Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
BOLESTRASZYCE
3-letni Wiktorek ma poważną wadę serca. W Bolestraszycach impreza na jego rzecz
Pod hasłem „Wieczór Talentów – Wieczorem Nadziei dla Wiktorka Wojnarowskiego” w Villi Bolestraszyce przez dwa dni odbywać się będą imprezy charytatywne na rzecz chorego chłopczyka z Sanoka. Każdy może pomóc!

Wiktor Wojnarowski nie ma jeszcze skończonych 4 lat. Tuż po urodzeniu lekarze zdiagnozowali u niego poważną wadę serca – HLHS, czyli Zespół Hipoplazji Lewego Serca, wadę polegającą na niewykształceniu prawidłowo lewej komory serca i struktur z nią związanych, takich jak aorta i zastawki. Kilkanaście dni po urodzeniu Wiktorek przeszedł pierwszą skomplikowaną operację ratującą życie, przeprowadzoną metodą Norwooda, którą wykonano w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. Potem na stole operacyjnym lądował jeszcze kilka razy. Wiktor wciąż przebywa w szpitalu w Krakowie – Prokocimiu, obecnie na oddziale kardiologii. Pojawiło się wiele powikłań. Rodzice skontaktowali się z prof. Edwardem Malcem z kliniki w Muensterze w Niemczech, który po zapoznaniu się z obszerną dokumentacją medyczną wskazał, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie reoperacji serca. Ta miałaby się odbyć niebawem, bo w drugiej połowie marca br. Koszt leczenia niemiecka klinika oszacowała wstępnie na 31 tys. 500 euro. W związku z tym do akcji zbierania pieniędzy na operację włączyły się fundacje, instytucje, stowarzyszenia czy osoby prywatne. Dołączył i hotel Villa Bolestraszyce.

14 i 15 marca br. dla wszystkich, którzy odwiedzą Bolestraszyce, organizatorzy akcji charytatywnej przygotowali szereg atrakcji. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na operację serca  Wiktorka Wojnarowskiego. – Liczymy na wszystkich ludzi wielkiego serca. Tak mało potrzeba, by pomóc! – podsumowali organizatorzy.

Pomóż Wiktorkowi

Jeśli ktoś zechciałby finansowo wesprzeć rodziców Wiktora Wojnarowskiego, którzy zbierają fundusze na operację synka, może także dokonać wpłat na konto:

PBS Bank 20 8642 1184 2018 0037 4228 0008 z dopiskiem „Dla Wiktorka”.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium