Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl, Korczowa
Celnik „Szybki” sprzedawał papierosy z przemytu?!
Funkcjonariusz celny z Oddziału Celnego w Korczowej Lucjan L. nie został przyłapany na gorącym uczynku. Prokuratura, posiadając wystarczająco mocne dowody, wydała nakaz zatrzymania go 3 marca br.
Rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu, młodszy rachmistrz celny Edyta Chabowska potwierdziła zatrzymanie Lucjana L.: – To prawda, jeden z funkcjonariuszy z Oddziału Celnego Korczowa został zatrzymany przez policję na polecenie Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. My, jako Służba Celna, nie posiadamy uprawnień  do realizacji czynności zatrzymania swoich funkcjonariuszy w przypadku podejrzenia popełnienia przez nich przestępstwa.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.182.87.211 11.03.2015

>...jeden z funkcjonariuszy z Oddziału Celnego Korczowa został zatrzymany...<

Jeden, słownie jeden???

Niesamowite!

user
SG 185.18.135.49 11.03.2015

jak na razie jeden, ale jak poczytamy to jest już druga osoba z tego samego magazynu, a sprawa ma charakter rozwojowy, zaczynają sypać Ci którzy wiedzą o innych .... bardzo dobrze, dobrać się złodziejom i oszustom do doopy, każdego celnika prześwietlić! Co się dziwić skoro jest kolejny nabór ludzi, kolejnych oszustów , tylko będa musieli sie najpierw dotrzeć pod okiem już skorumpowanych..... a jak tam Sebastian Z. Sypie koleżków jak nigdy, naczelnik juz sobie siedzi.....

user
kleo 188.47.127.65 11.03.2015

Te papierosy to nic w porównaniu z jego powiązaniami. Powinni go dobrze przepytać o kierowników którym dawał cześć kasy, o tych którym załatwiał wódkę i papierosy.

user
kasander 31.182.87.211 11.03.2015

Tzn. kto go ma przepytać?

Ci z "układu" czy spoza?


user
hołek 188.47.127.65 11.03.2015

Nawet sam SZARAMA, zamawiał u szybkiego wódkę. Dzwonił i mówił tak..... potrzebuje dobrą książkę. Szybki wiedział, że chodzi o dobrą ukraińska wódkę.

user
ck 79.139.108.87 11.03.2015

akurat jeden miał pecha na pewno się załamie on jego garb

user
ktoś 91.240.136.3 11.03.2015

Prokurator niby wynik ma, ale jaki to każdy kumaty wie- żaden.  POLSKA myśląca się śmieje z prokuratora i jego działań ha ha żenada. Postraszyc kogoś kto nic nie ma, nie mogąc złapać ludzi, którzy obrobili nas na miliony złoty.  Bicie brawo prokuratorów i całej Polsce.

user
kasander 31.182.87.211 11.03.2015

No, ja słyszałem, że podobno nasi prokuratorzy  są 'wybitnymi profesjonalistami, jednymi z najlepszych w kraju' - więc... już przygotowuję się wraz z pozostałymi obywatelami do zapłacenia odszkodowań za ich profesjonalizm podobnie jak to było w przypadku tych "niewinnych celników i strażników SG"  z Korczowej.

user
śmiech 5.185.209.1 12.03.2015

37 kartonów. To jakiś żart, szaszłyk wywoził 20 jak przywoził celnikom obiad z Cykady, fajkę dostawał od brudasa albo szybkiego. Szybki przez okres kiedy był magazynierem głównym a potem zmianowym wywiózł  co najmniej kilkanaście tysięcy kartonów. Najwięcej wywoził kiedy rządził pryszczaty ze ślepym. Wszyscy kierownicy o tym wiedzieli i zamawiali u niego lepszy gorzał albo cygar.

user
bartosz 5.185.209.1 12.03.2015

Jak zatrzymają bracie, matołka, latarnie, szramę, krasnala trzon korupcji w urzędzie to będzie znak, że prokuratura walczy z korupcją. Teraz walczy nawet nie z płotkami tylko z kijankami korupcji.

user
LEON 5.185.209.1 12.03.2015

Winni wspierania i tolerowania korupcji w przemyskim cle.

  łysy laluś w ramach konsekwencji awansował do ministerstwa finansów,

krasnal, odwołany ze stanowiska, żadnych konsekwencji,

latarnia kieruje urzędem, żadnych konsekwencji.Ludzie którzy stali na czele zorganizowanej grupy przestępczej tz grupy lubaczowskiej, która z łapówek zrobiła sobie stałe źródło dochodu.

Bracie, stracił stanowisko, żadnych konsekwencji

Matołek stracił stanowisko, żadnych konsekwencji

PROKURATURA POWINNA SOBIE ZADAĆ PYTANIE? CZY UTRZYMYWANIE LOKALNYCH PROKURATUR, KTÓRE NIE POTRAFIĄ STAWIĆ CZOŁA KORUPCJI O KTÓREJ WIEDZĄ NAWET SPRZĄTACZKI NA ODDZIALE, MA SENS?


user
lolek 94.40.75.10 14.03.2015

ten szybki miał chyba jakiegoś przełożonego 

user
OLA 31.128.8.28 14.03.2015

ZARTRY TO

user
do lolek 31.63.15.109 15.03.2015

Miał przełożonego, zawsze się ma na granicy przełożonego. Jednak jak mu płacisz albo dajesz dobre fanty to on nic nie widzi.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium