Życie Podkarpackie nr 12/2018 Życie Podkarpackie nr 12/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 81/2018, Czwartek 22 marca 2018 r., Bogusława i Katarzyny
Opublikowano
Przemyśl, Dubiecko
O najważniejszych problemach ratownictwa
Na Zamku w Dubiecku odbywała się dwudniowa Ogólnopolska Konferencja Ratownicza im. prof. Antoniego Bryka. Omawiane były najważniejsze problemy, z jakimi spotykają się ratownicy oraz z jakimi zmaga się ratownictwo.
Głównym celem było omówienie sytuacji, w których ratujący mogliby się czuć niepewnie ze względu na różne zmiany i niejasne procedury, a także rzadkie, ale poważne przypadki. Poruszone zostały także tematy warunków w systemie ratownictwa, które są narzucane w zarządzeniach odgórnych, ale niekonsultowanych z pracownikami. W spotkaniu wzięli udział ratownicy z różnych rejonów operacyjnych, co dało okazję do dyskusji oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań.
Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in.: „Problemy chirurgiczne u dzieci”, „Dziecko w stanie ciężkim”, czy „Postępowanie z pacjentem agresywnym”. Szkolenie prowadzili specjaliści z różnych ośrodków z całej Polski, m.in. Łodzi, Koszalina, Lublina i Rzeszowa.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 12/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy uważasz, że wprowadzenie nocnej prohibicji, czyli zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6, to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania