Życie Podkarpackie nr 20/2020 Życie Podkarpackie nr 20/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2020, Wtorek 26 maja 2020 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Przemyśl, Hucisko Nienadowskie, Dubiecko
Dwa pożary niemal w tym samym czasie. Drugi na szczęście bez ofiar
 7 marca br. przemyscy strażacy określają mianem czarnej soboty. O godzinie 21.49 odebrali zgłoszenie o pożarze w Hucisku Nienadowskim, a 10 minut później przyjęli kolejne, tyle że z Ujkowic.
fot. archiwum
7 marca br. przemyscy strażacy określają mianem czarnej soboty. O godzinie 21.49 odebrali zgłoszenie o pożarze w Hucisku Nienadowskim, a 10 minut później przyjęli kolejne, tyle że z Ujkowic.
W sobotę, 7 marca, przemyscy strażacy mieli pełne ręce roboty. O śmiertelnym w skutkach pożarze, który miał miejsce tego dnia w Ujkowicach, informowaliśmy już na naszym portalu. Niemal w tym samym czasie paliło się też w Hucisku Nienadowskim w gminie Dubiecko.

– Ogień zajął budynek mieszkalny w Hucisku Nienadowskim, zamieszkiwany przez 3-osobową rodzinę. Zgłoszenie o tym pożarze odebraliśmy o godzinie 21.49, a 10 minut później przyjęliśmy kolejne, tym razem dotyczące pożaru w Ujkowicach.  Ponieważ oba zgłoszenia nałożyły się na siebie i do jednego, i do drugiego wysłane zostały po dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze, do zabezpieczenia miasta ściągnięto na ten czas strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolestraszycach – informuje mł. bryg. Daniel Dryniak z KM PSP w Przemyślu.

Domu w Hucisku Nienadwoskim nie udało się ocalić. Spłonęła konstrukcja dachu, drewniany strop i dwa pokoje mieszkalne z wyposażeniem. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Trzyosobowa rodzina zdążyła się ewakuować z płonącego budynku, zanim było za późno.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium