Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Poseł Matusiewicz: – Jest szansa na powrót szpitala wojskowego
W Przemyślu może mieć swoją siedzibę Krajowa Szkoła Skarbowości i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Mówił o tym na konferencji prasowej poseł Andrzej Matusiewicz (PiS). Polityk potwierdził również, że do nadsańskiego miasta może wrócić szpital wojskowy.
fot. Paweł Bugira
– W ciągu roku w swoich biurach poselskich odbyłem 36 dyżurów, podczas których przyjąłem blisko 300 osób – mówił o swojej lokalnej pracy poseł Andrzej Matusiewicz.

O planach reaktywacji szpitala wojskowego na ul. Słowackiego napisaliśmy jako pierwsi w Życiu Podkarpackim 16 listopada br. Informację o prowadzonych w tej sprawie rozmowach z Ministerstwem Obrony Narodowej potwierdził przemyski urząd miejski. – Są zamiary, żeby szpital wojskowy wrócił, ale to zależy od tego, ile wojska tutaj będzie – zaznaczył poseł.

– Czynimy starania, żeby w Przemyślu znajdowała się siedziba (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
29 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
olo 83.31.126.246 28.11.2016

Proszę nie róbcie ludziom nadziei.

user
xx 31.183.235.176 11:26:00 30-11-2016

  P.Matusiewicz po 1989 r .robiliście i zrobiliście wszystko by wojsko z Przemyśla wyprowadzić a teraz  pan pierdoły i farmazony ludziom bredzi  cyt..."Są zamiary, żeby szpital wojskowy wrócił, ale to zależy od tego, ile wojska tutaj będzie – zaznaczył poseł...." Zniszczyliście to miasto pod każdym względem , nawet za Austriaków nie było tu takiej nicości jak za waszych rządów.Najgorsze jest to ,że takim miernotom od szeregu lat ludzie powierzają władzę.

user
Przemyskie pejzaże 83.24.75.96 28.11.2016

Bajki, mrzonki i rozbudzanie nadziei..., a tymczasem już kupczy się pojedynczymi budynkami szpitala wojskowego, którym zmienia się przeznaczenie. M.in.:  w najokazalszym organizowane jest prywatne Hospicjum, prowadzone przez księży i siostry zakonne. 

user
obyw 178.235.40.184 28.11.2016

ściema śmierdząca pisem na kilometr.

user
camp 95.41.161.109 28.11.2016

2 budynki zostały wykupione przez A.Baczyka.Bez rozgłosu

user
dd 31.183.233.101 28.11.2016

dość wstydu

user
Przemyślanka 83.24.75.96 28.11.2016

No więc gdzie ten szpital będzie reaktywowany? W dwóch lub trzech nieistotnych budynkach? Ale będzie się nazywało, że szpital wojskowy powrócił...

user
yxz 185.38.225.7 28.11.2016

A co oni chcą reaktywować? Gdy wszyscy lekarze prawie już opuścili ten szpital, nawet działu technicznego brak by opiekować się sprzętem medycznym którego większość wywieźli i nie potrafią na MONTE na nim pracować odsyłając pacjentów do Rzeszowa.  O przepraszam przecież są tam fachowcy "sąsiedzi"którzy gdzieś zapodziali się w natłoku obowiązków. Ponury żart ta reaktywacja, chyba transformacja byłego szpitala wojskowego- miejskiego w diecezjalny-wraz z ośrodkiem dla uchodźców.

user
Gorazd 31.183.214.235 29.11.2016

Stworzyć SZPICĘ wojsk NATO w Przemyślu w ilości 1 brygady i reaktywować dopiero wtedy szpital. Zatrudnić personel z Ukrainy, a sprzęt sprowadzić z Azerbejdżanu! POWODZENIA!

Szkołę "SKARBOWĄ" utworzyć we współpracy z Anią Z.

user
dmytro 178.159.167.252 29.11.2016

a ja słyszałem, że stolica będzie w Przemyślu, ha, ha, panie P__ośle

user
fsgha 185.38.225.6 29.11.2016

już trybunał miał być hehehehehe zaraz spadnę z krzesła hehehehe pisory jebane

user
leo 83.31.177.125 29.11.2016

Pan Baczyk będzie leczył swoich pobratymców

user
Andersen 94.254.147.65 29.11.2016

BajkoPiSarz

user
Zic 185.38.225.4 29.11.2016

PiS dla naszego miasta nie zrobiło nic jak do tej pory. Niech przyjedzie Kaczyński i to powie. Ale nie przyjedzie, bo Przemyśl to dziura. 

user
zb 185.38.225.4 29.11.2016
Już Trybunał Konsytucyjny miał mieć miejsce w Przemyślu, aż Pisowska rada miejska podjeła rezolucję w tej sprawie. Smiech na sali był i co? 
user
olek 94.40.194.153 30.11.2016

panie matusiewicz pan jestes CYMBAL

user
gorące Gacie 185.38.225.7 30.11.2016

Jarosław Polskę zbaw!!!

user
Kaczka 95.145.154.44 30.11.2016

Oszolomstwo z pissu doprowadzi do degradacji Polski. A ten kolchoznik z komisji sejmowej niech zamilczy.

user
Gienek 5.60.233.41 30.11.2016

Nie wiedziałem, że oprócz bycia parlamentarzystą i adwokatem, pan poseł trudni się jeszcze bajkopisarstwem. Trudna i ciekawa praca.

user
przem 178.43.97.41 30.11.2016

Nie rozumiem dlaczego człowiek ten opowiada bajki wiedząc że opowiada wierutne bzdury .  Rozumiem że adwokaci mają niezły bajer , ale w tym przypadku nie ma to żadnego odniesienia do sytuacji w Przemyślu. Sprawa szpitala  dawno załatwiona , połączono 3 podmioty służby zdrowia,  wiele oddziałów przeniesiono lub wyłączono z użytku a więc po co łudzić ludzi nadzieją stwierdzeniami typu "zależy od tego ile będzie wojska" ,  "być może" , "może mieć siedzibę"  itp. tryb zamiast konkretów w postaci "tu i tu będzie to i to" a załatwiliśmy te sprawy razem z Wielkim Marszałkiem Koronnym Kuchcińskim.

Naprawdę , jestem w podobnym wieku jak ten pan poseł , bajek nasłuchałem się wiele i wiem do jakich działań zdolny jest od niemal od 4 kadencji Choma  ,  Kuchciński i ten obecny  poseł - fantasta który był wcześniej przecież senatorem i co załatwił dla miasta , jakich inwestorów bo głównie o to chodzi . Ten wieczny  pisiorowski  poseł Kuchciński przynajmniej w tym roku postawił nam pomniczki jakiegoś ułana i huzara , ba również konika i dodatkowo   zaapelował i domagał się pomnika smoleńskiego czytaj Kaczyńskiego a  ten poseł co nawet malutkiego pomniczka nie zostawił w Przemyślu ,  a baja aż się z nosa kurzy . No cóż  jacy  wyborcy tacy posłowie i  ojciec miasta  , jaki pan

taki kram.

user
pamiętający 31.183.214.90 30.11.2016

I znowu nie wierzycie ?  Już raz nie wierzyliście, że po oddaniu szpitala z mon-u do samorządu nas "zaorają" i pozwoliliście na to. Teraz kolejny raz nie wierzycie... a ta, co o ten szpital najbardziej się starała i po stolicach jeździła  by go nie oddać walkowerem, robiła co mogła , widać na laurach nie usiadła. Myślicie, ze taka informacja sama się zrobiła ? sama się wymyśliła ?  Nie. Po prostu ktoś na  zaangażowaniu tej kobiety próbuje się lansować. Potem przypiszą sobie zasługi. A my wiemy, kto postawił sobie ową reaktywację za cel nadrzędny.  Pomyślcie skoro tacy przemądrzali jesteście. 

user
kasander 87.206.231.140 30.11.2016

Tak czytam te komentarze - wszystkie nieprzychylne mecenasowi.
Sam się pod nimi podpisuję, zwłaszcza pod komentarzem użytkownika "xx" - święta prawda, wystarczy poczytać ówczesną  chociażby prasę.
Pytam się więc - kto na mecenasa głosował, kto na tych z pisu głosował?

Same zakonnice, alumni i księża tylko?


Zwolennicy nie zabierają głosu ze wstydu, z niewiedzy, braku umiejętności?
Przytoczcie choć jeden argument na poparcie tych andronów (przedwyborczej zwyczajnej)  jakie opowiada mecenas.

user
przemyślanin były 85.248.227.164 30.11.2016
user
123 185.38.225.7 30.11.2016

Zgadzam się z Panem XX, przecież Pan P...oseł Matusiewicz w kręgach zwany Matasiewiczem wraz z radnym bezradnym M.Lewickim i innymi reformatorami z Monte rozłożyli szpital wojskowy. Takie pierdoły to mogą opowiadać ludzi którzy mają tylko jajecznicę zamiast mózgownicy. Alleluja i do przodu. Ale żeby w własne gniazdo srać to już wstyd.

user
Przegląd prasy 79.188.93.48 14:22:01 01-12-2016

Patrząc na zdjęcie tego pana można stwierdzić podobieństwo do czarownika Gargamela z bajki pt. Smerfy

user
Donald Trampp 176.12.107.132 01.12.2016
Pissowski szmaciarz i wszystko jasne
user
poi 178.43.90.99 01.12.2016

M.L nie ma tu nic do powiedzenia lata wpływowe już dawno minęły od dawna jest wykonawcą woli przełożonych i do nich kierujcie swoje żale: szpital wojskowy należy do miasta a wojewódzki...do dyr ciompy :)

user
iga 83.24.28.166 01.12.2016

I teraz wiem po co Pan konczył WUML

user
,,,,,,,,,,,,,,, 109.201.133.100 01.12.2016

Pietrek wykupił 2 budynki .

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium