Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 56/2017, Sobota 25 lutego 2017 r., Wiktora i Cezarego
Opublikowano
Przemyśl
Przemyska delegacja na Ukrainie
Od 9 do 11 listopada br. zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak i sekretarz miasta Dariusz Łapa gościli na Ukrainie.
fot. UM Przemyśl
Zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak (z prawej) i sekretarz miasta Dariusz Łapa na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Odwiedzili w tym czasie trzy zaprzyjaźnione miasta: Truskawiec, Kamieniec Podolski i Lwów. – Celem wizyty było domówienie szczegółów dotyczących wspólnych projektów wspieranych przez Unię Europejską, a realizowanych w miastach partnerskich oraz nawiązanie wzajemnych kontaktów i zaprezentowanie strefy inwestycyjnej miasta Przemyśla – poinformował rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.

Przedstawiciele samorządu przekazali również materiały edukacyjne na ręce księdza biskupa Leona Dubrawskiego dla dzieci mieszkających w Kamieńcu Podolskim uczęszczających do szkoły, gdzie naucza się języka polskiego. Głównym punktem wizyty był udział w VII Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Kamieńcu Podolskim, w którym uczestniczyli także przedstawiciele wielu innych krajów, m.in. Kanady, Iranu, Izraela, Chin, Japonii i Kazachstanu. W ostatnim dniu delegacja wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości Polski we Lwowie, najpierw w Katedrze Lwowskiej, a następnie na Cmentarzu Łyczakowskim.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium