Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Najpierw szkolenie i staż, potem praca. Jesteś bezrobotny, sprawdź!
Jeszcze do 7 grudnia br. można zgłaszać chęć udziału w projekcie „Staż + Szkolenie = Zatrudnienie”, realizowanym przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego. Oferta skierowana jest do bezrobotnych powyżej 29 roku życia.
fot. PARR Przemyśl
24 listopada w siedzibie PARR w Przemyślu odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla potencjalnych kandydatów do uczestnictwa w projekcie. Wciąż są jeszcze wolne miejsca.

Warunek uczestnictwa w projekcie to także okres pozostawania bez pracy. Zakwalifikowane zostaną osoby, które nie mają zatrudnienia od co najmniej 12 miesięcy. Rekrutacja ruszyła w środę, 23 listopada, a dzień później odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla potencjalnych kandydatów. Wciąż jeszcze można zgłaszać chęć udziału w przedsięwzięciu. W jego dwóch edycjach przewidziano miejsce dla 72 osób, w tym 44 kobiet i 26 mężczyzn. Zarówno w jednej, jak i w drugiej edycji na staż i szkolenie, a następnie zatrudnienie może liczyć 36 osób. 

Co w ofercie?

Ci, którzy pozytywnie przejdą wstępną rekrutację, otrzymają wsparcie w postaci: poradnictwa zawodowego i diagnozy indywidualnych potrzeb, zakończone tzw. indywidualnym planem działania. Na ich podstawie uczestnicy przejdą szkolenie zawodowe, obejmujące 150 godzin. Następnie mogą liczyć na płatne staże (8 miesięcy) w instytucjach współpracujących przy realizacji projektu. Po zakończonym stażu pracodawca będzie zobowiązany do zatrudnienia stażysty na 3 miesiące.

Cały projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium