Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl
Nie chcemy strzelnicy w sąsiedztwie domów!
– W całym kraju nie ma chyba strzelnicy w centrum miasta. Jak zaczynają strzelać, nie możemy otworzyć okien. Huk jest niemiłosierny. A i przy zamkniętych czasami nie da się wytrzymać. Zwłaszcza, kiedy słychać serie z karabinu maszynowego – skarżą się mieszkańcy kilkunastu ulic w pobliżu strzelnicy na terenie Ligi Obrony Kraju przy ulicy Słowackiego w Przemyślu.
fot. Mariusz Godos
Mieszkańcy ulicy Słowackiego i kilkunastu innych, znajdujących się w pobliży strzelnicy LOK-u, zostali potraktowani przedmiotowo. Ich argumenty o tym, że hałas bardzo uprzykrza im życie, do nikogo nie docierają...

Strzelnica sportowa LOK-u funkcjonuje już od ćwierć wieku. Kiedy LOK przeżywał prosperity, była wręcz oblegana. W momencie przejęcia przez WORD-y głównych obowiązków związanych ze szkoleniem kandydatów na przyszłych kierowców, LOK usunął się w cień, ale strzelnica nie straciła na atrakcyjności. Wciąż działa na wspomnianym terenie przy Słowackiego, z której korzystają przede wszystkim zawodniczki i zawodnicy Klubu Sportowego „Twierdza” Przemyśl. Obiekt wykorzystywany jest też do ćwiczeń służb mundurowych różnych formacji. I o to największe pretensje mają okoliczni mieszkańcy (...)

fot. Mariusz Godos
Strzelnica sportowa przy LOK-u działa od ponad 25 lat.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
61 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
miki 193.242.143.67 29.11.2016

Komu tak naprawdę przeszkadza szczetnica bo moim zdanie to sztuczny protest.

user
hsduhfv 31.128.21.77 17:59:16 30-11-2016

ludzie !! jak byście mieszkali obok to też byście nie chcieli ! 

user
kuku 185.38.225.8 14:10:08 01-12-2016

Mieszkającym o rzut  beretem ! Ty pewnie w cichym zakątku mieszkasz. Jakbyś słuchał wystrzałów z różnorakiej broni od KBKS po broń gładkolufową to byś jak się czuł ?

Sztuczny  to  chyba  Tyj esteś !

user
Dana 31.183.235.146 22 godziny temu

Pamiętam doskonale jak powstawała ta konkretna strzelnica. To miała być jedynie strzelnica dla strzelania z broni sportowej.  Miała być używana przez członków LOK i młodzież szkolną.  Nie było mowy o np. przestrzeliwaniu broni myśliwskiej  nie mówiąc o używaniu jej przez służby mundurowe.  Przestrzeliwanie broni czy (sporadyczne) użycie ostrej amunicji odbywało się w bunkrze przy ulicy Kilińskiego.  Dodam jeszcze, że WOP strzelał na werkach na Bakończycach i wystarczało postawienie czerwonych chorągiewek. Z jednej strony wału strzelali, z drugiej pracowali działkowicze i... nie było ani jednego wypadku. Wojsko strzelało też na strzelnicy na Lipowicy. 

user
Daro 31.128.9.7 29.11.2016

niech sobie stopery kupią albo niech sie mochery wyprowadzą !!!

user
Mocher 31.183.216.74 21:34:39 29-11-2016

Daro kup sobie łuk i strzel w tył głowy ! Naprawdę warto !!

user
kuku 185.38.225.8 14:10:56 01-12-2016
Ty sobie  weź ale STOPERAN!
user
wolldo 81.161.203.159 29.11.2016

Szczerze mowiac to ta strzelnica to jakas ruina i wielka porazka, przydalaby sie jakas lepsza, tyle ze kosztem dojazdu mlodziezy, bo starzy napalency dojada wszedzie

user
jdbsvh 31.128.21.77 17:59:58 30-11-2016
przede wszystkim nie w centrum !
user
kuku 185.38.225.8 14:15:44 01-12-2016
Niechby  by  i była  tylko obudowana osłoną. Takie kryte też chyba są przepisami dopuszczalne.
LOK obecnie  w tym  roku  rozpoczął inwestycję na przebudowę budynków ( pieniądze się znalazły przecież) to i  staćby było na pomyślenie o krytej.
Ja nie wspomnę o całych  dniach w tym  sobotach i niedzielach gdy na pierwszym biegu dudnią p[o placu  manewrowym samochody ciężarowe z nauki jazdy. I co  nie wkurzy  to kogoś takie piłowanie ?
user
Dana 31.183.235.146 22 godziny temu
Owszem, ruina, koniec lat 80-tych.  Miała być tylko trochę, na chwilę, jak i cała siedziba ZW LOK. Ale najtrwalsze są prowizorki. 
user
pe 31.183.193.146 29.11.2016

Nie popadajmy w paranoje, w nocy nikt tam nie strzela. Dla osób, którym wszystko przeszkadza zalecam przeprowadzkę w głębokie Bieszczady.

user
kuku 185.38.225.8 14:16:46 01-12-2016
Ot filozof ! To sobie pomieszkaj a na pewno Ci coś przestanie odpowiadać.
user
matt 31.175.248.5 29.11.2016

To wyprowadzać się, jazda droga wolna!!

user
stiepan 94.42.243.144 08:42:06 30-11-2016

ssij pałe tępaku .

user
jhugu 31.128.21.77 18:00:29 30-11-2016
dno , nie komentuj .
user
Rafał 88.109.246.10 30.11.2016

chyba otworzę strzelnicę u siebie na działce, bo patrząc na tutejszą, to wydaje mi się dobrym pomysłem na dobry biznes w Przemyślu ! :D , a i przy okazji ulżę tej grupce ludzi :D ;)

user
dfhdfh 31.128.21.77 18:01:36 30-11-2016
zgadzam się z tym , mieszkam obok i nie jest to nic przyjemnego mieszkać zaraz obok !
user
Kedina 31.183.214.235 30.11.2016

Że ruina to fakt, że miejsce niefortunne to fakt, ale żeby od razu serie z kałacha - niemożliwe! Może Tosiek M. pomoże jak stworzy w Przemyślu "gigantów" przeciw specnazowi, a może nie. ChGW!

user
Wojciu 109.173.208.14 30.11.2016

>Wiedz, że w miejscu, gdzie chcesz się wybudować/zamieszkać jest strzelnica

>Wprowadź się

>Protestuj


xD

user
Luk 37.47.39.105 30.11.2016

Jedno pytanie, kto był pierwszy ????  Niema  to jak się wybudować  pyzy strzelnicy a  później  płakać ze strzelają łobuzy !!!!!!! 

user
wujek 83.31.185.54 06:55:35 30-11-2016

niestety ale to mieszkancy maja racje ,kiedys strzelano tam tylko z kbks a teraz po zlikwidowaniu strzelnicy na Lipowicy strzelaja z wszystkiego i wszystkie sluzby ,a co do postu z debilna propozycja stoperow to sa przepisy mowiace o natezeniu dzwieku ....zapraszam do poczytania a nie pisania piedroł

user
Do wujek 193.164.142.120 07:12:41 30-11-2016

Nie ważne z czego tam strzelano. KBKS też robi hałas. Kto był pierwszy? Mieszkania czy strzelnica? Widziały gały co brały. Trzeba było użyć mózgu przed zakupem lokalów i przewidzieć, że jest strzelnica i może być głośno. 

user
ehhhh 93.105.254.75 07:15:29 30-11-2016

wujek- to nie ma znaczenia, że strzelano z kbks. Strzelnica to miejsce gdzie się strzela i muszę liczyć się z tym, że można tam strzelać nawet z cal .50 . W tym przypadku Luk ma rację, mogli się nie wprowadzać. Skoro nie pomyśleli, to płacą za głupotę.

user
wujek 83.31.34.25 07:30:46 07-12-2016

miałem kilka dni na sprawdzenie ....kto był pierwszy ...i stwierdzam ,na podstawie informacji udzielonych przez urzednikow UM w Przemyslu .strzelnica powstała po wybudowaniu okolicznych domow .prosze sprawdzic na ich stronie kiedy powstali i czym sie zajmowali

user
Dana 31.183.235.146 22 godziny temu
Strzelnica to koniec lat 80 tych i miała być tylko do strzelania sportowego z broni nieostrej, strzelano tylko do południa, raczej nie codziennie.
user
Myślenie nie boil 193.164.142.120 30.11.2016
Zdjęcie ukazuje istoty pozbawione rozumu. Osiedlili się blisko strzelnicy teraz mają pretensje, że jest głośno. Trzeba było myśleć wcześniej a nie teraz dzieci w wózkach na mróz na protesty ciągać. Nawet mi Was nie żal. 
user
kuku 185.38.225.8 14:19:29 01-12-2016
Mnie Ciebie również nie żal. Brak rozumu  w Twoim przypadku nie jest powodem  do chwały
user
wujek 83.31.34.25 07:34:57 07-12-2016
oni sie nie osiedlili .oni tam mieszkali ,i odgos z broni malego kalibru nie jest odczuwalny ,ale po zlikwidowaniu strzelnicy na Lipowicy nasi wojacy strzelaja tam ze swoich buzdyganów i to jest uciazliwe ,kiedys nie mieli nawet dobrych kulochwytów na tej strzelnicy ,co do rozumu ...nie obrazaj innych ,uruchom szczatek swego
user
gość 83.28.98.49 30.11.2016

Jak można pisać że strzelają ze wszystkiego jakoś czołgu tam nie widać

user
Marco 37.47.33.23 30.11.2016

Takie strzelnice z reguły przeszkadają tym, którzy nic z tego nie mają... Jak widzą, ze ktoś coś robi to od razu jest źle bo przecież mógłby nic nie robić...

user
Dana 31.183.235.146 22 godziny temu
Ci co tą strzelnicę stawiali także z tego nic nie mieli ( i już nie żyją i nawet nikt o nich nie pamięta) bo za strzelnicę się nie płaciło bo to ta opluwana komuna jeszcze była. 
user
Sprawiedliwy 95.160.153.51 30.11.2016
Cwaniaki myślą że frajerów zrobią z władz. Kupili za bezcen działki wokół strzelnicy a teraz wyją  że głośno. Chamstwo!  Proponuję....... podgłośnić TV, Radio ;)
user
wujek 83.31.34.25 07:37:25 07-12-2016
misto sprzedawało działki wyzej strzelnicy na przetargach i ceny wahały sie od 10 tys za ar ,jesli to mało to ......proponuje faktycznie zglosic to do ABW
user
Kris 82.177.133.146 30.11.2016

W mojej miejscowości strzelnica jest w centrum miasta i jakoś nikomu to nie przeszkadza, ale zawsze znajdzie się ktoś kto siedzi przed telewizorem cały dzień i szuka. W Szczecinie taka sytuacja też była  jak kupował działkę to mu nic nie przeszkadzało, że strzelnica jest oddalona o 700 m w lesie ale jak się wybudował to doprowadził do zamknięcia strzelnicy, a teraz walcy z przejeżdżającymi samochodami pod jego domem. Paranoja.

user
L 188.124.166.97 30.11.2016

Ludzie kupują domy w pobliżu działającej od dawna strzelnicy, a potem lamentują, że za  głośno.
Kilka strzelnic w kraju już rozmontowano przez takich agentów, ale uważam, że to chamstwo ze strony mieszkańców.
Ta strzelnica nie pojawiła się im pod oknami wczoraj.

user
Mauser 86.145.30.155 30.11.2016

Strzelnica funkcjonuje od "ćwierć wieków" więc trzeba było nie wprowadzać się w okolicach tego obiektu jak ktoś ma wrażliwe uszy

user
Lodzermensch 77.32.244.83 30.11.2016

Klasyk... strzelnica stoi sobie ćwierć wieku, ale nagle ludziom zaczyna przeszkadzać :D Nie ma w innych miastach w centrum ? U nas w Łodzi jest kilka w samym śródmieściu. To taki sam obiekt jak boisko sportowe, stadion czy dworzec. Klimat ten sam jakby ktoś zamieszkał w pobliżu kolei i zaczął pisać skargi, że pociągi mu hałasują. Albo że dzieci na placu zabaw za głośno i żyć się nie da. Powodzenia życzę strzelnicy, wielu chętnych i prosperity. Natomiast protestującym życzę ciut więcej rozumu i szerszej perspektywy poza widzeniem własnego ogona. 

user
dd 31.183.233.101 30.11.2016

Tyle lat nikomu nie przeszkadzała a tu nagle oburzenie,ale nie ma sprawy min Maciarewicz przejmie ja dla WOT i ciekawe co wtedy powiecie?

user
Łukasz 94.254.131.155 30.11.2016

Przecież w nocy nie strzelają? O co kaman Za chciało im się ciszy jak w lesie to co robia w mieście? Kretyni jak ci co chcieli zamknąć tor wyścigowy bo im hałas przeszkadza ale ze działki były tańsze obok toru jakoś pomijają...

user
Karamba 89.76.103.12 30.11.2016

Jeśli strzelnica była wcześniej niż budynki. To "widziały gały co brały"
W Lublinie była podobna sytuacja, tylko z torem wyścigowym który istniał bardzo długo, następnie w okolicy postawiono budynki, a później mieszkańcy zaczęli skarżyć się na hałasy z toru. I tor w efekcie został zlikwidowany.
Kompletny kretynizm.
Jeśli developer, nie poinformował mieszkańców że w okolicy jest strzelnica, to niech teraz kierują pretensje do niego.

user
MM 85.89.174.188 30.11.2016

Obiekt został już częściowo odnowiony .Mieszkam od 8 lat 20 metrów od strzelnicy i myślę ze mieszkańcy trochę przesadzają z tym hałasem

user
ŚWO 37.7.43.123 30.11.2016

Następnym razem zagłosujcie na Polaka prezydenta Przemyśla a nie na upadline. Kasa zamiast iść milionami na kabanów pójdzie na strzelnice poza miastem

user
red 91.207.69.174 30.11.2016

Jeśli ktoś się wybudował tam po powstaniu tej strze;nicy - nie ma najmniejszego prawa protestować. Wiedział, gdzie się buduje. To teraz niech sobie zburzy dom i wybuduje tam, gdzie nie ma strzelnicy.

user
wkurwiony 156.17.224.66 30.11.2016
Było się nie budować obok strzelnicy. To samo było z torem wyścigowym i inną strzelnicą w innym mieście. Kupili tam działki i mieszkania, bo tanio, a teraz chcą zamykać bo im przeszkadza hałas.
user
dd 178.217.194.66 30.11.2016
Strzelnicy życzę jak najlepiej! Niech spełnia swoją rolę, niech służy jak największej ilości strzelców! Mieszkańcy? Sorry, strzelnica tam była więc... Chciałoby się powiedzieć"sorry, taki mamy klimat".
user
xD 89.65.47.32 30.11.2016

Kupili sobie (zapewnie taniej)mieszkanie gdy strzelnica już tam była i teraz marudzą, no szczyt wszystkiego

user
kiniu37 185.18.135.10 01.12.2016
ZLIKWIDOWAĆ STRZELNICĘ  !!!!!
user
BESTIA37 185.18.135.10 01.12.2016
ZLIKWIDOWAĆ STRZELNICĘ !!!!
user
gość 178.42.47.93 10:50:54 01-12-2016

Może całe miasto zlikwidować

user
beti 178.42.47.93 01.12.2016

Wolałabym mieć strzelnicę pod oknami jak takiego sąsiada co mam że imprezuje całymi dniami i nocami i nie ma rady na niego 

user
Tomp 46.215.8.51 02.12.2016

To samo mamy przy lotnisku... Było tam od zawsze. Pokupowali ziemie bo tania... Teraz się procesują o hałas...

Druga sytuacja... pobudowali się w Gdańsku przy wysypisku na śmieci.... Które było tam od zawsze i ziemia tania. I co? Walczą o zamknięcie wysypiska. Polacy w części to hieny, egoiści i cwaniaki.

Porządni Polacy odwalają za nich robotę.

user
eeeeeeeee 94.40.44.230 03.12.2016

proponuję zlikwidować  demokrację i pałą po łbie, ludziom to naprawdę się od niej poprzewracało w głowie...

user
Polak 185.25.120.195 03.12.2016

Banderowcom w Przemyślu zawsze wojsko przeszkadzało. Inaczej tego nie można wytłumaczyć. Najpierw strzelnica, potem pozostałość wojska. V kolumna działa.

user
Polak \" 31.183.235.146 22 godziny temu
Popatrz, że zlikwidowano także WKU, najbliższa komisja wojskowa w Lublinie a o 114 SzW już się nie mówi. Z komendanta erotomana zrobiono.
user
mieszkanka 178.42.81.246 04.12.2016

Najpierw zlikwidowano zabawę sylwestrową w rynku bo głośno i spać nie można teraz strzelnicę bo głośno strzelają chociaż nie w czasie ciszy nocnej a co będzie następne? W innych miastach może być wszystko tylko nie w zaściankowym Przemyślu !!!!!!!

user
wujek 83.31.34.25 07:40:17 07-12-2016
zabawe sylwestrowa zlikwidowano bo nie mial kto za nia zaplacic
user
ja 83.157.97.12 07.12.2016

troche racji maja - strzelanie to sport niszowy.

chetni moga pojechac kilka km za miasto.


zamiast strzelnicy plac zabaw dla dzieci zrobic!!!

user
kula 31.183.210.211 07.12.2016

Ciekawy filmik , proszę oglądnąć

http://patrz.pl/film,strzelnica-lok-przemysl,151925.html

user
wujek 83.24.75.232 22 godziny temu

i ten film jest odpowiedzia dla innych ,,,strzelnica powinna zostac ,ale tylko dla broni sportowej ,halas wytwarzany przez bron wiekszego kalibru jest uciazliwy .Wszystkim oponentom polecam poogladac ten film i stwierdzic czy to jest normalne.

user
Bella 31.183.210.211 20 godzin temu

Masz Panie Wujek RACJĘ !!!!

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium