Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Przemyśl
Przygotuj paczkę dla Kresowiaka
„Bożonarodzeniowa paczka dla Kresowiaka” – to tytuł akcji zbiórki żywności organizowanej dla Polaków mieszkających na Ukrainie.
fot. Paweł Bugira
Działacze ruchu Kikiz’15 (od lewej): Tomasz Leszczyński, Magdalena Targańska, poseł Wojciech Bakun, Katarzyna Leszczyńska i Wojciech Pawliszak.

Jest to już trzecia edycja zbiórki żywności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. – Dwie poprzednie były prowadzone lokalnie, tylko w naszych biurach poselskich na Podkarpaciu we współpracy z chętnymi organizacjami społecznymi. Obecna ma zasięg ogólnopolski, dary można przekazywać za pośrednictwem wszystkich biur posłów ruchu Kukiz’15 – mówi poseł Wojciech Bakun, jeden z głównych koordynatorów akcji.

– Nie chcemy, żeby była to zbiórka o charakterze politycznym. Zachęcamy właścicieli sklepów do wystawienia koszyków lub wózków z odpowiednim oznaczeniem. Każda osoba chcąca zorganizować punkt zbiórki otrzyma naszą pomoc. Możemy przekazać plakaty informacyjne, a później te rzeczy odbierzemy – dodaje.

Najbardziej potrzebna jest żywność z długim terminem ważności. Przydadzą się także środki czystości. Termin zakończenia zbiórki to 7 grudnia. Dary zostaną 10 grudnia przewiezione do dwóch polskich parafii: w Skole w województwie lwowskim i w Krzemieńcu w województwie tarnopolskim.

Produkty można też przynosić samemu do biur poselskich: w Przemyślu – Wybrzeże Marszałka Piłsudskiego 1 i w Jarosławiu – ul. Grodzka 7/5. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 530 536 659.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tomasz 31.60.250.75 25.11.2016

Oni nie chcą konserw , kaszy i oleju. Woleliby otrzymać polskie obywatelstwo i osiąść na stałe w Polsce ale nikt nie chce się tym zająć. Łatwiej jest zrobić i wysłać paczkę.

user
Wojciech Bakun 195.117.119.233 13:37:59 26-11-2016

Panie Tomaszu zgadzam się, że są tacy którzy chcą zamieszkać w Polsce i temu służy Karta Polaka i najnowsza jej nowelizacja pozwalająca na osiedlanie sie osób z KP w Polsce, ale proszę mi uwierzyć ze jest cała masa ludzi którzy chcą zostać tam gdzie są ich korzenie od pokoleń i oni potrzebują wsparcia. Do tych osób bedzie dedykowana ta pomoc.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania