Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Lubaczów, Wielkie Oczy
Zaczytani w powieściach Sienkiewicza
Od 21 lat przypominają publiczności najbarwniejsze historie z kart powieści Henryka Sienkiewicza. W Zespole Szkół Publicznych w Wielkich Oczach, który nosi imię cieszącego się dużą sympatią Polaków powieściopisarza, „Prezentacje Sienkiewiczowskie” to już tradycja.
fot. UG Wielkie Oczy
Reprezentacje poszczególnych szkół miały opowiedzieć historię z kart powieści Sienkiewicza za pomocą mowy ciała.

17 listopada w murach szkoły spotkali się reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu lubaczowskiego: ZS w Horyńcu-Zdroju, Lubaczowie, Łukawcu i Oleszycach, a także z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie i Wielkich Oczach. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy. Tym razem uczestnikom prezentacji przyświecało motto: „Quo vadis katechezą dla świata”, nawiązujące do jednej z najbardziej znanych powieści Sienkiewicza. Reprezentacje poszczególnych szkół miały opowiedzieć historię z kart wspomnianego działa literackiego za pomocą mowy ciała. Pantomima to niełatwa forma przekazu, ale sprostali jej bez problemu.

Na finał piosenkę Dziwny jest ten świat Czesława Niemena wykonała Judyta Fedyk, a całą imprezę, na której nie zabrakło zacnych gości, poprowadziła Katarzyna Pałczyńska.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium