, brudne, latem brzeg Sanu zarośnięty, brak dobrego oświetlenia bo oszczędza i doświetla miast witrynami sklepów. 

user
obserwatorxx 94.254.151.193 04.01.2017
user
wfggf 31.183.214.139 04.01.2017

kurwa banda zlodzieji niszcza tak piekne miasto tylko zamiast inwestowac w miejsca pracy by sciagnac mlodziez ktora ucieka z tej dzungli wesprzec klub by rozwijala sie mlodziez postawic na sport bo teraz mlodziez idzie w tym kierunku nowa hala sportowa a nie kurwa koscioly i poszezac granice nikomu z nas nie potrzebne tylko dla was zeby wiecej z podatkow do koryta wplywalo

user
xyz 89.230.76.39 04.01.2017
jakby wybudowali jakieś nowe miejsca pracy, to rozumiem rozbudowę miasta, ale po co? zero jakichkolwiek inwestycji w rozwój miasta, społeczeństwo w Przemyślu i okolicach się starzeje, młodzi w tym ja tracą nadzieję, że cokolwiek ich tutaj czeka. Jadąc na studia uświadomiłam sobie, że nie mam po co tutaj wracać, na bezrobocie? Każdy kto może tylko ucieka z Przemyśla, bo co róż coś zamykają, słuchać tylko jak coś bankrutuje i jest zamykane, nie słychać jednak żeby ktoś chciał zainwestować. Tworzą się jedynie sieci sklepów, ale pytanie: skąd wziąć pieniądze żeby kupować cokolwiek w tych sklepach, a pracownicy zarabiają po 1300 zł i muszą utrzymać za to swoje rodziny. Ale najbiedniejsi są zawsze Ci, którzy najwięcej zarabiają..  to jest przykre. ;)
user
Joa 94.40.33.221 00:02:47 08-01-2017

nie, no studentka rozjechałaś mnie, o jakim "różu" piszesz, do policzków, czy na usta?, bo co "rusz" pisze się w ten sposób, pochodzi od ruszania, bądź poruszania. Jacy studenci taka władza, którą sobie sami uparcie wybieracie więc czego biadolicie. Taką samą porażką są wasze biadolenia jak i poczynania władz.

user
poszerzenie 195.85.249.110 04.01.2017

Tylko kto chce z własnej nieprzymuszonej woli iść do Przemyśla ... wystarczy popatrzeć co zrobili z Kruhelem. Obiecywali złote góry  a wyszło jak zawsze. Nawet z Celnikami nie potrafią sobie poradzić Rzeszów i Towarzysz Ferenc pomimo, że nie z obozu rządzącego już sprawę zaklepał a nam sam Marszałek nie pomoże i dalej jesteśmy bici. A gdzie nasi posłowie ??? tylko jeden Bakun pozostał którego jeszcze coś obchodzi, pozostali maja to miasto za nic. Przyjadą na święta i poopowiadają nam wspaniałe historie pod pomnikami. Zero zainteresowania, ogony podkulone bo jak można się postawić. Żal mi tego wsanialego pięknego miasta bo tu się wychowałem, ale niestety patrze już na jego nieuchronny upadek. A to przyłączenie to respirator ale już chyba pacjent nie jest do uratowania .

user
LOLO 94.40.44.231 04.01.2017

GDZIE BASEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
joa 94.40.33.221 00:06:54 08-01-2017
ukraińcy się w nim kąpią
user
radca 31.183.197.173 04.01.2017

Zastanówcie co chcecie.  Po pierwsze dobrze  dla miasta już było i był to okres komuny.    Po drugie nie jest tak że Choma nic nie zrobił, mniej lub bardziej trafione inwestycje były. Jeśli był nadal wybierany to miał prawo przepuszczać  że mieszkańcy popierają jego punkt widzenia. Po trzecie, Choma robi co może rozbudowując  administrację , szeroko rozumianą.  Cel  jest dwojaki, zmniejsza bezrobocie i buduje system uzależnień  pomagający mu w  wyborach. Zadłużone miasto nie stać na żadne inwestycje, choć coś  zrobi na pewno przed wyborami.     Jeśli mieszkańcy będą mieli dość  to go pogonią  w wyborach. Tylko czy na pewno będą mieli go dość? Co zrobi nowy prezydent?  Jeśli postawi na zmniejszenie zatrudnienia  , likwidację jednostek  zwłaszcza tych które miasto  nie musi utrzymywać   aby wygospodarować jakieś pieniądze to wzrośnie bezrobocie i niechęć tych co stracą  pracę. Osobiście  uważam że należy  zmienić osobę na  stanowisku Prezydenta.  Tylko na kogo?  Kontynuatora jego polityki?   Czy mieszkańcy wybiorą kogoś  kto powie że jedyna  nadzieja dla miasta to oszczędność?

Ponadto kto ma kasę to ucieka z miasta, jeśli nie wyjechali gdzieś dalej  to mieszkają  w wybudowanych domach  na  obrzeżach,  czy oni się opowiedzą  za rozszerzeniem miasta, po co im to jest potrzebne? Żeby płacić więcej podatku, więcej za wodę, za wywóz śmieci itd.?


user
ja 94.40.33.221 00:11:23 08-01-2017
radca z jednym Ci się udało i to całkiem przez pomyłkę: "Jeśli był nadal wybierany to miał prawo przepuszczać", chodziło Ci o pieniądze podatników?
user
rtuy 37.47.101.19 05.01.2017

AqaPark Chełm


     http://www.akwaparkchelm.pl

  

   Można ? można . W czym gorszy był Przemyśl .

user
spp 31.128.21.66 05.01.2017

Oczywiście, granice trzeba poszerzać! Wszystkie chodniki już zajęte zaparkowanymi samochodami, mało. Trzeba rozbudować ten wielki parking, może turyści wielbiciele zwiedzania parkingów, fani hałasu i wdychania spalin wreszcie gromadnie zjadą do Przemyśla.

Sonda
Weźmiesz udział w Bike Town 2017?
  • Tak, to świetna impreza
  • Jeszcze nie wiem
  • Nie, mam inne plany
nr 17/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium