Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Jarosław, Radymno
Wójt Radymna złamał prawo wyborcze?
– Decydując się na objęcie stanowiska włodarza gminy, wójt powinien z lasami państwowymi rozwiązać umowę o pracę, a tego nie zrobił – alarmuje mieszkaniec gminy Radymno jakoby w imieniu większej grupy. – Osoba pełniąca funkcję wójta i zatrudniona w Lasach Państwowych nie łamie prawa – odpowiada Komisarz Wyborczy w Przemyślu.
Wójt Bogdan Szylar

W liście skierowanym do Redakcji Życia Podkarpackiego reprezentant bliżej nieokreślonej grupy mieszkańców gminy Radymno zarzuca (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
37 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
xyz 31.128.16.27 23.11.2016

no to jak to jest? pracuje i w lasach i w gminie?  ciekawe!!!

user
asdf 31.128.21.43 21:57:23 23-11-2016

nie pracuje w lasach

user
Fanbośka 89.66.120.190 23:48:35 23-11-2016

Pokusiłbym się o stwierdzenie że w gminie nie pracuje, jedynie bierze niemałe wynagrodzenie i wozi się na wycieczki np do Niemiec.

user
zyx 31.128.16.27 23.11.2016

o super!!! znikają komentarze!!!!

user
w.drozdz@o2 31.183.221.108 23.11.2016

Jak zawiesił pracę w lesie to ok.

user
Władek 31.183.221.108 23.11.2016
Pozdrawiam P.Wójta ,
user
OLO 31.128.16.45 23.11.2016

Tytuł artykułu pomimo znaku zapytania jest moim zdaniem stronniczy ponieważ powinien mieć następującą treść " Wójt Gminy Radymno nie złamał prawa!". Wystarczy przeczytać kodeks pracy na temat udzielania urlopu bezpłatnego w związku z wyborem np. na wójta.

user
OLO 31.128.16.45 23.11.2016

Ciemny ten mieszkaniec co napisał takie bzdury, że w związku z wyborem na Wójta Pan Szylar powinien rozwiązać umowę z Lasami Państwowymi. To tak jak by mieć zarzut, że Pan Andrzej Duda po wyborach na Prezydenta RP nie rozwiązał umowy z Uniwersytetem Jagielońskim tylko tak jak Pan Wójt przebywa na urlopie bezpłatnym.

user
Fanbośka 89.66.120.190 23:56:13 23-11-2016

Ciemny to Ty jesteś poczytaj sobie jak  w innych czesciach kraju komisarz rozstrzygał takie sytuacje. Ale pewnie z czytaniem u Ciebie jak u wójta. A o różnice z podanym przykładem zapytaj jego naczelnego fotografa może Ci wytłumaczy.

user
OLO 31.128.16.45 24.11.2016

Oj fanabośka czy też fanaoleśka z czytaniem a szczególnie rozumieniem to ty masz kłopoty odsyłam do Kodeksu Pracy dotyczącego urlopów bezpłatnych, szerokiego orzecznictwa w tej sprawie, licznych przykładach sytuacji wójtów, burmistrzów i starostów (np przemyskiego), którzy sprawując funkcje w samorządach korzystają o wielu (kilkunastu) lat z urlopów bezpłatnych. Ja nie muszę kogoś pytać bo umię interpretować i stosować przepisy ty pożal się Boże "opozycjo"

user
Fanbośka 89.66.120.190 08:54:45 24-11-2016

Skórę umię i rozumię to chyba fanlesia a może i on sam z drezyny piszę. Mógłbyś wskazać te fragmenty z Kodeksu Pracy?

user
jozin 77.253.231.35 24.11.2016

Jedno piekło jest w UM Radymno a drugie zaczyna się w UG Radymno. Czy stara wiara kopnięta w doopsko chce powrotów na stołki?

user
szajba 77.115.68.60 20:37:08 06-12-2016

przynajmniej było normalnie

user
OLO 31.128.16.45 24.11.2016

Fanieszopki, proszę poczytaj, art. 74, art. 174 § 1, § 2, art. 1741 Kodeksu pracy, a także między innymi wyrok SN z 12 sierpnia 2004r, III PK 42/04 OSNP 2005/6/77, oraz poszukaj w LEXie bo nie mam zamiaru cię edukować to kosztuje a ty jesteś z takich co mówią nie bo nie.

user
Citizen 46.215.227.182 19:39:41 25-11-2016

OLO-MATOLO to źe wiesz jak wyglądają literki nie znaczy ze rozumiesz wyrazy,. Gratuluję umiejętności czytania, niestety bez zrozumienia. Specjaliści zdefiniowali juz twoja przypadłość jako wtórny analfabetyzm, tudzież analfabetyzm funkcjonalny. Statystycznie dotyka to co drugiego Polaka, a nasza gminna władza przoduje w rankingach. Super, że wiesz o istnieniu kodeksu pracy, znaczy zes szkolony, szkoda ze nie  masz pojęcia o przepisach które przytoczyłes. I to co napiszę może być dla ciebie szokiem: poruszana w artykule kwestie regulują przepisy ustawy o samorządzie gminnym, szczególnie art. 27cyt: "Art. 27. Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie można łączyć z: 1) funkcją wójta lub jego zastępcy w innej gminie; 2) członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego, w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta; 3) zatrudnieniem w administracji rządowej; 4) mandatem posła lub senatora. " oraz ustawa kodeks wyborczy w art. Art. 492.

§ 1. Wygaśnięcie mandatu wójta następuje wskutek:

1) odmowy złożenia ślubowania;

2) niezłożenia w terminach określonych w odrębnych przepisach oświadczenia o swoim stanie majątkowym;

3) pisemnego zrzeczenia się mandatu;

4) utraty prawa wybieralności lub braku tego prawa w dniu wyborów;

5) naruszenia ustawowych zakazów łączenia funkcji wójta z wykonywaniem funkcji lub prowadzenia działalności gospodarczej, określonych w odrębnych przepisach; ...

Trudne? Dla ciebie i twojego guru Bośka na pewno. No ale wszak zatrudnił nowego mecenasa do urzędu.  ciekawe ze akurat teraz, przypadek? nie sądzę.

user
Marek 94.40.19.217 24.11.2016

Olo, ty lepiej pomóż szulerowi szukać drzewa, które zaginęło w Korczowej bo widzę że masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem. Coś ta prywatna uczelnia słabo kształci.  

user
OLO 31.128.16.45 24.11.2016
Sąd uchylił postanowienia o wygaszeniu mandatu wójta Rudy Malenieckiej 13.10.16 Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Kielcach, uchylił w środę postanowienia komisarza wyborczego o wygaszeniu mandatu wójta gminy Ruda Maleniecka (Świętokrzyskie), z powodu łączenie tej funkcji, z pracą w administracji rządowej.
Ciemniaki dla mnie liczą się wyroki sądów a nie wasze chore oczekiwania w tym i przytaczanych przez was przypadkach Sąd wyśmiał argumenty pani komisarz. Do łopaty panowie cebularze a nie do rządzenia. Tak trzymać Panie Wójcie Szylar.
user
Fan 94.254.128.130 19:05:49 24-11-2016

O ile się nie mylę to łopata ziemia powietrze, cieciowanie i handel majtkami to chyba specjalność obecnej władzy nie wiem skąd w tobie w takim razie tyle pogardy dla takich zawodów .

user
bimber 77.115.68.60 20:42:47 06-12-2016
olo przydupasie następny pociotek
user
OLO 31.128.16.45 24.11.2016
hlk/ 2016-09-19, 18:32 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach uchylił w poniedziałek postanowienia komisarza wyborczego o wygaszeniu mandatu burmistrza Chęcin i wójta gminy Górno, z powodu łączenia tych funkcji z prac
Kolejne przykłady, a jednak doradzę naukę czytania ze zrozumieniem ponownie więc proponuję do łopaty a nie do biura.
user
zenek 31.128.20.55 24.11.2016

no to ładnie się dziej czas na rachunek sumienia panie Wójcie oddaj kasę czas najwyższy wracaj do lasu tam czekają na ciebie dziki, lisy

user
bimber 77.115.68.60 20:44:17 06-12-2016
sami swoi
user
Anka 94.40.19.217 24.11.2016

No Olo,  dzięki Fanbośce nauczyłeś się czytać.  Brawo. A w następnym numerze tego czytadła  będzie artykuł: ,,MARNOWIENIE".  Mi wolno BO JESTEM PANEM WÓJTEM".    Pozdrawiam. 

user
OLO 31.128.16.45 20:13:55 24-11-2016

ty jesteś obojnakiem czy męską prostytutką bo raz występujesz pod nickem jako marek a raz anka (celowo z małej litery)

, a ty i tak niczego nie rozumiesz co zdecydował WSA, po prostu nie uznał wygaszenia mandatów wójtom, burmistrzom, a pisać ty ty możesz do u..nej woli bo tyle ci pozostało. Prawda zawsze zwycięża a ty z fałszem daleko nie zajedziesz, gwarantuję ci .

user
Anka 94.40.19.217 24.11.2016
Olo, dodatkowo u ciebie to jeszcze zero myślenia. Brat pisze sobie a ja sobie. Ale mamy z ciebie za to super ubaw. Dorwałeś się do artykułu fanbośki i bredzisz. Ludzie z tej gminy (chyba doczytałeś) jeszcze we wrześniu powiadomili komisarza o nieprawidłowościach. Brawo im za to. A ty do nauki. 
user
OLO 31.128.16.45 20:53:08 24-11-2016

Nieprawidłowości są wówczas gdy łamane jest prawo, a ja ci kolejny raz daję przykłady, że w tym przypadku prawo nie zostało złamane i nie ma nieprawidłowości. Zarówno komisarz wyborczy jak i WSA wypowiedział się w tej sprawie w taki sposób jak ja tobie prawie łopatą do głowy kładę, a ty nie bo nie. Pisz sobie więcej takich bzdetów i udowadniaj że nie masz racji(tzw mieszkańcy gminy) na kłamstwie długo nie zajedziesz, a teraz daj odpowiedzieć "siostrze".

user
OLO 31.128.16.45 21:41:40 24-11-2016

ty cyniczna kanalio bo trudno nazwać inaczej oszusta i kłamcę, przypominam ci artykuł"Małgorzata po śmierci męża została z 6 dzieci " gdzie pod licznymi ksywami (17) a tym samym nickiem pisałeś taką samą nieprawdę, liczne masz to "rodzeństwo" ty oszuście dobrze wiesz że wiem kim jesteś. 94.40.19.217. Takim jak Pan Szylar, Jauszko i obecnie rządzącym nie dorastasz do pięt, pociesz się że będziesz ich musiał znosić jeszcze parę kadencji i twoje pisanie kłamstw tego nie zmieni.Idż się lecz.

user
czech 46.174.214.78 24.11.2016

Nie lepiej wypowiedzieć się na sesji, Rady gminy w sposób cywilizowany bo pisanie panie jest twoją wielką porażką ,  siedzisz na sesji  sfrustrowany , która zachowuje się jak glizda, pozdrawiam mściwego  mieszkańca wsi, pytam si....................   

user
Anka 94.40.19.217 23:12:15 24-11-2016

Masz rację. Idziemy spać bo jutro kolokwium. Ale ponoć początkiem grudnia znowu będzie można obejrzeć kabaret w pod 24. Pozdro Olo. 

user
zenek 31.128.20.55 25.11.2016

ludzie maci wójta matoła i nie będzie zlikwidowana żadna szkoła ponieważ musi się jeszcze  uczyć długo w pierwszej klasie pozdrawiam

user
OLO 31.128.16.45 25.11.2016

Zastanawiałem się przez chwilę czy po bzdurnych wypocinach fanbośka oraz obojnaka marek-anka tłumaczyć kolejnemu "uczonemu" citizen 46.215.227.182, który swoimi dyrdymałami przypomina raczej milicję obywatelską a nie obywatela, doszedłem do wniosku że głupiemu rozumu to ani łopatą do głowy nie nałożysz. Kolejny krytyk i znawca od siedmiu boleści słyszy i rozumie to co chce usłyszeć, zastanawiaj się więc nadal dlaczego to a dlaczego tamto, tyle ci pozostało. Dwadzieścia dwa lata zmarnowane za poprzednika to ci odpowiadało, pociesz się przyszło nowe i już po tak krótkim okresie widoczne zmiany na korzyść. Bij więc głową o mur to może będzie jedna korzyść, przybędzie ci odrobinę rozumu.Tyle w temacie, kwi, kwi, kwi, psy szczekają a karawana jedzie nadal.

user
bimber 77.115.68.60 20:55:00 06-12-2016
olo próbowałes włączyc myślenie?/?oj boli głowa oj boli swoją drogą gmina radymno idzie w dół jak polska za PIS
user
123 178.42.227.98 25.11.2016

Olo ze straży przybocznej wójta - jak ktoś jest wykształcony i do tego inteligentny to nie powinien na forum obrażać innych tylko dlatego że nie podzielają jego zdania!!!  Czyli wynika z tego że jeszcze wiele szkół przed Tobą do zaliczenia!!! Obyś chociaż pierwszą klasę zaliczył porządnie bo wójtowi się to raczej nie udało!!!

user
OLO 31.128.16.45 23:25:58 25-11-2016

Zastanów się czy pisanie prawdy lub wyrażanie swojej opinii to obrażanie kogoś? a czym jest twoja wypowiedz na temat niby nie zaliczenia porządnie pierwszej klasy przez Wójta? do tego piszesz nieprawdę, stosujesz zasadę Kalego, pomyśl zanim napiszesz.

user
twoje koszmary 31.128.8.232 26.11.2016

zastanówcie się co piszecie i co robicie zobaczcie jak wygląda twój ogródek i najpierw u siebie posprzątacie a później patrzcie na inny jak nie znacie się na prawie pracy to nie pierdolcie głupot najpierw poczytajcie a potem gadajcie kto łamie prawo bo na was tez można znaleźć w kodeksie prawnym jakiś paragraf więc pomyśl najpierw co napiszesz

user
kolegaGila 185.58.161.5 29.11.2016

Poziom tej dyskusji i niektóre wypowiedzi są najlepszą oceną dla ich autorów. 

Z literalnego brzmienia przepisów Kodeksu Pracy (art 73-75 regulują kwestie wyboru jako podstawy do nawiązania stosunku pracy) wynika, iż pracodawca u którego pracowała osoba w chwili wyboru jej na określone stanowisko może udzielić jej urlopu na czas sprawowania innej funkcji... 

Poparciem tej tezy jest bogate orzecznictwo sądów, które jednoznacznie stwierdza jak należy w tej sytuacji interpretować prawo. 


Decyzje wydawane przez komisarza wyborczego nie są prawomocne i z tego co wiem, w przytaczanych poniżej sprawach SĄDY UZNAWAŁY DECYZJE KOMISARZA ZA NIEZGODNE Z PRAWEM i wójtowie mogli nadal sprawować funkcje, pozostając na urlopach bezpłatnych. 


Nie pozostaje mi nic innego, jak pozdrowić cały obóz opozycji z GMINY RADYMNO. 

Chcecie walczyć z obecną władzą, próbujecie ją nieudolnie krytykować a sami nie macie podstaw do jakiegokolwiek funkcjonowania w świecie władzy samorządowej, czego świadectwo dajecie poprzez pisanie komentarzy takich, jak te poniżej... 

Żenada, polecam wam zapisanie się do odpowiedniego ugrupowania politycznego, najlepiej tego na czele którego stoi pan który uważa, iż obecna konstytucja obowiązuje od roku 1793 roku. 


nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium