Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przeworsk
Policjanci ostrzegają przed włamywaczami
Przeworscy policjanci apelują do mieszkańców całego powiatu o czujności oraz właściwe zabezpieczenie swoich domów, mieszkań przed włamywaczami. W ostatnim czasie na terenie Przeworska miały miejsce dwa włamania do domów, gdzie skradziono pieniądze, biżuterie oraz wartościowe przedmioty.
fot. zbiory własne
Sprawcy wykorzystują każdą okazję i niejednokrotnie podają się za robotnika albo urzędnika. Kradną wtedy mniejsze przedmioty, które łatwiej ukryć i wynieść, w przede wszystkim zabierają pieniądze.

Pora jesienno-zimowa sprzyja sprawcom włamań, gdyż bardzo szybko zapada zmrok. Okazją dla złodziei i włamywaczy jest także dłuższa nieobecność domowników np. wolne w okresie świątecznym, ferii zimowych czy też parogodzinnych zakupów.  Aby ustrzec się przed „nieproszonymi gośćmi”, po których zostają poważne straty, musimy pamiętać o podstawowych zasadach. Przede wszystkim zawsze i wszędzie kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed włamywaczami. Nie chwalmy się, jeśli planujemy dłuższy urlop, gdzie będziemy go spędzać, jak długo i kiedy wracamy. Nie umieszczajmy zdjęć naszego domu, jego wnętrza, samochodu i posesji na portalach internetowych. Czym mniej inni o nas wiedzą, tym lepiej. Wzmóżmy czujność szczególnie sąsiedzką. Pamiętajmy, aby nie udzielać informacji o sąsiadach (gdzie pracują, w jakich godzinach itp.) osobom, których nie znamy. Nie wiemy, czy osoba rozpytująca nas nie prowadzi właśnie „rozpoznania terenu”, aby w odpowiednim momencie okraść nas lub sąsiada. Kiedy widzimy podejrzane osoby, które za bardzo interesują się naszą bądź sąsiada posesją starajmy się zapamiętać ich rysopis. W przypadku zauważenia podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym policję pod nr  telefonu 997 lub 112.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium